×
TOPZINE.cz

Soundtrack k filmu Rivalové: Hans Zimmer předvádí strhující jízdu

FOTO: Rivalove
Rivalové vykřesali na Zlatých glóbech jen dvě nominace Zdroj: Bioscop

Niki Lauda a James Hunt bývali v polovině sedmdesátých let top závodníci Formule 1. A taky sokové. Právě o nich vypráví snímek Rivalové, v němž zvuk rychlých kol doplňuje strhující hudba Hanse Zimmera.

Jak dopadne souboj odlišných závodníků? Zdroj: Bioscop

James Hunt versus Niki Lauda. Tak zní jména dvojice odvěkých rivalů, kteří mezi sebou soupeří nejen na závodech Formule 1, ale jsou soky i v soukromém životě. Zároveň je ale pojí zvláštní druh přátelství a jsou si navzájem inspirací. Na závodních okruzích ale není pro takové pocity prostor, obzvlášť když se bojuje o titul mistra světa…

Režisér Ron Howard, který má na kontě třeba snímky Čistá duše a Duel Frost/Nixon, přichází s novým filmem, tentokrát z prostředí automobilových závodů. Ústřední dvojici závodníků ztvárnili Chris Hemsworth a Daniel Brühl. O hudbu se postaral nejpovolanější z povolaných – Hans Zimmer.

Maestro Zimmer oslnil i Nikiho Laudu

Mistrovského skladatele Hanse Zimmera netřeba dlouze představovat. Za bezmála třicetiletou kariéru nasbíral už devět oscarových nominací, přičemž v roce 1995 s hudbou ke Lvímu králi poprvé (a dosud naposledy) uspěl a zlatou sošku si odnesl. Na Zlatých glóbech jsou jeho statistiky ještě bohatší – deset nominací, dvě vítězství – vedle Lvího krále ještě za Gladiátora.

Jedním ze čtyř Zimmerových letošních soundtracků jsou právě Rivalové, kteří v těchto dnech vstupují do českých kin. „Tento film je o dvou charakterech. Kladnou věcí na Peteru Morganovi (scenárista – pozn. red.) je, že vytváří vyrovnané charaktery. Nemusíte mít dobrého chlapa a na druhé straně padoucha. Nejednoznačnost je jedna z věcí, které popohánějí filmovou hudbu kupředu,“ uvedl Zimmer. Doložil to třeba na postavě Jamese Hunta, který je neustále obklopen lidmi, ale přitom je jednou z nejosamělejších postav na světě.

Soundtrack obsahuje 24 songů a rozhodně stojí za poslech, ostatně jako kterékoliv jiné hudební dílo Hanse Zimmera. Režisér Howard o výsledku řekl: „Je to další působivý výtvor pana maestra.“ A přisadil si i sám Niki Lauda. „Byl jsem jednoduše unešen. Část ovací patří jemu,“ ocenil Zimmera bývalý závodník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..