Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na výlet: Krkonošský národní park láká na nové cyklotrasy

Redakce

Redakce

9. 6. 2011

V našem nejvyšším pohoří v Krkonoších právě začíná sezóna pro milovníky cykloturistiky. Správa KRNAP a Svazek měst a obcí Krkonoše nabízí letos pro vyznavače tohoto sportu nové cyklostezky.

FOTO: Sněžka, nejvyšší hora Krkonoš

Sněžka, nejvyšší hora Krkonoš, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Krkonošský národní park přitahuje stále více vyznavačů cykloturistiky. V současnosti je pro ně připravena více než 400kilometrová  síť tras. Ty jsou v terénu označeny dřevěnými směrovkami se symbolem kola a číslem cyklotrasy.

Nové cyklotrasy v oblasti Malé Úpy

V letošním roce k těmto trasám, vedoucím turisticky zajímavými oblastmi, přibudou nové v okolí Malé Úpy. Při této příležitosti připravuje obec Malá Úpa a Svazek obcí Východní Krkonoše na sobotu 11. června jejich slavnostní otevření. Za nově vytyčenými cyklotrasami stojí pracovní skupina složená z řad odborníků ze Správy KRNAP a Svazku měst a obcí Krkonoše.

Nové cyklotrasy

  • okolo Kraví hory (Dolní Malá Úpa)
  • Malá Úpa, odbočka na Žacléřské Boudy – Niklův vrch – Lví Důl – Spálený Mlýn – Emmina cesta – Pod Starou horou (Horní Malá Úpa, Horní Lysečiny, Temný Důl)
  • okruh Haida (Horní Malá Úpa)
  • Rýchorský kříž – Černomostecká cesta – U Černého mostu – rozcestí pod Ozonem – Zámecká spojka – Žacléř, nad zámkem (Rýchory, Žacléř)
  • Pomezní Boudy – Žlutá cesta – Jelenka (Horní Malá Úpa)

Cesty se zpevněným povrchem tvoří buď samostatné okruhy, nebo navazují na stávající cyklotrasy. S ohledem na ochranu a obnovu krajinného rázu jsou vedeny převážně v místech III. zóny národního parku. U některých tras ve vrcholových partiích Krkonoš, jako je Luční, Labská a Vosecká bouda,  platí zvláštní režim.

Na co si dát pozor

FOTO: Horské kolo

Horské kolo, zdroj: sxc.hu

S ohledem na uchování a zlepšení přírodního prostředí národního parku je přísně zakázáno jezdit na kole mimo silnice, místní komunikace a mimo Krkonošským národním parkem zřízené cyklotrasy.

Pro přesun s kolem na vzdálenější místa od pobytu lze využít pravidelných tras Krkonošské turistické linky. Všechny cyklobusy jsou vybaveny na přepravu minimálně patnácti kol. Na aktuální jízdní řády se přeptejte v informačních centrech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlet: Krkonošský národní park láká na nové cyklotrasy