Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tři evropská města a tři důvody, proč navštívit Paříž, Madrid nebo Miláno

Redakce

Redakce

17. 12. 2010

I v období zimních měsíců mají evropská velkoměsta co nabídnout. Kromě již obligátních vánoční trhů a nákupů nabízejí také krásno, eleganci a styl. Přinášíme horké tipy třeba již na tento víkend!

FOTO: Výstavní palác Grand Palais v Paříži

Výstavní palác Grand Palais v Paříži, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Za Monetem do Paříže

V pařížském výstavním paláci Grand Palais můžete v těchto měsících obdivovat díla jednoho z největších malířů impresionismu, Claude Moneta. Monet tvořil více než šedesát let a právě v současné výstavě nazvané Claude Monet 1840 – 1926 můžeme zhlédnout přes dvě stě jeho děl pocházejících z nejrůznějších sbírek z celého světa. Tato výstava je od roku 1980 největší výstavou díla malíře Claude Moneta.

Výstava Claude Monet 1840 – 1926

od září do 20. ledna příštího roku

denně od 10:00 do 22:00 hodin

vstupné: 12 EUR pro dospělé a 9 EUR studenti 13-25 let

Pokud byste měli Moneta po výstavě v Grand Palais málo, můžete pokračovat do Musée Marmottan Monet, kde je výstava dalších sto třiceti šesti Monetových děl. K vidění je až do 20. února, vstupné je 9 EUR.

Za Renoirem do Madridu

Tak jako Paříž hostí Moneta, madridské muzeum Museo Nacional del Prado otevřelo výstavu třiceti pěti děl Augusta Renoira. Auguste Renoir se proslavil už za svého života, a vyhlášenou uměleckou školu École des Beaux Arts v Paříži studoval společně s Monetem. Na rozdíl od Moneta není Renoir vyhraněným impresionistou, ale obsáhl hned několik malířských stylů.

FOTO: Madridské muzeum El Prado

Madridské muzeum El Prado, Zdroj: wikipedie.com

Díla, která můžete vidět na výstavě, jsou zapůjčena ze soukromé sbírky z USA. Výstava zahrnuje portréty, ženské postavy, krajiny, květinová zátiší a dva autoportréty umělce, který navštívil madridské muzeum Prado v roce 1892.

Výstava je otevřena od úterý do neděle od 9:00 do 20:00 hodin a končí 6. února.

Vstupné je 8 EUR, snížené 4 EUR. Mladší 18 let, studenti EU do 25 let, lidé nad 65 let a nezaměstnaní mají vstup zdarma.

Další vyhlášené Museo Thyssen-Bornemisza nabízí výstavu Impresionistické zahrady, která potrvá až do 13. února příštího roku. Díla zde mají vystaveni umělci jako Renoir, Delacroix, Cézanne, Monet a mnoho dalších.

Do Milána nejen za nákupy

Novou nabídkou města bude od 6. prosince otevřené muzeum Museo del Novecento (Muzeum 20. století). To bude, jak název napovídá, nabízet sbírky milánského umění 20. století. K vidění bude Modigliani, Picasso, Boccioni a díla tzv. milánského futurismu.

FOTO: Nákupní galerie Viktora Emanuela II. v Miláně.

Nákupní galerie Viktora Emanuela II. v Miláně, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Miláno jako město módy a nakupování toho má v nabídce ale mnohem více. Mezi jeho další přednosti patří ohromující gotická katedrála, da Vinciho Poslední večeře v kostele Santa Maria delle Grazie nebo světově proslulá opera La Scala.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tři evropská města a tři důvody, proč navštívit Paříž, Madrid nebo Miláno