Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dovolená 2011 v tyrolském Westendorfu nabídne překrásnou přírodu

Redakce

Redakce

27. 6. 2011

!Fotogalerie!Westendorf je nazýván nejkrásnější vesničkou rakouských Alp. Je to ideální místo k pobytu. Okolí slibuje velkou podívanou. Poradíme vám, kam vyrazit na nejlepší výlety.

FOTO: Pohled na Westendorf

Vesnice Westendorf se nachází v romantickém údolí, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Westendorf leží v tyrolských Alpách, nedaleko známého města Kitzbühelu. Díky své poloze, daleko od hlavních silničních tahů, je velice oblíbeným místem. Pro sportovně založené je zde mnoho sportovního vyžití, hlavně lyžování a turistiky. Pokud ale nepotřebujete denně šlapat kilometry nebo lyžovat, jsou i jiné možnosti. Malebná městečka a krásná všudypřítomná příroda stojí za to.

Města, městečka, vesničky

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/rakousko-westendorf-a-okoli/]

Pokud se ubytujete přímo ve Westendorfu, můžete navštívit tato zajímavá místa:

  • Vesnička Kufstein (vzdálenost 33 km), zde se můžete podívat do planetária nebo navštívit známé opevnění nad řekou Inn.
  • Městečko Kirchberg je malou sestrou Kitzbühelu (vzdálenost 8 km), má krásné centrum, přírodní koupaliště či kostel sv. Oldřicha se vzácnými štuky a freskami.
  • Město Wörgl je zase známé nákupní zónou a aquaparkem (vzdálenost 15 km).
  • Nejhlubší soutěsku v Alpách, Liechtensteinklamm, najdete v nedalekém St. Johannu, k prohlídce se doporučuje  nepromokavé oblečení.
  • Ze vzdálenějších měst navštivte Salzburg (vzdálenost 95 km),  Mozartovo město je plné zajímavostí, které patří ke světovému dědictví UNESCO.
  • Můžete také zajet do německého Mnichova (vzdálenost 121 km), prohlédnout si Olympijský park, BMW Museum či navštívit Octoberfest.

Kitzbühel

Nesmíme ale zapomenout na hvězdu zdejších měst. V létě  i v zimě se zde koná mnoho významných akcí jako závody světového poháru v alpském lyžování, golfový turnaj ATP Generali Open či Kitzbüheler Alpenrally – závod historických automobilů. Při procházce tímto krásným městem se můžete pokochat architekturou a památkami typickými pro Tyrolsko.

Zajímavosti a památky v Kitzbühelu:

Kavárna a tančírna Cafe Reisch, kostel svaté Kateřiny, freska Maxe Sweilera a nejvyšší visutá lanovka na světě. Po cestě zpět se vykoupejte v krásném Schwarzsee, můžete si udělat procházku nebo jen načerpat energii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená 2011 v tyrolském Westendorfu nabídne překrásnou přírodu