Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam letos cestují redaktoři Cestování? Přečtěte si, kde stráví léto redakce

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

12. 7. 2011

Kam se letos chystáš na dovolenou? Takovou otázku dostali redaktoři rubriky Cestování. Dozvíte se, kdo shání ubytování přes CouchSurfing, kdo by nejspíš nevydržel týdenní válení se u moře a která evropská města jsou in. Až se ze svých cest vrátí, můžete se těšit na zajímavé články!

FOTO: Pláž, moře, dovolená

Pláž, moře, dovolená, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Monika Bukáčková
FOTO: Monika BukáčkováJá se chystám na dovolenou do Maďarska do Budapešti. Jsem spíš poznávací typ cestovatele, takže i když nemám nic proti opékání na sluníčku, radši si odšlapu pár kilometrů, poznám nové lidi a nasaju tu pravou cizáckou atmosféru. Letos je to Budapešť nejen kvůli levným jízdenkám, ale i cenové dostupnosti, krásné architektuře a doporučením známých.

Ubytování sháním přes CouchSurfing, protože se jako správná studentka potýkám s menší finanční krizí, a tak spojím příjemné s užitečným. V srpnu nebo září bych ráda vychytala i nějaký ten last minute, nejspíš do Chorvatska, Itálie nebo Bulharska, jsem prostě klasik.

Hana Chytrá, editorka rubriky Cestování
FOTO: Hana ChytráV létě rozhodně na hory, ještě nepadlo konečné rozhodnutí, ale asi Vysoké Tatry na Slovensku. Protáhnout nohy, prohnat přítele a psa. Na konci léta, asi září/říjen hurá do Říma. Ideálně po turistické sezóně, levnější ceny (letenky, jídlo, ubytování), málo lidí a hlavně příhodné počasí na šmejdění po městě a po památkách. Plánuji důkladné prohlídnutí úplně všeho, od antiky přes renesanci až po novodobé věci.

Alice Jendelová
FOTO: Alice JendelováPrávě jsem se vrátila ze Španělska, mám ráda tamní kulturu, španělský temperament a taky paellu. Když jsem jednou navštívila Barcelonu, věděla jsem, že se tam musím vrátit. A v srpnu se ještě chystám na týden na okraj Brna, protože mám ráda cestování po českých památkách.

Lucie Jeřábková
FOTO: Lucie JeřábkováZa pár dní odjíždím do Holandska, ale vyložená dovolená to nebude, jedu tam totiž na závody agility se psem. Je to na místě blízko hranic s Belgií, takže doufám, že se najde čas na návštěvu Antverp. Na konci července budu na dovolené v italských Alpách.

Kde strávím druhou polovinu prázdnin, ještě úplně nevím, ale minimálně týden určitě budu na chalupě na Vysočině. Možná pojedu na vodu nebo se aspoň na jeden den vydám do mého oblíbeného německého města, do Drážďan. Ale to se ještě uvidí, jestli plány vyjdou.

Tomáš Miška
FOTO: Tomáš MiškaJá jsem se minulý týden stavil v Lublani, ve Slovinsku a to město mě tak učarovalo, že se vydám aspoň na týden prozkoumat město i celé okolí a magickou přírodu. Taky se chystám autem objet východ Evropy, nejvíce se těším do Istanbulu a do Oděsy, není to sice tradiční dovolená, ale tak to já mám. Válet se týden u moře bych už asi nevydržel.

Kristýna Motlová
FOTO: Kristýna MotlováBelgie a Nizozemsko. V posledních letech ráda navštěvuji evropská velkoměsta a tak doufám, že se mi letos podaří podívat se do Bruselu a Amsterdamu. Tam bych ráda hlavně navštívila místní významné a zajímavé stavby a okusila co nejvíc z tamější kultury. Chystám se ale také do Maďarska a nevynechám ani krátkou dovolenou po naší republice.

Jitka Svobodová
FOTO: Jitka SvobodováMoje letošní dovolená je tak trošku netradiční – po dvou letech váhání jsem se totiž přestěhovala do Catanie, druhého největšího sicilského města. Sluníčka a dobrot si užívám jako každý jiný turista, jen svůj pobyt tady kombinuji s návštěvami přátel a hledáním práce.

Za redakci Cestování vám přejeme krásnou dovolenou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam letos cestují redaktoři Cestování? Přečtěte si, kde stráví léto redakce