Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Oahu – vlny, slunce a Waikiki

Redakce

Redakce

9. 5. 2010

hawai_01 Na jih od obratníku Raka, na západ od západního pobřeží USA. Tam najdeme třetí největší Havajský ostrov. Třetí, co se rozlohy týká, ale rozhodně je na prvním místě v návštěvnosti.

Pohled na oceán, Autor: Pavla Brodacká

Pohled na oceán, Autor: Pavla Brodacká

Ostrov Oahu na sobě nese břímě mnoha známých míst. Na jihovýchodním konci se rozprostírá hlavní město Havaje Honolulu spolu se stavbou, která je Sochou svobody Havaje, Tower Aloha. Samotný ostrov vznikl splynutím dvou vulkánů,  Waiʻanae a Koʻolau. Nesmím zapomenout ani na světoznámou pláž Waikiki, která je ročně navštěvována nekonečnými zástupy turistů.

Oázy (ne)klidu

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Havaj a zvláště Oahu, jsou tamní pláže. Krásně čisté moře a pro milovníky vodních sportů jsou místa jako Waimea Bay, Sunset Beach nebo již zmiňovaná Waikiki poutním místem. Ačkoliv seznam pláží je docela dlouhý, dostat se do moře, aniž by někdo narušoval váš osobní prostor je poměrně složitý úkon. Zvláště, když přijde nějaká ta vlna, která na Havaji nemá méně než 1, 5 metru.

Jedna z pláží na Oahu, Autor: Pavla Brodacká

Jedna z pláží na Oahu, Autor: Pavla Brodacká

Co navštívit?

Na Oahu však najdeme i lidské výtvory, na které stojí za to se podívat. Například plantáže známých ananasů Dole. Pohled na tyto šťavnaté plody vám poskytne okružní jízda s Dole expresem, malým vláčkem, který projíždí areál. Samozřejmě nechybí obchod, kde si můžete pochutnat na výrobcích z ananasu.

Zajímavým místem je také International marketplace, trh, který se rozprostírá pod širým nebem.  Sluníčko se vám ale zahlédnout nepodaří, protože na tržiště shlíží strom Banyan tree, který po celém trhu rozprostřel své liány.

A samozřejmě, žádné turistické letovisko se neobejde bez obchodů. V Honolulu najdete několik nákupních center se širokou škálou výrobků.

Budova v Honolulu, Autor: Pavla Brodacká

Budova v Honolulu, Autor: Pavla Brodacká

Zvířena z různých oborů

Na Oahu najdeme nepřeberné množství exotických zvířat, jako jsou želvy, velryby, delfíni a  různé druhy ptáků. Honolulu je ale také jedním z míst, kde si nejen děti mohou sestavit kamaráda dle svého gusta. Firma Build-a-bear workshop zde totiž provozuje jednu ze svých prodejen, takže si z dovolené můžete přivést svého nejlepšího chlupatého kamaráda.

Zažijte znovu 2. světovou válku!

K tomu stačí dodat pouze dvě slova – Pearl Harbor. Záliv, ve kterém se nachází americká vojenská základna, se v zimě roku 1941 stal svědkem nečekaného útoku japonské armády.

Pearl Harbor, Autor: Pavla Brodacká

Pearl Harbor, Autor: Pavla Brodacká

A ani po skoro sedmdesáti letech odtud nevymizel duch minulosti, a díky tomu si zde každý návštěvník může připomenout události, které vedly ke vstoupení USA do 2. světové války. Mapy, plány, lodě, zbraně, památné desky, to vše reprezentuje národní památník v Pearl Harboru.

Na závěr nezbývá než dodat – Aloha! [album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/oahu/]

Související články:

Kam v zimě za teplem? Aneb vyražte si na Havaj, Kostariku či Fidži

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oahu – vlny, slunce a Waikiki