Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Bin Ládin zastrašil duchy i Ryana Goslinga

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

14. 1. 2013

Uplynulý týden byl v zámořských kinech ve znamení nováčků, kteří ovládli všechny medailové pozice. Do čela se překvapivě prodrala oscarová Kathryn Bigelow s dramatem o lovu na nejhledanějšího teroristu světa, zklamaní jsou naopak mafiáni z Gangster Squad.

FOTO: Gangster Squad

V tržbách mafiáni z Gangster Squad vybouchli. Zdroj: youtube.com

Čekal to málokdo, oscarová šuškanda však mnohdy dokáže udělat více než masivní marketingová kampaň. Zero Dark Thirty oscarové režisérky Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) se konečně dostalo do plnohodnotné distribuce a jen za první víkend utržilo solidních 24 milionů dolarů. V porovnání s jejím předchozím dílkem, které sbíralo filmové ceny, ale komerčně příliš ovací nesklidilo, se jedná o sympatický počin.

S odstupem se na druhém místě umístil další z řady laciných hororových parodií s názvem A Haunted House. Téměř 19 milionů na kontě sice rekordy trhat nebude, vzhledem k nízkým nákladům na výrobu podobných filmů však producenti mohou opět jásat.

Minulý týden se v Americe nejvíce chodilo na Texaský masakr motorovou pilou

Úsměv na rtech bohužel nenajdeme na tváři tvůrců ambiciózního mafiánského snímku Gangster Squad – Lovci mafie. Stylové pokoukání z dílny režiséra Zombielandu pravděpodobně doplatilo na odložení premiéry a masivní přestřihávání, za které může červencová tragická střelba v americkém Denveru (více o střelbě čtěte zde). Ryan Gosling a jeho kumpáni tak na třetím místě živoří těsně pod hranicí 17 milionů.

video
play-sharp-fill

Pod stupni vítězů zůstala podařená pocta westernům s názvem Nespoutaný Django. Dalších 11 milionů na kontě a celkové tržby 125 milionů však dělají Quentinu Tarantinovi určitě radost. Tu rozhodně mají také tvůrci filmové adaptace Bídníků. Trpělivý sběr dolarů navíc v neděli korunovali i několika Zlatými glóby (více o letošním vyhlášení Zlatých glóbů čtěte zde). Žebříček tržeb ne a ne opustit ani diváky vychvalovaný Hobit, který směle překročil hranici 270 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=155 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Bin Ládin zastrašil duchy i Ryana Goslinga