Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na říjen 2013: George Clooney umírá ve vesmíru

Filmoví distributoři schovali pro podzimní sezónu skutečné lahůdky, což dokládá labužnické říjnové menu. Je libo kosmonauta Clooneyho, závodníka Nikiho Laudu či Stallonea a Arnieho na útěku z vězení?

FOTO: Sandra Bullock George Clooney Gravity

Vesmírní kutilové Sandra Bullock a George Clooney. Zdroj: Warner

Gravitace (Gravity, trailer)

Zatímco Dr. Ryan Stoneová (Sandra Bullock) je na své první vesmírné misi, pro jejího společníka, kosmonauta Matta Kowalskyho (George Clooney), se jedná o poslední výlet do kosmu. Do lodi však narazí satelit, dojde k jejímu zničení a ke ztrátě veškerého spojení se Zemí. Inženýrka a astronaut se tak přes ubývající kyslík pokusí společně vybojovat šanci na přežití.

Režisér Alfonso Cuarón si po vynikajících Potomcích lidí dal sedmiletou pauzu, během níž vybrušoval svůj další projekt.  Realistická sci-fi Gravitace podle trailerů slibuje nejen vizuální pastvu pro oči, ale také příběh o sblížení dvou lidí v extrémní životní situaci.

Datum premiéry: 3. října

video
play-sharp-fill

Zmizení (Prisoners, trailer)

Věřící kovář v podání Hugha Jackmana sezval svou rodinu k oslavě Dne díkůvzdání. Toho večera se však ztratí jeho šestiletá dcera, která byla naposledy viděna u auta retardovaného venkovana. Vyšetřováním je pověřen mladý policista (Jake Gyllenhaal), který ale proti bláznovi nemá dostatek důkazů. Zoufalý otec se tedy rozhodne pátrat na vlastní pěst.

Tajemná atmosféra, stupňující napětí a výborní herci jsou trumfy, které na diváky chce vyložit thriller Kanaďana Denise Villeneuvea. První režisérův americký snímek je jeho vstupenkou na palubu hollywoodského mainstreamu.

Datum premiéry: 10. října

video
play-sharp-fill

Plán útěku (Escape Plan, trailer)

Tak dlouho se stárnoucí architekt (Sylvester Stallone) podílel na stavbách věznic, až v jedné z nich jako nespravedlivě odsouzený skončil. Dostává se tak do prostředí plného intrik a korupce. Aby očistil své jméno, rozhodne se z vězení za pomoci trestance s tváří Arnolda Schwarzeneggera utéct…

Zatímco v Postradatelných byli obklopeni souborem dalších siláckých hvězd, v nové vězeňské krimi bude hrát duo veteránů akčního žánru první housle. Původně se k nim i zde měl připojit Bruce Willis, který se ale údajně rozhodl účinkování v akčních filmech omezit.

Datum premiéry: 17. října

video
play-sharp-fill

Rivalové (Rush, trailer)

V polovině sedmdesátých let byly závody Formule 1 ve znamení především dvou výjimečných jmen – anglického bohéma a sukničkáře Jamese Hunta a cílevědomého Rakušana Nikiho Laudy. Ačkoliv se oba vzájemně uznávali, panovala mezi nimi soutěživost, která vyvrcholila při světových šampionátech v letech 1975 a 1976.

Ron Howard se po dvou adaptacích románů Dana Browna a komedii Dilema vydává na pole sportovního retrodramatu, na kterém před osmi lety sklízel úspěch s Těžkou váhou. Russella Crowea v boxerském ringu vystřídají za volantem vycházející hvězdy příští generace Chris Hemsowrth a Daniel Brühl.

Datum premiéry: 3. října

video
play-sharp-fill

Don Jon

Mladý Newyorčan Jon se ve volném čase věnuje cvičení v posilovně, návštěvám diskoték a sledování porna. Ženy střídá rychleji než Casanova, dokud ho jedna z jeho kořistí nenachytá právě při koukání na hanbaté obrázky. Jon se následně rozhodne, že svoje priority ve vztazích se ženami bude muset přehodnotit…

Stále úspěšnější herec Joseph Gordon-Levitt si ke komedii Don Jon napsal scénář, posadil se na režisérskou židličku a zároveň se obsadil do hlavní role. Jeho hrdina bude nerozhodně tápat ve vztazích s atraktivní tanečnicí Scarlett Johansson a zkušenou svůdnicí Julianne Moore.

Datum premiéry: 17. října

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na říjen 2013: George Clooney umírá ve vesmíru