Návštěvnost kin v USA: Hobita rozřezali texaskou motorovou pilou

Hobit našel po několika týdnech přemožitele. Stačily k tomu hektolitry krve a jeden předvídatelný hororový zářez. Texaský masakr motorovou pilou se vyšvihl do čela žebříčku tržeb. Filmový opus Petera Jacksona pak přehláškoval také Quentin Tarantino.

Jackson dohrál, doplatil na motorovku. Zdroj: Warner

První příčku žebříčku tržeb si pro sebe uzmul Texaský masakr motorovou pilou 3D. Debilní horory za pár dolarů táhnou a řádění magora s motorovkou si tak z kin odneslo slušných 23 milionů dolarů. Už teď se můžeme těšit na padesát dalších dílů. Těšení je v uvozovkách, jen aby bylo jasno.

Druhé místo opanuje kritikou vychvalovaný western Nespoutaný Django z dílny Quentina Tarantina. S propadem 33 procent oproti minulému víkendu si na konto připsal dalších 20 milionů a celkově tak bez problémů překonal stovkovou hranici. Quentin jednoduše válí a o režisérskou budoucnost má postaráno.

Až na třetí místo spadl oslavovaný Hobit. Nejvyšší propady z celého žebříčku ho odsoudily k tržbám lehce přes 17 milionů dolarů. Producenti však smutnit nemusí, protože celkově mají v kapse už 263 milionů, a to jen z amerických kin.

Oslavovat mohou také odvážní Bídníci. Medaili sice nezískali, na čtvrtém místě však brali 16 milionů, a v celkových tržbách dokonce poráží i nasvaleného Djanga. Úspěch slaví i komedie Parental Guidance, která si s rozpočtem 25 milionů jen v zámoří už došla pro tržby 52 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil.dol.)Celkem (mil.dol.)
1.Texaský masakr motorovou 3D23,023,0
2.Nespoutaný Django20,1106,4
3.Hobit: Neočekávaná cesta17,5263,8
4.Bídníci16,1103,6
5.Parental Guidance10,152,8
6.Jack Reacher9,364,8
7.Čtyřicítka na krku8,654,5
8.Lincoln5,3143,9
9.The Guilt Trip4,531,2
10.Promised Land4,34,7

Příští týden vstoupí do zámořských kin pouze dva ambiciózní snímky. O úspěch bude bojovat gangsterka Gangster Squad a Zero Dark Thirty od oscarové režisérky Smrt čeká všude. Dostanou se na přední pozice, nebo zůstanou kdesi v propadlišti filmových dějin?

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*