Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soundtrack k filmu Rivalové: Hans Zimmer předvádí strhující jízdu

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

7. 10. 2013

Niki Lauda a James Hunt bývali v polovině sedmdesátých let top závodníci Formule 1. A taky sokové. Právě o nich vypráví snímek Rivalové, v němž zvuk rychlých kol doplňuje strhující hudba Hanse Zimmera.

FOTO: Rivalove

Jak dopadne souboj odlišných závodníků? Zdroj: Bioscop

James Hunt versus Niki Lauda. Tak zní jména dvojice odvěkých rivalů, kteří mezi sebou soupeří nejen na závodech Formule 1, ale jsou soky i v soukromém životě. Zároveň je ale pojí zvláštní druh přátelství a jsou si navzájem inspirací. Na závodních okruzích ale není pro takové pocity prostor, obzvlášť když se bojuje o titul mistra světa…

Režisér Ron Howard, který má na kontě třeba snímky Čistá duše a Duel Frost/Nixon, přichází s novým filmem, tentokrát z prostředí automobilových závodů. Ústřední dvojici závodníků ztvárnili Chris Hemsworth a Daniel Brühl. O hudbu se postaral nejpovolanější z povolaných – Hans Zimmer.

Maestro Zimmer oslnil i Nikiho Laudu

Mistrovského skladatele Hanse Zimmera netřeba dlouze představovat. Za bezmála třicetiletou kariéru nasbíral už devět oscarových nominací, přičemž v roce 1995 s hudbou ke Lvímu králi poprvé (a dosud naposledy) uspěl a zlatou sošku si odnesl. Na Zlatých glóbech jsou jeho statistiky ještě bohatší – deset nominací, dvě vítězství – vedle Lvího krále ještě za Gladiátora.

Jedním ze čtyř Zimmerových letošních soundtracků jsou právě Rivalové, kteří v těchto dnech vstupují do českých kin. „Tento film je o dvou charakterech. Kladnou věcí na Peteru Morganovi (scenárista – pozn. red.) je, že vytváří vyrovnané charaktery. Nemusíte mít dobrého chlapa a na druhé straně padoucha. Nejednoznačnost je jedna z věcí, které popohánějí filmovou hudbu kupředu,“ uvedl Zimmer. Doložil to třeba na postavě Jamese Hunta, který je neustále obklopen lidmi, ale přitom je jednou z nejosamělejších postav na světě.

Soundtrack obsahuje 24 songů a rozhodně stojí za poslech, ostatně jako kterékoliv jiné hudební dílo Hanse Zimmera. Režisér Howard o výsledku řekl: „Je to další působivý výtvor pana maestra.“ A přisadil si i sám Niki Lauda. „Byl jsem jednoduše unešen. Část ovací patří jemu,“ ocenil Zimmera bývalý závodník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack k filmu Rivalové: Hans Zimmer předvádí strhující jízdu