×
TOPZINE.cz

How I Met Your Mother: Trhák, nebo jen další Přátelé?

FOTO: How I Met Your Mother

Ať to či ono, tento americký sitcom se těší celkem velké oblibě. Vysílá se již pátým rokem na americké stanici CBS. O čem je a proč ho u nás sleduje tolik lidí? Rozhodně jde o komediální seriál, stejně jako Přátelé. V nich se děj také stále točí okolo skupiny nejlepších kamarádů. Takže teď už víme, v čem si jsou tyto dva projekty podobné, v čem se ale liší?

Zdroj: distributor seriálu
How I Met Your Mother, Zdroj: distributor seriálu

Jasně, počet hlavních postav v Přátelích není pět, ale šest, jenže o to teď nejde. Roli nehraje ani to, zda se děj odehrává v New Yorku nebo někde jinde. How I Met Your Mother (zkráceně HIMYM) je – jak už z názvu napovídá – vypráví o tom, jak jsem poznal vaši matku. Každý díl začíná uvedením dětí (ale samozřejmě i diváků) do děje.

Bylo nás pět…

Hlavní postavy jsou dost různorodé a každý si zde najde svého favorita. Robin (Cobie Smulders) je původem kanadská reportérka, jejíž svět se točí kolem práce a kariéry. Na své přátele a posezení v baru MacLaren’s si ale vždycky čas udělá. Přece jen není tak veledůležitá, dělá takové ty zábavné zprávy typu borec na konec.

Marshall (Jason Segel) a Lily (Alyson Hannigan) jsou nerozlučný pár již od prvních dnů vysoké školy, a tak si je ani já nedovolím rozdělit. Marshall je právník, Lily učitelka v mateřské školce a dohromady jsou prostě dokonalý pár.

Zdroj: distributor seriálu
How I Met Your Mother, Zdroj: distributor seriálu

Barney (Neil Patrick Harris) (který by zvládl mít celý seriál jen a jen o sobě) je naprosto neuvěřitelný lamač dívčích srdcí – kam se na něj hrabou Don Juan a Cassanova dohromady. Pomocí svých svérázných metod dokáže sbalit doslova každou. Více si o něm můžete přečíst zde.

A nakonec Ted (Josh Radnor), který je vlastně ústřední postavou. Právě on totiž vypráví v roce 2030 svým dětem, jak potkal jejich matku. Ted pracuje jako architekt, ale hlavně se snaží najít svou životní lásku, je to pravý romantik, a tak na ni věří a nepřestává doufat.

Otázka na závěr zní: Čím si vás tenhle seriál získá? Pokud ne samotným vtipným pojetím, komediálními příhodami ani osobitostí hlavních postav, tak snad alespoň tím, že můžete okoukat Barneyho nevídané triky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..