Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Střelba na Batmanovi ovlivňuje filmy. Gangster Squad přijde o scénu

FOTO: Gangster SquadTéměř před týdnem bylo v denverském kině Aurora během premiéry snímku Temný rytíř povstal zastřeleno 12 lidí a 58 dalších zraněno. Tragédie zasáhla nejen rodiny obětí, ale i tvůrce filmu Gangster Squad. Film totiž obsahuje podobnou scénu.

FOTO: Gangster Squad

Nejpůsobivější scény se pravděpodobně nedočkáme. Zdroj: youtube.com

Gangster Squad se odehrává ve 40. letech minulého století a vypráví o mafiánském bossovi v LA (Sean Penn), který má pod palcem celé podsvětí a o jehož ochranu se starají ti nejmocnější. Jedinou hrozbu představuje tajná jednotka LAPD.

Jedna z klíčových scén, na které stojí samotné pilíře filmu, obsahuje střelbu do davu diváků v kině. Podle tvůrců však vzhledem k nedávným událostem není vhodné vůči rodinám obětí, aby se tato scéna zachovala. Tvůrci se tak překotně snaží přetočit původní scény a předělat film tak, aby neztratil nic ze svého původního záměru. Což je poněkud tvrdý oříšek.

Čtěte více: Útočník zastřelil na premiéře filmu Temný rytíř povstal 12 lidí

Šibeniční datum premiéry se totiž nemilosrdně blíží a tvůrci filmů jej chtějí dodržet stůj co stůj. Americký termín 7. září ukáže, zda se podařilo nemožné.

video
play-sharp-fill

Podobné eskapády nejsou ve světě filmů výjimkou. Podobné předělávky si užili i tvůrci Spider-Mana, kteří museli po útoku na newyorská Dvojčata v roce 2001 vystřihnout jednu ze scén. Diváci tak neměli nikdy možnost spatřit pavoučího muže, jak se pohupuje mezi vysokými budovami WTC. Na rozdíl od Gangster Squad se však jednalo o řadovou scénu a děj filmu tak nebyl nijak ovlivněn.

Gangster Squad

Krimi / Drama
USA, 2012

Režie: Ruben Fleischer
Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito, Derek Mears, Frank Grillo

Premiéra v ČR: 13. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Střelba na Batmanovi ovlivňuje filmy. Gangster Squad přijde o scénu