×
TOPZINE.cz

Festival v Cannes 2012: Vybrali jsme 5 nejzajímavějších filmů

FOTO: Cannes 2012
Pár z Twilight hraje odděleně. Foto: distributor filmu

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější snímky z letošních Cannes. Z nejprestižnějšího festivalu světa, kde zajímavý nápad zfilmovaný do krátkého snímku může režisérovi zajistit vstupenku na stříbrné plátno.

Pár z Twilight hraje tentokrát odděleně. Zdroj: distributor filmu

Cannes, kde se festival poprvé uskutečnil roku 1946, každoročně bojuje celkem 20 originálních filmů z různých zemí o Zlatou palmu. Prestižní cena pod originálním názvem Palme d’or pokřtí jeden z filmů jako absolutně nejlepší. Kromě soutěžní TOP dvacítky je ale promítáno okolo padesáti kratších snímků.

Informace o Filmovém festivalu v Cannes 2012
Doba trvání: 16. až 27. května
Místo: Cannes (Francie), Théâtre Lumière

Ve druhém filmu festivalu upír Robert Pattison přijde o všechno

Nové tváře, ať jsou sebevíc nápadité, se na festivalu v Cannes těžko prosadí. V první pětici nám své ukázky předestřou samí známí režiséři.

TOP 5 z 65. ročníku festivalu v Cannes:

1. Moonrise Kingdom: Festival zahájí film v podání režiséra Wese Andersona, autora Takové normální rodinky. Snímek se odehrává v roce 1960 a je o dvojici zamilovaných teenagerů, co utekli z ostrovního města v Nové Anglii. Přimějí tak místního šerifa, kterého hraje Bruce Willis, a rodiče uprchlé dívky, aby je hledali. Ve filmu se dále objeví Bill Murray a Edward Norton.

2. De Rouille et d’Os: Režisér filmu s číslem 2 už se z výhry Palmy jednou těšil. Je jím Jacques Audiard, který tentokrát vsadil na Marion Cotillard, partnerku Leonarda DiCapria z filmu Počátek, a na Matthiase Schoenaertse. Ve filmu, jehož název by se dal přeložit jako Rez a kost, se pětadvactiletý nezaměstnaný muž zamiluje do trenérky dravých kosatek.

3. Holy Motors: Tentokrát se jedná o drama francouzského klasika Leose Caraxe. Můžeme se těšit na zpěvačku Kylie Minoque, dále na Evu Mendes, Michela Piccoliho a Denise Lavanta. Lavant si v hlavní roli zacestuje několika paralelními světy.

4. Cosmopolis: David Cronenberg ve svém snímku vsadil na idol fanynek Roberta Pattinsona. Ten se z upíra změní na mladého manhattanského miliardáře podle stejnojmenného románu Dona DeLilla, a jak už to ve světě chodí, přijde úplně o všechno.

video

5. The Paperboy: Thriller od Lee Danielse, v kterém zazáří Zac Efron, Nicole Kidman, John Cusack a Matthew McConaughey. McConaughey hraje novináře, který se spolu se svým synem (Efronem) snaží vyšetřit případ kolem vraždy, aby zprostili viny umírajícího muže (Cusacka).

A další: Killing Them Softly (r. Andrew Dominik), Reality (r. Matteo Garrone), Love (r. Michael Haneke), Lawless (r. John Hillcoat), In Another Country (r. Hong Sangsoo)

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..