Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dovolená v ČR: Lipno nad Vltavou nabízí výjimečnou stezku pro cyklisty i bruslaře

Lipenská přehrada je největší vodní plochou u nás. Se svou rozlohou 48,7 km² pokrývá značně rozsáhlé území, my se tentokrát zaměříme na její jižní cíp, konkrétně na obec Lipno nad Vltavou a její okolí.

FOTO: Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Lipno nad Vltavou, jež dalo jméno i samotné nádrži Lipno, je typickou rekreační oblastí. Přímo v obci i v jejím okolí najdete spoustu kempů i ubytovacích komplexů, takže ať už chcete vyrazit pod stan, nebo se ubytovat v luxusním apartmánu, přijdete si tu na své. A stejně to je i s místními volnočasovými aktivitami.

Adrenalin na maximum

Pokud patříte mezi línější povahy, kterým stačí sebou na dovolené plácnout k vodě, bude vám Lipno, i díky vzdálenosti ubytovacích zařízení od přehrady, rozhodně vyhovovat. Dost možná se ale po pár dnech necháte zlákat i k jiným aktivitám, obec jich totiž nabízí opravdu mnoho.

Velký podíl na tom má tzv. Active park Lipno. Právě tento komplex je v Lipně nad Vltavou centrem zábavy. Najdete tu lanový park, bobovou dráhu či bikepark, který chytře využívá plochu, jež v zimě slouží jako sjezdovka. Lanovou dráhou se ale na vrch Kramolín můžete nechat vyvézt i bez kola a užít si tak skvělý výhled na Lipno, Šumavu či Novohradské hory.

FOTO: Lanovy park Lipno

Otestujte svou obratnost v lanovém parku!, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Poblíž najdete také přístav Marina, kde si můžete mimo jiné zapůjčit plachetnici či šlapadlo. Kdyby se náhodou nevydařilo počasí, můžete toho zase využít k návštěvě místního akvaparku. Rodiny s dětmi také jistě potěší, že Active park Lipno nabízí i služby dětského koutku.

Na kole i po svých

V okolí Lipna nad Vltavou se nachází několik turistických tras, největším lákadlem je ale (nejen) pro sportovce nově vybudovaná cyklostezka. Ta se většinu času vine přímo podél břehu vodní nádrže a nabízí tak zpestření cesty v podobě výhledu na okolní krajinu.

Trasu navíc nemusíte absolvovat jen na kole, hojně využívána je také in-line bruslaři či chodci. Z Lipna nad Vltavou vás stezka jedním směrem dovede do nedalekého Frymburku, kde můžete navštívit třeba hrad Vítkův kámen.

FOTO: cyklostezka Lipno-Frymbuk

Cyklostezka je obklopená krásnou přírodou, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Druhým směrem můžete dojet až k lipenské elektrárně, a to přes zmíněný komplex Marina. Tato varianta má velké kouzlo ve večerních hodinách, kdy přístav vyvolává pocit, jako byste byli u moře. Večeře v jedné z pobřežních restaurací s vyhlídkou na Lipno už je pak jen třešničkou na dortu.

Za otáčkami do Krumlova

Pokud během pár dnů využijete všechny lipenské možnosti a budete chtít poznat něco nového, nic vám nebrání vyrazit do vzdálenějšího okolí. Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu krásného Českého Krumlova. Tam lze obdivovat historické centrum města i místní zámek a jeho zahrady. Unikátem je pak otáčivé hlediště, kde je každoročně od června do září odehráno kolem osmdesáti představení. Divadlo slibuje opravdu jedinečný kulturní zážitek.

Navštívit můžete také některé z dalších zajímavých měst jako Kaplice, Vyšší Brod či Rožmberk nad Vltavou. Za přírodními krásami se zase vydejte do Novohradských hor či Národního parku Šumava. A nezapomeňte, že za hranice do Německa je to co by kamenem dohodil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená v ČR: Lipno nad Vltavou nabízí výjimečnou stezku pro cyklisty i bruslaře