Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejočekávanější filmy léta 2012: Cruise bude zpívat, Batman povstane

Veronika Jílková

Veronika Jílková

27. 5. 2012

Toto léto budou kina bezpochyby zaplněná. Čeká nás totiž spousta premiér skvělých snímků, z nichž jsme vybrali sedm, které si nesmíte nechat ujít. Nebude nouze o 3D animáky, komedie, dramata, akční podívanou ani hudební čísla.

Nový Amazing Spiderman představí začátky Petera Parkera. Zdroj: distributor filmu

Amazing Spider-Man (The Amazing Spider-Man)

Do kin míří další pavoučí muž, tentokrát však s novým režisérem i obsazením. Režie se totiž chopil Marc Webb (500 dní se Summer) a hlavní role mladého superhrdiny Andrew Garfield (The Social Network). Jeho láskou se pak stane Emma Stone (Bláznivá, zatracená láska).

Příběh se opět točí kolem Petera Parkera, který mezi svými vrstevníky není příliš populární. Žije se strýčkem Benem a tetičkou May a jako každý dospívající se snaží zjistit, co je zač a proč se z něj stal člověk, jakým je. Navíc má plnou hlavu své první lásky Gwen Stacyové.

Když Peter objeví tajemný kufřík, jenž náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů, kteří ho v dětství opustili. Je nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností. Jeho životní rolí je totiž hrdinství.

Amazing Spider-Man (The Amazing Spider-Man), USA, 2012, Akční/Dobrodružný/Thriller/Sci-Fi, Režie: Marc Webb, Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Martin Sheen, Stan Lee

Datum premiéry: 5. července

[youtube_660]atCfTRMyjGU[/youtube_660]

Magic Mike

Mike Martingano (Channing Tatum) je zkušený striptér a tanečník, který se rozhodne vzít pod svá křídla nově příchozího a talentovaného tanečníka, jenž si říká The Kid (Alex Pettyfer). Stává se jeho učitelem a ukazuje mu, jak se v tomto prostředí pohybovat, být úspěšný a vydělat peníze.

Charakter postavy Tatuma vychází z jeho osobních zkušeností, neboť než se stal hollywoodskou hvězdou, nějaký čas se živil jako striptér. Vedle dvou hlavních postav uvidíme i Matthewa McConaugheyho.

Magic Mike, USA, 2012, Komedie, Režie: Steven Soderbergh, Hrají: Alex Pettyfer, Channing Tatum, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Wendi McLendon-Covey

Datum premiéry: 12. července

video
play-sharp-fill

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises)

Nejenže Batmanovi (Christian Bale) nikdo nedůvěřuje, lidé ho začínají až nenávidět a pohrdají jím. Začíná lov na netopýřího muže. Policejní nasazení je v plném proudu, v čele s komisařem Jimem Gordonem (Gary Oldman).

Krom policie jde Batmanovi po krku i svalnatý a nebezpečný Bane (Tom Hardy). A aby toho nebylo málo, po městě se po nocích plíží kočičí žena Selina Kyle (Anne Hathaway). Režisér Christopher Nolan (Memento, Počátek) tímto snímkem završuje třídílnou ságu, ve které představil Temného rytíře ve vrcholné formě.

Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises), USA/Velká Británie, 2012, Akční/Krimi/Drama/Thriller, Režie: Christopher Nolan, Hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard

Datum premiéry: 26. července

 

[youtube_660]q-Sktgm0aD8[/youtube_660]

Rock of Ages

Klasický příběh o americkém snu pojednává o mladé Sherrie z malého města, která přichází do Hollywoodu, aby se stala slavnou. Najde si práci v místním klubu, který je však na pokraji zkázy, a tak se tomu rozhodne zabránit. Během toho se jí povede spolupracovat s legendárním rockovým hudebníkem Stacym Jaxxem.

Rock of Ages je film podle vzoru muzikálu z Broadwaye. Největším lákadlem kromě filmu jako takového je zpívající Tom Cruise s dlouhými vlasy a obrovským tetováním.

Rock of Ages, USA, 2012, Muzikál, Režie: Adam Shankman, Hrají: Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Malin Åkerman

Datum premiéry: 9. srpna

video
play-sharp-fill

Rebelka (Brave)

Princezna Merida je nebojácná, vzdorující a impulzivní dívka, která se nebojí žádného nebezpečí, a tudíž jí nedělá problém se utkat s nejedním bojovníkem. Jak to dokáže? Pomocí luku a šípu, které bravurně ovládá.

Jelikož se nehodlá smířit se svým osudem, který jí naplánovali rodiče král Fergus s královnou Einor, rozhodne se zvolit svou vlastní životní cestu. Bohužel tímto postojem rozpoutá v království chaos.

Dříve, než bude pozdě, tak bude muset sama zneškodnit veškeré překážky, které jsou jí kladeny do cesty jako trest kvůli jejímu vzdoru. Jako lučištnice si vede na výbornou, a tak záleží jen na tom, jak moc se vzepře starému zvyku Skotska, že pány země mohou být jen muži.

Rebelka (Brave), USA, 2012, Animovaný/Dobrodružný/Akční, Režie: Mark Andrews, Brenda Chapman, Hrají: Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters, Kevin McKidd

Datum premiéry: 16. srpna

[youtube_660]1_GeQmhxc6g[/youtube_660]

G.I. Joe: Odveta (G.I. Joe 2: Retaliation)

Jak už to tak bývá, pokračování akčních filmů vždy slibuje napínavější a více vybuchující podívanou. Jinak to nebude ani u druhého G.I. Joea, kde se tým hrdinů dává opět dohromady, aby bojoval s nebezpečným nepřítelem Zartanem.

Snímek bude okořeněný speciálními efekty a odvážnější akcí všeho druhu. Překvapením budou i nové postavy Bruce Willise a Dwayna The Rocka Johnsona.

G.I. Joe: Odveta (G.I. Joe 2: Retaliation), Kanada/USA, 2012, Akční/Dobrodružný/Sci-Fi/Thriller, Režie: Jon Chu, Hrají: Channing Tatum, Bruce Willis, Ray Park, Dwayne Johnson, Elodie Yung, RZA

Datum premiéry: 23. srpna

[youtube_660]V2YMu52MfqA[/youtube_660]

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy)

Čtvrté pokračování vypráví o Aaronu Crossovi, který je agent trénovaný samotnou CIA a je nucen odhalit svůj původ. Tentokrát se v hlavní roli objeví Jeremy Renner namísto Matta Damona.

Poté, co od projektu odstoupil režisér předešlých dílů Paul Greengrass, opustil sérii i on. Důvodem Greengrassova odstoupení byl krok studia Universal, které spolupracovalo na přepracování scénáře bez jeho vědomí.

Režie se proto ujal Tony Gilroy, který se v bournovkách vyzná lépe než kdokoli jiný, neboť k těm předchozím psal scénáře.

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy), USA, 2012, Akční/Dobrodružný/Thriller, Režie: Tony Gilroy, Hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz, Oscar Isaac, Joan Allen

Datum premiéry: 30. srpna

[youtube_660]LJTGB4qk23U[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější filmy léta 2012: Cruise bude zpívat, Batman povstane