Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Emma Stone: Změna barvy vlasů jí nosí štěstí

Nikola Němcová

Nikola Němcová

21. 2. 2012

!Profil herečky!Emma Stone je nejnovějším objevem Hollywoodu. Aby přiměla rodiče odstěhovat se do Kalifornie za hereckou kariéru, vytvořila pro ně powerpointovou prezentaci s písničkou Hollywood od Madonny.

FOTO: Emma Stone

Dračice Emma Stone. Zdroj: distributor filmu

Emily Jean Stone, známá jako Emma Stone, se narodila ve Scottsdale v Arizoně. Jejím největším snem od dětství bylo stát se herečkou. V jedenácti letech se poprvé představila na divadelním jevišti jako členka místního divadla Valley Youth ve Phoenixu. Obtížně zvládla studium při hraní, proto po další dva roky studovala doma.

V patnácti letech se odhodlala přemluvit rodiče k přestěhování se do Kalifornie, kde by mohla začít žít svůj sen naplno. Vypracovala prezentaci v powerpointu s příznačným názvem Project Hollywood a vyšlo jí to. V lednu téhož roku se přestěhovala s matkou do Los Angeles. Vzdělávala se doma a přes den vyrážela na castingy.

Když jste blond, bude z vás roztleskávačka

Začátky nebyly vůbec jednoduché a její první agent jí vůbec nepomáhal. „Můj první agent si myslel, že když jsem blondýna, chci hrát jenom roztleskávačky. Posílal mě ucházet se o role, na které jsem se vůbec nehodila. Tak jsem se jednou v záchvatu rozhodla, že musím zkusit něco jiného a obarvila jsem se na brunetu a o týden později přišla moje první role,“ vzpomíná Emma na své začátky.

FOTO: Emma Stone

Na první pohled křehká Emma si vystřihla i drsnou rockerku.

Začínala s epizodními rolemi, poté dělala konkurz na postavu Claire v známém seriálu Hrdinové, ale neúspěšně. Nemusela smutnit dlouho. Získala roli v seriálovém dramatu Drive, avšak po čase byl zrušen. Přelom přišel s nabídkou od Judda Appatowa na roli Jules v jeho komedii Superbad. Stačilo jen, aby si vlasy přebarvila na zrzavo. Ta se jí zalíbila natolik, že si jí rozhodla nechat. Na natáčení se všichni bavili a Emma o tom ráda vypráví: „Bylo to opravdu zábavné. Často se stávalo, že jsem se nemohla přestat smát.“

V komediálním žánru se jí zalíbilo natolik, že se ihned vrhla na další roli v podobně laděném snímku Rocker, který ve výdělcích zaostal za jejím filmovým debutem. Ale Emmě to pomohlo k větším zviditelnění. Propadákem se stal její další projekt, Domácí mazlíček, ve kterém si zahrála po boku Anny Faris a Colina Hankse.

Astma jako nový zabiják sexu

Rolí Vichity ve filmu Zombieland trochu odbočila od klasické komedie. Původně film začínal jako pilot pro televizní seriál. Jakmile se rozhodlo, že z něj bude plnohodnotný film, přepsal se scénář a začalo se s natáčením. Film měl velký úspěch.

[youtube_660]WbuKgzgeUIU[/youtube_660]

Časem by si přála produkovat vlastní projekty a zaúčinkovat v show Saturday night live. „Myslím, že Saturday night live dal ženám možnost být zábavnými. Mnoho z těchto žen poté mělo skvělou hereckou kariéru. Například Tina Fey,“ vysvětluje svojí touhu Emma. Při natáčení snímku Panna nebo orel zjistila, že má astma. Stalo se to zrovna při natáčení erotické scény a Emma se doteď červená a říká: „Je to hrůza. Nemůžu ani předstírat sex, aniž bych přitom napůl neumřela.“

V roce 2011 si zahrála rovnou ve třech úspěšných filmech. Vedlejší roli si střihla v Kamarád taky rád. Oblíbenost u diváckého publika se jí však zvedla až s příchodem romantické komedie Bláznivá, zatracená láska. Zde ztvárnila objekt zájmu dalšího nadějného herce Ryana Goslinga. Momentálně v kinech můžete Emmu vidět ve snímku Černobílý svět.

FOTO: Emma Stone

Blond jí sluší.

Herečka si zvolila pseudonym Emma poté, co se šla zaregistrovat na Screen Actors Guild a zjistila, že jméno Emily Stone je již zabrané. Doma jí však stále oslovují Emily. Ačkoli její kariéra nabírá na obrátkách, nechce žít jenom prací: „Uvědomuju si, kolik mám úžasných příležitostí, ale nikdy jsem nepochopila, jak můžou herci přecházet z jednoho filmu do druhého bez přestávky. Když trávíte čas jen na natáčení, jak se můžete ztotožnit s normálními lidmi?“

V restartu Spidermana si zahraje lásku Petera Parkera. V tomto filmu se vrátila zpět ke svojí původní barvě vlasů a sama si na to těžce zvyká a dodává: „Někdy se na sebe podívám do zrcadla a stále mám pocit jako bych nosila paruku, ale na druhou stranu mě těší, že jsem opět blond.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Emma Stone: Změna barvy vlasů jí nosí štěstí