Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Festival v Cannes 2012: Vybrali jsme 5 nejzajímavějších filmů

Redakce

Redakce

24. 4. 2012

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější snímky z letošních Cannes. Z nejprestižnějšího festivalu světa, kde zajímavý nápad zfilmovaný do krátkého snímku může režisérovi zajistit vstupenku na stříbrné plátno.

FOTO: Cannes 2012

Pár z Twilight hraje tentokrát odděleně. Zdroj: distributor filmu

Cannes, kde se festival poprvé uskutečnil roku 1946, každoročně bojuje celkem 20 originálních filmů z různých zemí o Zlatou palmu. Prestižní cena pod originálním názvem Palme d’or pokřtí jeden z filmů jako absolutně nejlepší. Kromě soutěžní TOP dvacítky je ale promítáno okolo padesáti kratších snímků.

Informace o Filmovém festivalu v Cannes 2012
Doba trvání: 16. až 27. května
Místo: Cannes (Francie), Théâtre Lumière

Ve druhém filmu festivalu upír Robert Pattison přijde o všechno

Nové tváře, ať jsou sebevíc nápadité, se na festivalu v Cannes těžko prosadí. V první pětici nám své ukázky předestřou samí známí režiséři.

TOP 5 z 65. ročníku festivalu v Cannes:

1. Moonrise Kingdom: Festival zahájí film v podání režiséra Wese Andersona, autora Takové normální rodinky. Snímek se odehrává v roce 1960 a je o dvojici zamilovaných teenagerů, co utekli z ostrovního města v Nové Anglii. Přimějí tak místního šerifa, kterého hraje Bruce Willis, a rodiče uprchlé dívky, aby je hledali. Ve filmu se dále objeví Bill Murray a Edward Norton.

2. De Rouille et d’Os: Režisér filmu s číslem 2 už se z výhry Palmy jednou těšil. Je jím Jacques Audiard, který tentokrát vsadil na Marion Cotillard, partnerku Leonarda DiCapria z filmu Počátek, a na Matthiase Schoenaertse. Ve filmu, jehož název by se dal přeložit jako Rez a kost, se pětadvactiletý nezaměstnaný muž zamiluje do trenérky dravých kosatek.

3. Holy Motors: Tentokrát se jedná o drama francouzského klasika Leose Caraxe. Můžeme se těšit na zpěvačku Kylie Minoque, dále na Evu Mendes, Michela Piccoliho a Denise Lavanta. Lavant si v hlavní roli zacestuje několika paralelními světy.

4. Cosmopolis: David Cronenberg ve svém snímku vsadil na idol fanynek Roberta Pattinsona. Ten se z upíra změní na mladého manhattanského miliardáře podle stejnojmenného románu Dona DeLilla, a jak už to ve světě chodí, přijde úplně o všechno.

video
play-sharp-fill

5. The Paperboy: Thriller od Lee Danielse, v kterém zazáří Zac Efron, Nicole Kidman, John Cusack a Matthew McConaughey. McConaughey hraje novináře, který se spolu se svým synem (Efronem) snaží vyšetřit případ kolem vraždy, aby zprostili viny umírajícího muže (Cusacka).

A další: Killing Them Softly (r. Andrew Dominik), Reality (r. Matteo Garrone), Love (r. Michael Haneke), Lawless (r. John Hillcoat), In Another Country (r. Hong Sangsoo)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival v Cannes 2012: Vybrali jsme 5 nejzajímavějších filmů