Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejlepší hudba pro letní grilovačku. Nebojte se starých, ale osvědčených hitů

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

28. 6. 2011

FOTO: GrilLéto je tady a teplé večery s jasnou oblohou přímo vybízejí k posezení na zahradě. Pozvěte své přátele, připravte ty největší lahůdky na gril, obstarejte dostatek dobrého pití a nezapomeňte na dobrou muziku.

FOTO: Dukla vozovna

Pardubická kapela Dukla vozovna, Zdroj: archiv

Hudba k posezení s přáteli i nepřáteli patří. Je výbornou kulisou, zdrojem zábavy a ve chvílích, kdy se komunikace nějakým záhadným způsobem zadrhne, nenastane trapné ticho. Díky dobré hudbě povýší obyčejná letní grilovačka na skvělou zahradní party. Vybrala jsem pět písní, které nesmí chybět a nikdy nezkazí rozjetou zábavu.

Pro skvělý začátek letního večírku je ideální skladba Touch the Sun od české mladičké interpretky Debbi. Tahle píseň má v sobě neskutečnou energii a především kouzlo přátelství. Je plná optimismu, takže když dorazí nevrlí hosté, Debbi jim pomůže veškeré chmury odhodit. Nálada se jako mávnutím kouzelného proutku promění z obyčejné na jedinečnou, z průměrné na nezapomenutelnou. Nechte Debbi, aby společně se svým songem prozářila i vaši grilovačku.

Atmosféra se nikdy nepokazí punkem. Když je navíc český a má excelentní zvuk, o který se zasloužily tahací harmoniky, úspěch je zaručený. Řeč je o pardubické kapele Dukla vozovna. Jejich skladba Panáček může být brána jako výzva. A troufnu si říct, že většina přítomných rozkaz kluků z Dukly vozovny splní a rozběhne se přímo k nabízeným nápojům.

Dukla vozovna – Panáček

Maso je na grilu, ale ne a ne se udělat, pití je rozlité, hosté usazeni. Netrpělivost a hlad se začínají promítat do celkové nálady. Na řadu se dostává DJ Bobo a jeho nesmrtelná Chihuahua. Možná je to odrhovačka s triviálním textem, nenáročnou melodií a průměrnou aranží. Zná ji ale snad každý, a jakmile se rozezní první tóny, i k smrti vyhladovělí jedinci opustí své místečko u stolu, rozpohybují boky a rozzáří svůj obličej bláznivým úsměvem.

Chybět nesmí ani Sum 41 a jejich Fatlip. Tahle mladá a nespoutaná skladba je plná rebelie, kterou nelze zkrotit a zkrátka musí ven. Navíc je výběr téhle kapely stylový – vznikla čtyřicátý první letní den. Buďte nápadití a uspořádejte svou grilovačku právě v tento den.

Pětici skladeb, jež nesmí na letní grilovačce chybět, uzavírá Bob Marley a jeho There She Goes. Boba Marleyho musí člověk buď milovat, nebo nenávidět. Naštěstí je víc těch jedinců, kteří si ho zamilovali. Jeho hudba se skvěle hodí k závěru večera, kdy je gril již vyhaslý, ve skleničkách zbývají poslední kapky nejrůznějších nápojů a hosté potřebují zklidnit organismus a spoustu snědených pochoutek strávit. Po grilovacím maratonu je nejlepší rozdělat vodní dýmku, se kterou jako by se utužovalo přátelství. K ní neexistuje lepší skladba než There She Goes.

Bob Marley – There She Goes

Touch the Sun, Panáček, Chihuahua, Fatlip a There She Goes jsou průřezem různými žánry, různými náladami, různými kulturami. Všechny ale překypují energií, která spojuje lidi dohromady. Nezapomeňte je připomenout také svým hostům. Jejich účinek a úspěch jsou zaručeny.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší hudba pro letní grilovačku. Nebojte se starých, ale osvědčených hitů