Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Zero Dark Thirty: Oscarová režisérka odhalí pravdu o bin Ládinovi

Jan Novotný

Jan Novotný

10. 8. 2012

Ti, kteří doteď neměli ve smrti teroristy Usámy bin Ládina jasno a spoléhali na to, až jim tento příběh předloží nějaký filmový tvůrce, se mohou radovat. Objevila se totiž první ukázka snímku Zero Dark Thirty režisérky Smrt čeká všude.

video
play-sharp-fill

Film Zero Dark Thirty, který koncem roku předvede oscarová režisérka Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), je vděčný námět. Vždyť se o smrti nejhledanějšího teroristy všech dob vedly spory už poté, co se tak stalo. Tehdy bylo snad všem filmovým fanouškům jasné, že se na film inspirovaný bin Ládinem nebude dlouho čekat. Čekání naplnili bývalá manželka režiséra Davida Camerona a její scenárista Mark Boal.

Čtěte více: Usáma bin Ládin nezemřel, jeho kariéra pokračuje dál

Dočkáme se tak dramatu o speciální americké jednotce Navy Seals v Pákistánu. „Mark je špičkovým investigativním novinářem, Kathryn filmu zase přidá přesvědčivost a pravost, jako jsme viděli u snímku Smrt čeká všude, což dohromady vytvoří význačný a nezapomenutelný film,“ cituje deník Guardian Amy Pascal z americké společnosti Sony Pictures Entertainment.

U tohoto tématu ani moc nepřekvapí, že se pro něj rozhodla právě Bigelow. Ta má s válečnými dramaty už nějakou zkušenost, a tak můžeme být klidní a těšit se na další snímek, jenž by se mohl zařadit vedle zmíněného oscarového příběhu o odvaze pyrotechniků.

FOTO: Zero Dark Thirty

Jednotka Navy Seal se připravuje k akci. Zdroj: EW

Zajímavostí je, že film měl být uveden již v říjnu letošního roku. Jenže by to bylo těsně před americkými prezidentskými volbami, což by se mohlo zcela jistě brát jako propaganda pro Obamovu vládu. Proto se premiéra odsunula až na samý konec roku, tedy na prosinec.

Jak si můžeme z traileru všimnout, do hlavních rolí příběhu – který si myslíme, že známe – se Bigelow rozhodla obsadit víceméně neokoukané tváře. Kromě warriora Joela Edgertona se dočkáme například Jessicy Chastain, Marka Stronga, Chrise Pratta či Édgara Ramíreze. Ti půjdou společně, a jak víme i úspěšně, pro bin Ládinovu hlavu.

Zero Dark Thirty

Thriller
USA, 2012

Režie: Kathryn Bigelow
Hrají: Jessica Chastain, Mark Strong, Joel Edgerton, Chris Pratt, Scott Adkins, Édgar Ramírez, Jason Clarke, Jennifer Ehle, Kyle Chandler, Harold Perrineau, Daniel Lapaine, Fares Fares, Callan Mulvey, Nash Edgerton, Jeff Mash

Premiéra v USA: 19. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Zero Dark Thirty: Oscarová režisérka odhalí pravdu o bin Ládinovi