Menu
TOPZINE.cz
Apetit

9 nejlepších hereckých výkonů roku 2013. Kdo uchvátil vás?

Redakce

Redakce

26. 12. 2013

S blížícím se koncem roku je na čase sumarizovat a hodnotit uplynulé období. Žádný film se neobejde bez hereckého obsazení a relativně platí, že čím lepší herce film má, tím lepší je jeho výsledný dojem. S dobrými herci lze natočit špatný film, ale se špatnými herci člověk dobrý film nenatočí. Jaké tedy byly pamětihodné herecké výkony roku 2013?

FOTO: Django Unchained Foxx a Waltz

Jamie Foxx a Christoph Waltz. Zdroj: Falcon

Tom Hanks (Kapitán Phillips)

Tom Hanks patří již několik let mezi herecké extratřídy. Charismatické a nezapomenutelné role ztvárnil v několika filmech, z nich připomeneme kultovního Forresta Gumpa, Trosečníka nebo Terminál. Naposledy se Tom Hanks objevil jako kapitán lodi přepadené somálskými piráty.

video
play-sharp-fill

Daniel Brühl (Rivalové)

Snímek Rivalové při své propagaci nikterak nevyčníval nad prvoplánovými blockbustery, avšak i tak si získal široké publikum, které film netrpělivě očekávalo. Osud vášnivého závodníka Nikiho Laudy je znám široké veřejnosti a ten, kdo jej nezná, jen po zhlédnutí jistě nezapomene. Film Rivalové je strhující zážitek, umocněný famózním výkonem hereckého ansámblu.

 

video
play-sharp-fill

Kevin Spacey (House of Cards)

Že i v seriálech se dají dělat kouzla, potvrzuje svým výkonem Kevin Spacey v seriálu House of Cards, který vznikl v produkci čistě internetové stanice Netflix (a zřejmě tím nastartoval dlouho očekávanou revoluci, co se týče internetového vysílání, distribuce, a především produkce audiovizuálních děl). Seriál chytne diváka svou zápletkou, a především výbornými hereckými výkony, kterým kraluje, stejně tak jako v mnoha jiných projektech, král Kevin Spacey.

 

video
play-sharp-fill

Christopher Waltz (Nespoutaný Django)

Christopher Waltz již několikrát děkoval věhlasnému Quentinu Tarantinovi, že jej objevil pro Hollywood. My bychom mu rádi poděkovali také. Je pravda, že se Christopher Waltz odměňuje opravdu znamenitě. Každá jeho role je zapamatování hodnou epizodou, a kdyby se dějiny vyvíjely trochu jiným směrem, mohli bychom mít hrdí, že máme tak talentovaného krajana. Takhle můžeme jen závidět Rakušanům.

video
play-sharp-fill

Mads Mikkelsen (Hon)

Ne všichni si libují v severské kinematografii a v jejím sveřepém a syrovém stylu vyprávění. Jedno se však musí temné severské kinematografii nechat a to, že na světlo světa přivedla takové osobnosti, jako je Mads Mikkelsen (mimo jiné i Larse von Triera, Viggo Mortensena, Noomi Rapace a další), který se krom zmíněného snímku Lov objevil tento rok i v seriálu Hannibal, kde ztvárňuje geniálního kanibala.

 

video
play-sharp-fill

Joaquin Phoenix (Mistr)

Jednalo se o hereckou exhibici, která útočila minulý rok na Oscara (u nás běžel film až tento rok, proto je v žebříku zařazen), ale s Danielem Day-Lewisem se holt pere těžko. I přesto je výkon Joaquina Phoenixe (ne)uvěřitelným představením, poskytujícím dech beroucí zážitek.

 

video
play-sharp-fill

Jake Gyllenhaal (Zmizení)

Je považován za krasavce, šťastlivce z herecké rodiny, ale Jake poslední roky dokazuje, že má na víc, než jen být dítě Štěstěny. Ve filmu, kde mu sekunduje Hugh Jackman, předvádí děsivý hon za spravedlností, který vás chytí a nepustí. Oproti očekávání to není zmíněný Hugh Jackman, který táhne film, ale je to Jake Gyllenhal.

 

video
play-sharp-fill

Michael Shannon (Muž z oceli)

Ačkoli jsou jeho postavy ve filmu Runaways a seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City výsledkem skvostného hereckého umu, překonává je jeho výkon v roli Generála Zoda, hlavního záporáka ve filmu Muž z oceli. Protože, jak bylo řečeno v naší recenzi, „Superman byl převálcován záporákem“ (tedy alespoň, co se hereckého výkonu týče).

video
play-sharp-fill

Robin Wright (Futurologický kongres)

Robin Wright je jedna z těch hereček, o které se příliš nemluví, která se neobjevuje na předních stránkách časopisů a ani není synonymem pro sex symbol té či oné generace. Co však postrádá tato okouzlující herečka na poli sebe-propagace, to nahrazuje svými výkony ve filmech a svým charismatem dodává filmu přidanou hodnotu. Robin Wright zapadá do konceptu Futurologického kongresu báječně a už tak perfektnímu filmu dodává kousek svého kouzelného já.

 

video
play-sharp-fill

 [poll id=“183″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 nejlepších hereckých výkonů roku 2013. Kdo uchvátil vás?