Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Moonrise Kingdom: Willis a Norton hledají skautíka

Marek Benda

Marek Benda

15. 1. 2012

OBR: Moonrise KingdomKdyž si mladý kluk jde za svým cílem, může to dopadnout i tak, že se svou vysněnou kráskou uteče do divočiny. Místní šerif, vedoucí skautského tábora a rodiče oné dívky převrátí okolí naruby, aby je našli.

OBR: Moonrise Kingdom

Chodili spolu z čisté lásky…, Zdroj: youtube.com

Režisér Wes Anderson přináší do svého nového počinu staré známé herce ze svých dřívějších filmů, ale i nové tváře. Například Tildu Swinton, která si vychvalovala natáčení s hereckými kolegy: „Byla to opravdu radost. […] Umíte si představit tu zábavu, když kolem sebe máte lidi, jako je Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Fran McDormand či Harvey Keitel.“

Trailer už tak nepřekypuje humorem, ale je naopak naladěn na vážnější notu. Dvanáctiletý skautík si na počátku sebevědomě vybírá tu nejhezčí a nejtajemnější holku z ptačí pětky. Po sérii instrukcí se oba dva setkávají na poetickém místě uprostřed louky.

Následující obrazy vypadají, jako kdyby vypadly z parodie na romantické a záchranářské filmy. Jednání postav, jejich obličeje a repliky inklinují k suché nadsázce vážnosti. A vše sedí dokonale pohromadě. Největší záhadou však zůstává, jakou funkci má ta roztomilá kočka, která na závěru ukázky vylézá z proutěného koše.

„Pro nás to byl zážitek plný smíchu. Kdo ale ví, co se stane v kině?“ netroufá si Tilda Swinton říci.

Moonrise Kingdom

USA, 2012
Drama

Režie: Wes Anderson
Hrají: Jared Gilman, Kara Hayward, Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Tilda Swinton, Frances McDormand, Jason Schwartman, Harvey Keitel

Premiéra v USA: 25. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Moonrise Kingdom: Willis a Norton hledají skautíka