Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Channing Tatum září v rolích drsňáků, sám se přitom ve tmě bojí

Redakce

Redakce

3. 4. 2012

Milý Johne, jmenuji se Channing Tatum a díky roli, kterou jsi mi dal, si mě snad konečně všimnul celý filmový svět – a ne jenom mladé dívky.

Někdo se živí hlavou, jiný rukama, ale u amerického herce Channinga Tatuma je zdroj jeho výdělků nezpochybnitelný: tělo. Vysoký svalnatý chlap vždy těžil ze své postavy, a to nejen jako herec v rolích drsňáků – dříve se živil jako model a dokonce i striptér.

Tatum, celým jménem Channing Matthew Tatum, se narodil 26. dubna 1980 ve městě Cullman v Alabamě. Matka Kay pracovala na letišti, otec Glenn ve stavebnictví. A Channing? Tomu byl od dětství nejbližší sport. Běhal, hrál fotbal, baseball, věnoval se bojovým uměním.

Kdykoliv točí venku, ozývá se jekot. Dívek

Mimo to měl ale i další velký koníček, dívky. „Ve škole pro mě byly tou nejlepší zábavou,“ říká Tatum, i proto měl při studiu dost kázeňských problémů. Studium mu navíc znesnadňovala i dyslexie. Nakonec však získal fotbalové stipendium na Glenville State College. „Bylo to malé město. Měl jsem rád lidi i spoluhráče, ale když jsem tam byl, došlo mi, že tohle nechci dělat. Uvědomil jsem si, že fotbal jako práce není to pravé,“ vzpomínal.

A tak Tatum hledal, jaká práce tou pravou bude. Dokonce zašel tak daleko, že si jednu dobu vydělával jako striptér v nočním klubu. Tam nebyl znám jako Channing Tatum, ale pod přezdívkou Chan Crawford. „Žil jsem tehdy bláznivý život. Nestydím se za to, ale ani na to nejsem hrdý,“ tvrdí dnes.

Tatum se na plátně nezjevil zničehonic. Účinkoval v řadě televizních reklam, například na Pepsi nebo Mountain Dew, proslavil se také jako model pro mnoho slavných značek. Snad i proto nemusel dlouho čekat na slušné role: však už jeho první filmová byla v úspěšném snímku Coach Carter po boku Samuela L. Jacksona.

Winona Ryder o Tatumovi později prohlásila: „Nevím, jak to dělá, ale kdykoliv jsme natáčeli nějakou venkovní scénu, slyšela jsem křičet fanynky.“ Skutečně, talentovaný herec se stal jedním z největších idolů současnosti, co se ženských divaček týče. Definitivně to zřejmě způsobil film Let’s Dance, kde se Tatum ukázal jako velmi dobrý tanečník.

FOTO: Channing Tatum a jeho žena ve filmu Let's Dance

Zprvu herečtí kolegové, dnes manželé – Channing Tatum a Jenna Dewan.

Jenže po tomhle snímku rovněž spoustu nezadaných fanynek muselo zapomenout na své sny, že někdy Tatuma uloví. Povedlo se to totiž herečce Jenně Dewan, která po jeho boku ve filmu vystupovala. V roce 2009 pak měli krásnou svatbu na kalifornských vinicích.

Zfilmuje někdy své striptérské dobrodružství?

Tatum, kterému prý nikdo neřekne jinak než Chan, se díky své postavě hodí do rolí tvrdých chlápků. Zahrál si proto třeba vojáka Dukea ve filmu G.I. Joe nebo gangstera v mafiánském dramatu Veřejní nepřátelé. Jeho idolem je drsňák Bruce Willis, Tatum sám přitom přiznává: „Kdybych potkal divnou osobu v temné uličce, asi bych začal utíkat.“

Ale snad aby dokázal, že zvládá i romantické role, kývl Tatum na nabídku účinkovat ve snímku Milý Johne, dílu proslulého režiséra Lasseho Hallströma (Pravidla moštárny). Dojemný příběh o vztahu vojáka a studentky u kritiků příliš nezabodoval, mezi diváky šlo však o jeden z nejúspěšnějších filmů roku 2010.

Jedenatřičetiletý herec tvrdí, že by rád někdy zfilmoval své zážitky z dob, kdy pracoval jako striptér. Jenže na to – snad i kvůli návalu jiných nabídek – zatím nemá čas. Vždyť jen v roce 2012 by se měl objevit ve čtyřech filmech.

Momentálně je v kinech jeho snímek Navždy spolu, ve kterém hraje Tatum muže snažícího se obnovit vztah se svou manželkou, jež po dopravní nehodě ztratila paměť. A tak jeho fanynky mají zase důvod, proč vyrazit do kin.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Channing Tatum září v rolích drsňáků, sám se přitom ve tmě bojí