Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Hughu Jackmanovi. Wolverina vyfoukl Nortonovi i Gibsonovi

Redakce

Redakce

28. 7. 2013

Hughovy nominace za herecké výkony už nelze spočítat na jedné ruce. Dostal také hvězdu na slavný hollywoodský chodník, za co asi. Wolverine a zase Wolverine!

OBR: Austrálie - Hugh Jackman

To jsem ale sympatický drsoň. Zdroj: Bontonfilm

Hugh Jackman se narodil v Austrálii. Miloval procházky po pláži a žil si bezstarostným životem. Chtěl dělat šéfkuchaře v letadle a cestovat. V osmi letech, se jeho rodiče rozvedli. Jako každé dítě nesl rozvod rodičů těžce.

Miluje herectví a hudbu, dokonce zpívá a hraje na piano, kytaru a housle… Před hereckou kariérou se věnoval žurnalistice, ale v posledním ročníku se zapsal do hereckého kroužku a bylo vše hned jasnější. Zjistil, kam ho nohy táhnou, a stal se z něj Wolverine. Přečtěte si, co všechno musel pro roli udělat. Wolverine je zkrátka fenomén, který právě vtrhl do českých kin.

1. Může poděkovat Havlovi

Hugh Jackman, jak jsme si zmínili, myslel, že bude novinář. Když se však zapsal na divadelní kroužek, nečekal, že se vše změní, převrátí se mu život na ruby. Může se to stát každému, a neměli bychom proto podceňovat školní kroužky. Zvláště, když si dnes slavný herec zahraje na začátku své kariéry hlavní roli ve hře Vyrozumění od Václava Havla. A poté už měl jasno.

2. Dva potraty a adopce

Ještě před světovými plátny a velkou divadelní scénou se Hugh žení s krásnou, ale o 13 let starší herečku a režisérkou Deborry-Lee Eurnesovou. Manželství je spokojené, i když už je Hugh slavný, ale neustálé pokusy o dítě končí fiaskem. Po dvou potratech se rozhodli o adopci a přivedli do rodiny malého chlapce Oscara, později si osvojili ještě holčičku.

video

Obě děti jsou míšenci, což se jen tak nevidí. Další adopce nepřichází v úvahu, vzhledem k jejich časové vytíženosti, ale Deborry se alespoň angažuje v Austrálii na pomoc rodičům při adopci. Takže to asi nebylo snadné.

3. Kvůli Wolverinovi měl tvrdý režim

Jaká jiná jeho role by mohla být tou, jež ho vynesla na světová plátna, než Wolverine v X-Menech. Tuto roli neměl vůbec dostat, ale vážně si tvůrci mysleli, že by byl dobrý Mel Gibson, Russel Crowe, Viggo Mortensen, Edward Norton nebo Keanu Reeves? Při některých jménech se musí člověk chytit za hlavu.

Ještě, že máme Hugha, který si údajně kvůli roli dával studené sprchy, aby byl dostatečně rozzuřený tvrďák. Dál musel při natáčení použít přes 700 druhů drápů a prodělat speciální trénink na boj zblízka. To muselo být modřin! Alespoň sdružení Saturn mu udělilo cenu za nejlepšího herce.

4. Hugh homosexuálem

To by se svět musel zbořit, aby Hugh změnil orientaci. Ale zahrál si gaye Petera Allana z The Boy From Oz tak přesvědčivě, že získal ocenění Tony za nejlepšího herce. Netřeba dodávat, že Tony je divadelní ocenění rovné Oscarům.

FOTO: Bídníci

I s opižlanou hlavou vedl v žebříčku nejvíc sexy mužů. Zdroj: Bontonfilm

5. Je nejvíc sexy i s oholenou hlavou

Když se točil film Fontána, nechal se pro roli Hugh oholit na hlavě i na prsou. Co by pro práci neudělal! Dokonce se vypořádal i se žárlivými scénami, které předváděl režisér Darren Aronofsky, protože Hughova filmová kolegyně Rachel Weisz byla jeho tehdejší partnerka. A Arnofskému se vůbec nelíbilo, jak se ti dva k sobě před kamerou měli.

Dva roky po natáčení byl Hugh Jackman označen časopisem People za nejvíce sexy muže planety, takže se nabízí otázka, jak by Rachel mohla odolat. Mimochodem Hugh se k této anketě vyjádřil ve smyslu, že si ho teď budou přátelé dobírat ještě několik let a domácí práce mu ani tak nebyly odpuštěny. Darren se ale spletl. Rachel ho opustila až kvůli novému Bondovi, tedy Danielu Craigovi.

6. Dostal cenu za miniaturní roli

V X-Men: První třída měl Hugh tak malou roli a tolik vynikl, že si zasloužil něco speciálního. Nemohlo se jednat ani o hlavní roli ani o tu vedlejší, tak si prostě vybojoval ocenění za nejlepší herecký výkon v kategorii mužské miniaturní role. Ale dočkal se i Zlatého glóbu, a to už v dalším roce za muzikál Bídníci.

Můžeme se jen těšit na tolik uznávaného herce, který je sice zatím bez Oscara, ale zato vybírá všechna ostatní ocenění a brzy to také přijde. Teď ho můžeme vidět ve filmu Wolverine, dále Prisoners v říjnu a pak točí další X-Meny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Hughu Jackmanovi. Wolverina vyfoukl Nortonovi i Gibsonovi