Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hrdinové: Prožijte hodinu mezi seriálovou elitou

Redakce

Redakce

9. 4. 2010

hrdinoveHoldujete sci-fi zasazenému do skutečné reality? Líbí se vám blonďaté roztleskávačky, frajeři s uhrančivým pohledem, létající kongresmani nebo prostě jen ve skrytu duše toužíte být superhrdiny? Pak jsou Heroes tou pravou volbou. Vše zmíněné si budete moci užít, a to ve velké míře a velkém stylu.

Zdroj: nbc.com

Hrdinové (Heroes) Zdroj: nbc.com

Každých 43 minut s Hrdiny vás nutí si uvědomit, že nic není takové, jaké se zdá. Roztomilá blondýnka v červeném trikotu skáče z mostu a následně vstává jakoby nic. Politici létají. Další hýbají věcmi pomocí myšlenek. Japonci zastavují čas a teleportují se do Ameriky. Jak jinak. A vždycky se objeví někdo další.

Právě tak to všechno začíná. Po zatmění Slunce se lidé po celém světě začnou měnit. Pár vyvolených nachází své nebývalé schopnosti, jež je samotné vyvádí z míry. A všechny ty má z povzdálí pod palcem Společnost – mezník mezi obyčejnými a výjimečnými. Jak to bývá v amerických filmech, v zápletce nemůže chybět bezcitný padouch. Ten je samozřejmě na první pohled silnější než všichni ostatní, už jen díky tomu, že se nezdráhá pro své schopnosti jít přes mrtvoly.

Zdroj: nbc.com

Hrdinové (Heroes) Zdroj: nbc.com

Bezedný pytel nápadů? Asi ne

Scénář plný lidí se speciálními schopnostmi napsal Tim Kring pod taktovkou NBC. To, že seriál rozhodně  není špatný dokazují i nominace na cenu Emmy nebo Zlatý Glóbus. Jenže dokáže si seriál i s pokračujícími sériemi udržet svoji kvalitu?

Zatímco první dvě série byly samozřejmě o záchraně nic netušícího světa, trable v dalších sériích vznikají hlavně kvůli samotným hrdinům. Samovolný spád seriálu se vytrácí a zápletky působí uměle. Na scéně se pak objevují noví a noví hrdinové, až začne mít člověk pocit, že tou skleničkou na stole silou vůle snad taky pohne. Lehce se tak vytrácí zajímavá pointa, ve které jsou lidé se zvláštními schopnostmi obklopeni obyčejnými jedinci. S pokračujícími sériemi se totiž situace z pohledu diváka zdánlivě obrací a seriál přichází o svůj v zásadě reálný základ.

Třešnička nakonec

Přesto všechno Hrdinové chytnou a pravděpodobně nepustí. Natočeny jsou prozatím čtyři série. Kvalita ale od senzačních prvních epizod klesá. Ačkoli nic není oficiálně potvrzeno, tvůrci nechali pro pátou sérii otevřená vrátka. Jejím středobodem by dle zakončení posledního dílu mohla být neschopnost prostých lidí vyrovnat se s nečekanou přítomností výjimečných jedinců. Nechme se překvapit, snad příjemně.

Hrdinové (Heroes)

Drama / Sci-Fi
USA, 2006, 43 min

Režie: Greg Beeman, Allan Arkush, John Badham, Paul A. Edwards, Paul Shapiro, Adam Kane, Lesli Linka Glatter, Jeannot Szwarc, Daniel Attias, Greg Yaitanes, David Semel, Sergio Mimica-Gezzan, David Von Ancken, Anthony Hemingway, Holly Dale
Hrají: Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, Jack Coleman, James Kyson Lee, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell, Greg Grunberg, Thomas Dekker, Zachary Quinto, Santiago Cabrera aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hrdinové: Prožijte hodinu mezi seriálovou elitou