Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce na horách. Sport a zábava

Redakce

Redakce

20. 12. 2009

hory_molltaler_09V posledních několika letech se stává i v České republice velkým fenoménem cestování do zahraničí, a to i během vánočních svátků. Tato senzace do naší vlasti přišla s velkou pravděpodobností z USA, kde má již dlouholetou tradici. Není se proto čemu divit, že i Češi s plynoucím časem hledají vhodná místa, kam vycestovat.

hory_molltaler_09

Foto: Jiří Krejčík, Topzine.cz

Velké masy lidí v předvánočním shonu řeší otázku, kde a jak tyto svátky klidu nejlépe prožít. Někteří využijí komfortu, který dnešní doba nabízí, a navštíví několik málo cestovních kanceláří, které lze obvykle naleznout i v každém menším městě. Zde si prohlédnou prospekty a jednoduše zamluví zájezd pro sebe a celou svou rodinu do vybrané exotické destinace. Avšak pro ty, kteří touží po pohádkových a sněhem zapadaných Vánocích, se stále ještě nabízejí pobyty na horách, jak v zahraničí, tak i v České republice.

400 lyžařských areálů

V současné době se na území našeho státu nachází, ač je to možná i k neuvěření, něco málo přes 400 lyžařských areálů a středisek. Mezi nejznámější česká střediska zimních sportů bezpochyby patří Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Zde se zaručeně nikdo nudit nebude. Centrum nabízí 25 km sjezdových a až 90 km běžeckých tratí, které vás zabaví na celý den. Pokud nepatříte mezi horlivé zastánce sportu, také pro vás je zde připravena řada aktivit, které vás zaručeně pobaví. Mezi takové atrakce patří především bobová dráha, jízda se psím spřežením, sněžné skútry a v neposlední řadě také adventure park, kde si hladinu svého adrenalinu můžete zvýšit například na obří houpačce. Skiareál Špindlerův Mlýn byl oceněn šesti hvězdičkami kvality, což samozřejmě odpovídá úrovni poskytovaných služeb. Cena za ubytování v hlavním městě sportu u nás se někomu může zdát přehnaná, avšak zážitky, které si odvezete zpátky domů, jsou k nezaplacení.

Pec pod Sněžkou

Dalším významným střediskem zimního sportu v Čechách je Pec pod Sněžkou. Centrum upravuje přibližně 10,5 km sjezdových tratí, které disponují různou úrovní obtížnosti a je oblíbené především u rodin s dětmi. Krom obtížných terénů je zde možno nalézt také cvičné louky, což převážně ocení začínající lyžaři a snowboardisté. Pokud nepatříte mezi nadšence, kteří si na brzké ráno nařídí budíka a poté lyžují takřka až do večera, je tu právě pro vás vše zařízeno na noční lyžování. Při něm jsou v provozu 3 vleky, z toho jeden z nich patří ke sjezdovce Javor, která byla vyhlášena za nejdelší a nejlépe osvětlenou trať v České republice. Nezapomíná se na vyznavače snowboardu, pro které je tady po celou sezónu připraven funpark a samozřejmě ani na běžkaře, jimž se již tradičně upravuje Krkonošská magistrála. Krom značného sportovního vyžití nabízí obec Pec pod Sněžkou velkou řadu stylových hotelů a apartmánů, v nichž si zaručeně užijete pohádkové Vánoce.

Ski centrum Sněžník

Mezi nejkrásnější moravské areály zimního sportu bezpochyby patří Ski centrum Sněžník, nacházející se v Jeseníkách u hranic Polska. Sjezdovky jsou určeny pro jakkoliv zdatné lyžaře. Ti náročnější zajisté ocení tratě s černou barvou obtížnosti, naopak začátečníci a malé děti mají k dispozici cvičnou louku s vlekem, kde zaručeně pod dohledem instruktora získají jistotu v nohách. Levné, ale komfortní ubytování a také možné kulturní vyžití v okolí Skiareálu se  nabízí v malebném městečku Dolní Morava. Obec disponuju poklidným prostředím, proto je také vhodné pro mladé rodiny s dětmi.

V posledních několika letech jsou Vánoce považovány za svátky stresu a neustálého shonu a to je možná také důvod, proč mnoho lidí opouští své domovy a tráví radostné chvíle se svou rodinou v klidu, na neznámém místě. Ať se už rozhodnete slavit 24. prosinec v jakékoliv zemi či cizím městě, přejeme vám krásné prožití celých Vánoc!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce na horách. Sport a zábava