Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dwayne Johnson: Herec, wrestler, rekordman. Prostě drsňák The Rock

Jan Novotný

Jan Novotný

14. 1. 2011

Je tahle kráčející skála opravdu připravena stát se nástupcem Arnolda Schwarzeneggera coby krále akčních scén?  Zkušeností má mnoho, svalů ještě více a připraven dostávat astronomické sumy za hlavní role je určitě taky. Let’s rock!

Dwayne Douglas Johnson, známý pod jménem The Rock, se narodil 2. května 1972 v kalifornském městečku Hayward. Během studií na střední škole se začal věnovat atletice a americkému národnímu sportu – fotbalu (fotbal, jak ho známe my, je v USA nazýván soccer, kdežto americký fotbal je prostě fotbal). Díky němu dostal školní stipendium, takže začít hrát na profesionální úrovni CFL bylo otázkou času.

Štěstí, možná smůla, tomu však chtěly jinak. Dwayne se při klíčovém zápase zranil, což mu znepříjemnilo další start v lize. Nejdříve přemýšlel o návratu, ovšem později zaměřil svůj zrak na jiný sport – wrestling.

Šlo vlastně o logické rozhodnutí, protože to byla rodinná tradice. Otec i dědeček byli ve wrestlingu také známí. Johnson v ringu uplatnil jak tělesné proporce, tak svůj smyl pro showmanství, díky kterému se stal doslova miláčkem publika. Ve svých 26 letech se stal nejmladším šampiónem organizace WWE, v němž sedmkrát získal titul. Jméno The Rock se stalo pojmem.

Dwayne ve filmu

Přišel rok 1995 a Dwayne dostal svou první příležitost všem ukázat, jak dokáže ostatní pobavit. Předvedl se v seriálech jako Star Trek: Voyager, DAG nebo v dokumentu Gladiátoři. Jeho první filmová role přichází o pět let později v krimithrilleru Přesný zásah a v roce 2001 opravdu malá, zato důležitá role ve snímku Mumie se vrací. Dwayne zaujal natolik, že se s ním režisér Chuck Russel rozhodl natočit samostatný film – Král Škorpion. Ve spojitosti s touto rolí se také hodně mluví o zápisu do Guinessovy knihy rekordů, jako nejdražší filmová role na světě.

Král Škorpion učinil z The Rocka opravdového herce a nabídky začaly přicházet ze všech stran. To potvrzuje následující role ve filmu Vítejte v džungli, kde si po jeho boku zahrál i Stifler alias Seann William Scott. V tomto trháku si určitě všimněte jasného poselství. Sám Arnold Schwarzenegger zde Johnsonovi předává pomyslné žezlo akčních filmů slovy: „Have fun!“

Po tomto úspěchu přichází další akční pecka s názvem Kráčející skála, kde si zahrál roli vysloužilého člena zvláštních jednotek americké armády, který se vrací do svého rodného města a má za úkol jediné – vyčistit ho. Doslova.

Mezi filmy, které dále stojí za zmínku, můžeme jmenovat například Doom, který je filmovým zpracováním stejnojmenné akční hry, Vílu zuběnku nebo Plán hry, kde se znovu vcítil do postavy hráče amerického fotbalu.

FOTO: Dwayne Johnson

Sekáč The Rock v akci, Zdroj: distributor filmu

25. listopadu měla v Česku premiéru akční komedie Benga v záloze, ve kterém spolu se Samuelem L. Jacksonem ztvární duo ostřílených newyorských policistů. V hlavních rolích uvidíme Willa Ferrella a Marka Wahlberga, kteří se budou snažit vystoupit ze stínu zmíněné dvojky.

Nyní se s napětím očekává nový snímek Faster, kde se Dwayne bude mstít vrahům svého bratra, a v roce 2011 další pokračování rychlých a zběsilých pod názvem Rychlá a zběsilá pětka, kde bude mít divák poprvé možnost srovnání. Srovnání dvou akčních ikon, a to Johnson versus Vin Diesel. Tak uvidíme, jestli se o to popere stejně dobře jako ve wrestlerském ringu.

Pár zajímavostí na závěr

Tak jako se někomu při vyslovení jména Johnson vybaví akční filmové scény, může se někomu vybavit jeho slavné tetování, které si nechal v roce 2003 zvěčnit na levé rameno, přecházející až k prsnímu svalu. Fanynky šílí, fanoušci se inspirují. Sám Dwayne prohlásil, že tetování má symbolizovat oddanost a sílů svých předků.

FOTO: Johnsnovo tetování

The Rockova zakončovací specialita ve WWF se nazývá Rock Bottom a People’s Elbow.

S bývalou ženou Dany Garci, se kterou se seznámil již během studií na University of Miami, má dceru Simone Alexandru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dwayne Johnson: Herec, wrestler, rekordman. Prostě drsňák The Rock