Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Angličtina, moře a noční život – Welcome to Malta!

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

Foto: MaltaLéto je sice za námi, ale pomalu se objevují nabídky jazykových kurzů na příští rok. Pokud chcete zlepšit své znalosti angličtiny, máte nespočetně možností, kam vyrazit. Jednou z velmi vyhledávaných destinací je St. Julians na Maltě. Proč je tento ostrov ve Středozemním moři mezi studenty tak populární?

Foto: Centrum St. Julians

Centrum St. Julians, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Jazykové kurzy

V St. Julians se nachází několik jazykových škol, kde můžete procvičovat angličtinu. Kurzy vedou kvalifikovaní lektoři (z velké části jde o rodilé mluvčí), máte na výběr ze standardních (čtyřhodinových), intenzivních (šestihodinových) či business kurzů. Před odjezdem, případně hned po příjezdu vám dají napsat rozřazovací test, aby zjistili vaši úroveň jazyka, a poté vás rozdělí do tříd.

Nenechte se ale mýlit – přesto, že jedete na jazykový kurz, rozhodně nestrávíte celý den zavření ve třídě. Na Maltě jde především o to, zažít nezapomenutelné prázdniny. A centrum města, zejména ulice zvaná Paceville, je k tomu přímo jako stvořené. Síť barů, klubů a diskoték je lákadlem hlavně pro mladé studenty. Vstupné se nikdy neplatí a pokud vás to v jednom klubu přestane bavit, jednoduše se přesunete o pár metrů vedle. Centrum ožívá kolem desáté až jedenácté hodiny, místní však nevyrážejí dřív než v jednu hodinu ráno.

Kam na výlet

Škola sama většinou nabízí různé výlety po ostrově. Mnohem lepší je ale vyrazit na vlastní pěst. Nejenže ušetříte, ještě navíc si cestu mnohem víc užijete, protože budete sami svým pánem. S autobusovou dopravou si příliš nelámejte hlavu, stačí, když si zjistíte číslo autobusu, který potřebujete a vyrazíte na zastávku. Na jízdní řády se tu totiž nehraje. Prostě čekáte, než autobus přijede.

Foto: Mdina - Tiché město

Mdina - Tiché město, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Památek jako takových na Maltě moc nenajdete, s výjimkou kostelů a mešit, které uvidíte v téměř každém městě. Určitě stojí za to navštívit hlavní město Vallettu, či Mdinu, kde dělají vyhlášené čokoládové dorty v restauraci Fontanela. Možností je dost, i pokud se chcete vykoupat v moři. Krásné písčité pláže najdete na druhé straně ostrova než je St. Jullians, cesta autobusem však netrvá víc jak dvacet minut.

Pro fanoušky Pepka námořníka je na západním konci ostrova vystavěna roztomilá vesnička, kde se údajně Pepek narodil. Zde si můžete nakoupit suvenýry, vyfotit se s Pepkem či Olivií a zahrát si třeba minigolf. Zejména děti si zde užijí mnoho zábavy, většinou je pro ně připraven i nějaký doprovodný program.

A asi nejznámější pláží je Blue Lagoon, která se nachází na ostrově Comino. Cesta lodí sem trvá sotva deset minut. Průzračné moře i písčitá pláž je však vyhlášeným turistickým místem, proto hrozí, že se tu sejde i víc lodí a je tu pak hlava na hlavě.

Foto: Comino - Blue Lagoon

Comino - Blue Lagoon, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Pokud se tedy rozhodnete na Maltu jet, jediné, na co si musíte dát pozor, je místní doprava. Nejenže se tu jezdí vlevo jako v Anglii, ale Malťani jsou známí po celém světě jako nejhorší řidiči. Ale můžete být v klidu – přes neuvěřitelně vysokou míru nehodovosti má Malta také neuvěřitelně nízkou hodnotu úmrtí na silnicích. Takže žádné strachy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angličtina, moře a noční život – Welcome to Malta!