Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam s kočárkem na výlet? Vydejte se do českých hor

Tomáš Miška

Tomáš Miška

25. 8. 2011

Jste vášnivým turistou a zároveň milujícím rodičem, který si právě pořídil s drahou polovičkou dětátko? Topzine.cz vám prozradí, kde v českých horách projedete pohodlně i s kočárkem.

FOTO: Cesty okolo přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně jsou ideální pro výlet s kočárkem

Cesty okolo přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně jsou ideální pro výlet s kočárkem, Zdroj: kudyznudy.cz

Už máte dost procházek s kočárkem po betonové džungli velkoměst nebo šedé zatuchlosti hradů a zámků? Máme pro vás tipy na místa v českých horách, kudy pohodlně projedete i s kočárkem. Na čerstvém vzduchu vaše miminko určitě objeví svou první lásku, lásku k přírodě.

Dominanty Jeseníků

S kočárkem se bez problémů dostanete i na nejvyšší moravskou horu. Stačí se nechat vyvézt kyvadlovou dopravou na chatu Ovčárnu, odkud vede na Praděd téměř dálnice. Odměnou je nádherný výhled nejen na Jeseníky – při dobré viditelnosti lze dohlédnout mnohem dál.

Z pradědské věže také jistě zahlédnete horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, jedinečnou a zároveň jedinou stavbu svého druhu.

FOTO: DLouhé Stráně

V zimě v Jeseníkách řádí běžkaři, v létě rodiče s kočárky, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Nedávno zbudovaná šestisedačková lanovka vás i s dětským kočárkem vyveze z Koutů nad Desnou na horní stanici vleku. Odtud je to již příjemná tříkilometrová procházka až nahoru k vodní nádrži. Cestu zpátky můžete sejít pěšky nebo opět použít lanovku.

Podél Labe v Krkonoších

Velmi pěkná trasa vede z centra Špindlerova Mlýna až k Boudě u Bílého Labe. Čtyři kilometry dlouhá cesta je protkána krásnými výhledy na okolní svahy Kozích hřbetů a údolí horského Bílého Labe s mnoha vodopády.

Pravděpodobně nejvhodnější jsou pro pohodlné putování s kočárkem Jizerské hory. Uprostřed panenské přírody Jizerek najdeme nepřeberné množství tras vhodných i pro rodiny s dětmi. Na každém kroku vás pak bude provázet výhled na okolní krajinu s přírodními zajímavostmi.

Dobře schůdná asfaltová cesta vede také z autobusového nádraží v Harrachově až na rozcestí Krakonošova Snídaně. Sedm kilometrů dlouhá trasa podél říčky Mumlavy, s převýšením 330 metrů, je bez problémů sjízdná. Cestou uvidíte 12 metrů vysoký vodopád a kamenné útvary Obří hrnce. Po cestě si můžete odpočinout na Mumlavské boudě se stylovým interiérem.

Podél šumavské řeky Vydry uvidíte vydry

Naučná stezka linoucí se podél řeky Vydry na Šumavě vás vtáhne do romantického údolí. Trasa vede po červené turistické trase z Antýglu na Čeňkovu pilu.

FOTO: Naučná stezka podél řeky Vydry skýtá mnoho krásných překvapení

Naučná stezka podél řeky Vydry skýtá mnoho krásných překvapení

Zhruba osm kilometrů dlouhá cesta dříve sloužila ke svážení dřeva podél řeky. Cestou narazíte na Turnerovu chatu, kde se můžete posilnit. A protože řeka nedělá ostudu svému jménu, můžete si při procházce prohlédnout i expozici vydry říční.

Další naučná stezka podél Schwarzenberského kanálu vás seznámí s historií plavení dřeva na Šumavě a s vlastní stavbou kanálu. Putování kolem této národní technické památky není náročné. Devítikilometrová naučná trasa má minimální spád a táhne se krajinou Trojmezenské hornatiny mezi Novou Pecí a Jelením v Národním parku Šumava. Trasa nad počátkem přehradní nádrže Lipno je oblíbená také mezi cyklisty.

Vám i vašim dětem přejeme mnoho zážitků z příjemných výletů po moravských i českých horách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam s kočárkem na výlet? Vydejte se do českých hor