Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP 5 nejkrásnějších moří světa. Zaplavte si s Topzine.cz

Eva Chytková

Eva Chytková

23. 7. 2011

Spokojenost s dovolenou určuje několik faktorů – dobré ubytování, pláže a především moře. Která moře světa jsou ta nejkrásnější? Vybrali jsme pro vás pět nejlepších moří světa!

Každé moře má svoji výjimečnost. Ta nejkrásnější mají ovšem něco navíc. Ročně tak přilákají do středisek, která se nacházejí v jejich okolí, miliony turistů. Pojďte se s námi podívat na pět nejkrásnějších moří světa.

1. Rudé moře

FOTO: Rudé moře

Rudé moře je bohaté na podmořský život, Zdroj: sxc.hu

Rudé moře se nachází mezi Afrikou a Arabským poloostrovem. Název Rudé moře získalo pro své červené zabarvení při rozmnožování sinic. Dále vyniká svojí vysokou salinitou, která se pohybuje okolo 35 – 40 promile.

Jeho krása je ale nejvíce vidět pod hladinou. Toto nejsevernější korálové moře skrývá úplně jiný svět, který ocení především milovníci potápění. Nejvyhlášenějšími středisky jsou egyptská Hurghada a Sharm El Sheikh.

2. Středozemní moře

Pro český národ jedno z nejbližších moří, bylo již od starověku kolébkou evropských civilizací. Po celá staletí zde probíhaly nejdůležitější události. I dnes se zde nachází několik významných středisek. Za nejkvalitnější a nejkrásnější se považuje Středozemní moře na Kypru, Maltě a v Řecku. Příjemná je i teplota vody, která v průměru dosahuje 25 °C.

3. Andamanské moře

Toto moře se nachází mezi pobřežím Thajska, Sumatry a Andamanským a Nikobarským souostrovím. Vyhledávané je pro svoji teplotu pohybující se okolo 26 – 30 °C, pro svoji čistotu a nedotčenost. Ostrov Ko Samui a Phi Phi se pokládají za učiněný ráj na zemi. Nejvýznamnějším střediskem je ostrov Phuket.

4. Karibské moře

Foto: Varadero

Karibské pláže jsou proslulé bílým pískem, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Božský Karibik se nachází v části tropické Střední Ameriky jihovýchodně od Mexického zálivu. Karibské moře a přilehající oblasti patří k nejkrásnějším přírodním úkazům na světě.Průzračně čistá voda obklopuje pláže, které jsou lemované palmami a sopečnými vrcholy. K jednomu z těchto vyvolených míst patří Isla Margarita neboli ostrov perel a známé Bahamy.

5. Moře u Havajských ostrovů

Havaj najdete v Tichém oceánu, který se zde představuje ve své největší kráse. Azurově čistá voda, sopečná činnost, útesy a skály – to vše je krásná Havaj. Nejznámějším a nejlepším přímořským střediskem je pláž Waikiki, kde si užijete nejen čisté moře, ale i zábavu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 nejkrásnějších moří světa. Zaplavte si s Topzine.cz