Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vybrali jsme 10 nejlepších seriálových postav. Hlasujte i vy

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

23. 10. 2011

Obliba seriálů rok od roku roste. Úspěch či neúspěch toho či onoho seriálu záleží z velké části na jeho hlavních postavách. Přečtěte si, které má nejraději redakce filmové rubriky na TOPZINE.cz!

Desítka nejoblíbenějších postav ze seriálů ukazuje dvě zvláštnosti. Tou první je, že mnohem oblíbenější jsou postavy mužské, což zároveň odhaluje skutečnost, že jsou hlavní seriálové role svěřovány spíše mužům než ženám. (Feministky, do boje!)

Druhou zajímavostí je, že pro seriálové diváky není zpravidla oblíbencem žádná inspirativní postava. Libujeme si spíš v exotech a řídíme se pravidlem: Čím šílenější, tím lepší. A tak platí, že níže zmíněné postavy sice máme rádi, žít vedle nich bychom však v reálném životě nejspíš nechtěli.

10. Penny

Penny je mladá neúspěšná herečka, která se přistěhovala z Nebrasky, a stala se tak sousedkou nerdů Leonarda a Sheldona. I přes propastné rozdíly se mezi nimi vytvoří zvláštní přátelství. Některé aspekty povahy blondýnky, jako třeba důvěra v horoskopy či negativní vztah k úklidu, však přivádějí Sheldona k šílenství, a tak o hádky mezi touto dvojkou není v seriálu nouze.

FOTO: Teorie velkého třesku

Penny v obležení kvarteta nerdů

Zajímavostí je, že Penny, kterou si zahrála Kaley Cuoco, je v The Big Bang Theory jedinou z hlavních postav, která nemá příjmení. V budoucnu by se ale prý mělo v sitcomu objevit.

9. Hank Moody

David Duchovny byl dlouhá léta hercem jedné role, pak ale přišel seriál Californication a Duchovny dostal šanci nebýt vnímán jen jako agent Mulder. A v roli Hanka Moodyho se mu to bezesporu povedlo. Hank se vyžívá ve vztazích na jednu noc, alkoholových večírcích, sprostých slovech, aroganci, a vy mu přesto neodoláte.

8. Bernard Black

Byl jednou jeden antikvariát. V tom antikvariátu pracoval Bernard Black (Dylan Moran). Své zákazníky nenáviděl a obtěžoval. A seriáloví diváci ho milovali. Bernard si fanoušky seriálu Black Books získal především díky podivínské povaze zahrnující lenost, ignorantství a lásku k cigaretám. No, není k sežrání?

7. Lorelai Gilmore

Lorelai Gilmore (Lauren Graham) je svobodná matka vychovávající dceru Rory, s níž jsou zároveň nejlepšími kamarádkami. Přestože se potýká s nejrůznějšími problémy (za něž může hlavně její matka), nikdy neztrácí smysl pro humor. Typické je pro ni hlavně nepřetržité mluvení a abnormální závislost na kávě.

Postava ze seriálu Gilmorova děvčata u mnohých dcer vyvolala přání mít matku, jako je Lorelai, u některých matek zase touhu být alespoň trochu jako ona.

6. Někdo z Přátel

Téměř každý má mezi svými oblíbenými postavami i některou ze seriálu Přátelé. Názory, který z šesti hlavních hrdinů je ten NEJ, se už však liší. Příšerně zpívající Phoebe, Monika posedlá pořádkem, mírně neschopná Rachel, Joey se svým „Jak to de?“, vtipný Chandler, nebo až příliš vzdělaný Ross? Každý z nich je originál, skutečnou zábavu ale vytvářejí až všichni společně.

5. Dexter Morgan

Vyšetřovatel Dexter je milý charismatický chlapík. Až na to, že trpí neovladatelnou touhou zabíjet lidi, což bez okolků taky dělá. Přesto si hlavního hrdinu seriálu Dexter v podání Michaela C. Halla zamilujete. Vražděním lidí totiž nejen uspokojuje své tužby, ale zároveň i pomáhá společnosti, jeho oběťmi jsou totiž neusvědčení pachatelé.

4. Dr. Gregory House

Kulhavá chůze, absence lékařského pláště a opovržlivý výraz, to jsou hlavní znaky, podle kterých poznáte Dr. House ze stejnojmenného seriálu.

House je sice mistrem ve svém oboru, na druhou stranu si ale libuje v černém humoru, urážení pacientů i svých kolegů a je sarkastický, mrzutý, cynický, narcistický a také závislý na Vicodinu. Právě to ale činí postavu ztvárněnou Hughem Lauriem tak oblíbenou.

3. Barney Stinson

Barney Awesome Stinson ze seriálu How I Met Your Mother je sukničkář, který diváky baví hlavně svými hláškami a balícími metodami. Tvrdí, že na balení žen má jediné pravidlo, pokaždé se však jedná o jiné.

Až na vzácné výjimky nosí vždy oblek a své přátele se k tomu frází Suit up! snaží přimět taky. Postava Neila Patricka Harrise je jednoduše legen – wait for it – dary!

2. Homer Simpson

Homer je žlutá, téměř plešatá hlava rodiny Simpsonových, žijící se svou ženou Marge a dětmi Bartem, Lízou a Maggie ve městě Springfield. Homerův charakter demonstruje americké stereotypy – je to líný, obézní, hloupý (byť za to může částečně pastelka zaražená v jeho mozku), netolerantní alkoholik. A právě proto hlavní hrdina Simpsonových diváky baví již třiadvacet sérií.

1. Sheldon Cooper

Sheldon ze seriálu The Big Bang Theory je nadprůměrně inteligentní fyzik. Je posedlý pořádkem a svými bizarními návyky. Kupříkladu má cereálie seřazené podle obsahu vlákniny, na dveře sousedky Penny klepe vždy třikrát a hlavně nedá dopustit na své místo na gauči ve svém obýváku.

I navzdory svým dalším vlastnostem, jako je nulová empatie, odpor k objímání nebo nechápání ironie a sarkasmu, má Sheldon kromě Penny další tři přátele, s nimiž rád sleduje sci-fi seriály, navštěvuje obchod s komiksy, hraje počítačové hry nebo paintball.

Přátelství s podivínem ztvárněným Jimem Parsonsem ale rozhodně není nic jednoduchého, takže mezi jednotlivými postavami vznikají často malé konflikty, které my, škodolibí diváci, tak rádi sledujeme. Bazinga!

[poll id=“102″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 10 nejlepších seriálových postav. Hlasujte i vy