Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Cosmopolis: Pattinson přijde o své milionové jmění

Redakce

Redakce

6. 4. 2012

pattinson - cosmopolisDavid Cronenberg brzy pošle do kin své nové dítě, ve které září mladá hvězda Robert Pattinson. Zahraje si investičního makléře z Wall Street, kterého čeká den plný velmi podivných událostí.

video
play-sharp-fill

Upíři nejsou jedni z těch, co by ani mouše neublížili. Nyní však Robert Pattinson ještě přitvrdil a vzal na sebe roli jednoho ze zlatých chlapců z Wall Street. Konkrétně postavu z románu jednoho z nejzásadnějších amerických autorů současnosti Dona DeLilla.

Děj popisuje čtyřiadvacetihodinovou cestu k holiči napříč New Yorkem. Na první pohled nic neobvyklého, během cesty se ale ocitá v bizarních situacích a ve vzduchu visí tušení, že je něco špatně.

Přečtěte si více o režisérovi Davidu Cronenbergovi, ikoně tzv. body horroru

David Cronenberg změnil notu a v poslední době dal o sobě vědět především snímky z kriminálního prostředí Dějiny násilí a Východní přísliby (ke kterým už plánuje pokračování). Minulý rok natočil drama o psychiatrech Jungovi a Freudovi Nebezpečná metoda a nyní si bere na mušku duši zkažených milionářů ve snímku Cosmopolis, o kterém sám troufale říká: „Nikdo nebude moci říct, že už někdy takový film viděl.“

Mimo vycházející hvězdu Roberta Pattinsona, který nahradil Colina Farrella, jenž musel odřeknout kvůli natáčení remaku Total Recall, se můžete těšit na Paula Giamattiho (Den zrady) nebo Jaye Baruchela (Čarodějův učeň).

pattinson - cosmopolis

Noční můra z Wall Street. Zdroj: distributor filmu

Románová předloha poukazuje na nedefinovatelnou frustraci americké společnosti po událostech 11. září. Za adaptací navíc stojí Cronenberg, jehož filmy spíše než úsměv vyvolávají úšklebek zděšeného úžasu. A trailer to i potvrzuje. Půjde o velkou výzvu pro fanoušky atmosférických, depresivně laděných filmů.

Cosmopolis

Drama
Kanada / Francie / Portugalsko / Itálie, 2012

Režie: David Cronenberg
Hrají: Robert Pattinson, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand, Juliette Binoche, Samantha Morton, Sarah Gadon, Mathieu Amalric, Emily Hampshire

Premiéra v USA: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Cosmopolis: Pattinson přijde o své milionové jmění