Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

How I Met Your Mother: Trhák, nebo jen další Přátelé?

Ať to či ono, tento americký sitcom se těší celkem velké oblibě. Vysílá se již pátým rokem na americké stanici CBS. O čem je a proč ho u nás sleduje tolik lidí? Rozhodně jde o komediální seriál, stejně jako Přátelé. V nich se děj také stále točí okolo skupiny nejlepších kamarádů. Takže teď už víme, v čem si jsou tyto dva projekty podobné, v čem se ale liší?

Zdroj: distributor seriálu

How I Met Your Mother, Zdroj: distributor seriálu

Jasně, počet hlavních postav v Přátelích není pět, ale šest, jenže o to teď nejde. Roli nehraje ani to, zda se děj odehrává v New Yorku nebo někde jinde. How I Met Your Mother (zkráceně HIMYM) je – jak už z názvu napovídá – vypráví o tom, jak jsem poznal vaši matku. Každý díl začíná uvedením dětí (ale samozřejmě i diváků) do děje.

Bylo nás pět…

Hlavní postavy jsou dost různorodé a každý si zde najde svého favorita. Robin (Cobie Smulders) je původem kanadská reportérka, jejíž svět se točí kolem práce a kariéry. Na své přátele a posezení v baru MacLaren’s si ale vždycky čas udělá. Přece jen není tak veledůležitá, dělá takové ty zábavné zprávy typu borec na konec.

Marshall (Jason Segel) a Lily (Alyson Hannigan) jsou nerozlučný pár již od prvních dnů vysoké školy, a tak si je ani já nedovolím rozdělit. Marshall je právník, Lily učitelka v mateřské školce a dohromady jsou prostě dokonalý pár.

Zdroj: distributor seriálu

How I Met Your Mother, Zdroj: distributor seriálu

Barney (Neil Patrick Harris) (který by zvládl mít celý seriál jen a jen o sobě) je naprosto neuvěřitelný lamač dívčích srdcí – kam se na něj hrabou Don Juan a Cassanova dohromady. Pomocí svých svérázných metod dokáže sbalit doslova každou. Více si o něm můžete přečíst zde.

A nakonec Ted (Josh Radnor), který je vlastně ústřední postavou. Právě on totiž vypráví v roce 2030 svým dětem, jak potkal jejich matku. Ted pracuje jako architekt, ale hlavně se snaží najít svou životní lásku, je to pravý romantik, a tak na ni věří a nepřestává doufat.

Otázka na závěr zní: Čím si vás tenhle seriál získá? Pokud ne samotným vtipným pojetím, komediálními příhodami ani osobitostí hlavních postav, tak snad alespoň tím, že můžete okoukat Barneyho nevídané triky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

How I Met Your Mother: Trhák, nebo jen další Přátelé?