Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Recenze průvodce Bradt napříč krásami Venezuely

Šárka Braumová

Šárka Braumová

22. 5. 2011

Pokud patříte k nadšeným cestovatelům s kompasem a průvodcem v ruce, potěší vás nový turistický průvodce Bradt nakladatelství JOTA. Tentokrát nás zavede do exotické Venezuely.

FOTO: pobřeží Isla Margarity, Venezuela

pobřeží Isla Margarity, Venezuela, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

V úvodu průvodce Bradt naleznete základní informace o zemi, flóře, fauně, náboženství a politickém systému. Nechybí ani tipy, kdy je nejlepší do Venezuely vycestovat, kde se nejlépe najíte a na co si dát pozor. Hlavní část průvodce je rozdělena do několika kapitol, které popisují oblasti Venezuely i ostrov Isla Margarita.

Venezuela nebo Isla Margarita?

FOTO: průvodce Venezuela

průvodce Venezuela, Zdroj: nakladatelství Jota

Pokud se rozhodnete navštívit Venezuelu, cestovní kancelář vám nabídne pobyt na ostrově Isla Margarita. Průvodce popisuje jednotlivé oblasti ostrova, jako je oblíbené velkoměsto Porlamar, kde se nachází letiště, nespočet barů a tržnice s místními lahůdkami jako jsou koktejly, ovoce či žraločí maso, oblast Pampatar či městečko El Valle del Espíritu Santo.

Kromě zajímavých tipů na cestování, ubytování a cen je u každé oblasti přiložena přehledná mapka i s názvy místních ulic.

Ráj na zemi představují přírodním parky a lagunám, kterých je na Isla Margaritě nespočet. To dokazují i kvalitní fotografie, o které je průvodce rozšířen.

Andělský vodopád a tajemná Canaima

Opravdová, divoká Venezuela se nachází při pobřeží Jižní Ameriky. Nenajdete zde tolik turistů a luxusních hotelů, jako na ostrově Isla Margarita, za to vás čeká neopakovatelný zážitek v nedotknutelném pralese.

I tato část Venezuela je rozdělena na oblasti, jako je Caracas, delta Orinoka, pobřeží Oriente či centrální pobřeží Vargas.

Podrobnému popisu se nevyhnula ani oblast Canaima, ze které se po řece nebo lehkým letadlem dostanete k nejvyššímu vodopádu světa Salto Angel (Andělský vodopád). Tipy jak se dostat k vodopádu, či jak se zachovat při pobytu v divoké džungli oblasti Orinoka ocení každý turista, který se do této oblasti rozhodne vydat.

FOTO: Největší vodopád světa Salto Angel

Největší vodopád světa Salto Angel, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Bienvenidos a Venezuela! Chcete porozumět? Na konci průvodce najdete přehled základních španělských slovíček, která při své cestě rozhodně využijete! Naučíte se obecné výrazy, dny v týdnu, měsíce, ale i výrazy, které uplatníte v restauraci či v nemocnici.

Turistický průvodce Venezuela, Bradt

Vydává: nakladatelsví Jota
Počet stran
: 544 + 24 stran barevné přílohy, 84 map
Cena: 798 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze průvodce Bradt napříč krásami Venezuely