Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Drážďany jsou rájem nejen shopaholiků, vyražte na trhy i výlet

Redakce

Redakce

26. 12. 2010

FOTO: Drážďany 2010Co takhle vyrazit na povánoční výlet do Drážďan? Můžete nakoupit dárky svým vzdáleným příbuzným, ke kterým se teprve chystáte, a to za skvělé ceny, nebo prostě vyrazit na výlet. Je to město stvořené nejen pro shopaholiky, kromě návštěv levných i luxusních krámů, trhů a obchodních center, si totiž můžete vyrazit za památkami. Nebo navštívit jednu z aktuálních výstav, třeba v Albertinu.

FOTO: Drážďany 2010

Vánoční trhy v Drážďanech, Zdroj: archiv autorky

Vyrazíte-li do Drážďan vlakem, můžete ochutnávat různé druhy svařených vín, které naleznete na Neumarktu. A rozhodně nesmíte zapomenout na horkou čokoládu, tu nejlepší nabízí Schokobar na Altmarktu. Na vánočních trzích naleznete řadu módních doplňků (čepice, šály, rukavice), šperky, netradiční kostýmy, hračky, keramické nádobí a desítky druhů sýrů.

Pokud při dlouhém chození dostanete chuť na něco dobrého, tak můžete okusit obří párky v housce, opečený chléb s pomazánkou či špízy s fazolkami. Pro opravdové labužníky tu čeká pečené prasátko. A téměř na každém rohu naleznete stánek s pečenými kaštany a oříšky. Teď ale zpátky k nakupování.

FOTO: Drážďany 2010

Drážďany 2010, Zdroj: archiv autorky

Na nádražní budovu navazuje hlavní nákupní zóna Prager Strasse, na které naleznete známé obchůdky typu H&M, Vero Moda nebo Esprit, a to s velmi příznivými cenami. Méně známým obchodem pro vás možná bude T. K. Maxx, však určitě jej navštivte, neboť v něm naleznete bohatý sortiment oblečení, kosmetiky a nábytku různých světových značek, navíc za nízké ceny (www.tkmaxx.com).

Budete-li v procházce pokračovat, tak narazíte na několikapatrová obchodní centra, kde si každý najde to své. Mezi ty největší patří Karstadt (www.karstadt.de/). Skrývají se v něm obchody s neznámými a známými značkami, které nabízejí mnohem větší sortiment, nežli u nás.

FOTO: Obchody v Drážďanech

Obchody v Drážďanech, Zdroj: archiv autorky

Mezi další největší obchodní domy se řadí Altmarkt Galerie, kterou naleznete ve staré části města. Například značkové triko Tom Tailor koupíte od 6-12 Eur. Pro milovníky sladkého zde čeká Pralinen&Schokolade, kde mají největší výběr pralinek, marcipánů a stovek druhů bonbonů. Balení belgických pralinek vás vyjde kolem 2 Eur. Sephora, Nanu Nana a další obchůdky vás zlákají nejen cenami, ale především svou rozmanitostí.

V nové části města, a to zejména na ulici Töpferstrasse stojí krámky, kde vás očaruje už jen pohled na výlohy. Mě zaujaly obchody Dolce&Gabana, Tod’s, Plain Vanilla, kde naleznete Chloé, ale i nepříliš známé značky jako Brunello Cucinelli, Nofity, Marc by Marc, Jacobs, Current & Elliot či 81 – Shirt.

FOTO: Obchod Plain Vanilla v Drážďanech

Obchod Plain Vanilla v Drážďanech, Zdroj: archiv autorky

Takže vzhůru do Drážďan! Relaxujte a nakupujte, jen pozor na zavírací dobu, některá menší obchodní centra zavírají už kolem 18 hodiny, a když se budete dobývat na toaletu, mohlo by se vám stát, že spustíte alarm…, tak jako já. Nicméně i nepříliš veselý zážitek se časem stane veselou vzpomínkou :)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Drážďany jsou rájem nejen shopaholiků, vyražte na trhy i výlet