Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Prisoners: Hugh Jackman jde tvrdě po únosci své dcery

Redakce

Redakce

3. 6. 2013

Každý rodič zná tu úzkost a bezmoc, když neví, kde je jeho dítě. Většinou to končívá výpraskem za vypnutý mobil. Co když se ale dítě opravdu ztratí? Co všechno je schopen takový rodič potom obětovat, vám ukáže Hugh Jackman ve filmu Prisoners.

Hlavními postavami filmu jsou Keller Dover, kterého hraje Hugh Jackman (Wolverine), a detektiv Loki, jehož ztvárnil Jake Gyllenhaal (Den poté, Mariňák). Doverovi se ztratila jeho 6letá dcera se svou kamarádkou po tom, co si šly hrát ven. Jakmile se minuty hledání mění na hodiny, zoufalství rodiny stoupá.

Jedinou stopou po zmizelých děvčátkách je starý karavan, který v inkriminovanou dobu stál před Doverovým domem. Detektiv Loki, který se případu ujal, řidiče karavanu dopadne, pro nedostatek důkazů ho ale musí propustit. Pátrání policie nikam nevede, a tak Doverovi nezbude nic jiného, než se do hledání pustit na vlastní pěst, a to doslova.

Vystihnout pocity, které ovládají rodiče, kteří ztratil své dítě, není jistě lehké. Oba dva představitelé hlavních rolí ale tvrdí, že šlo o velmi přínosnou hereckou práci. „Hledal jsem různé podobné případy. Musím říct, že je to to nejstrašnější, co se může rodině stát. Je velmi těžké takový pocit zahrát, zároveň je to pocit čistě lidský,“ uvedl Hugh Jackman.

Během příprav filmu se neustále spekulovalo o hereckém obsazení i o režisérovi. Hlavní roli měl například dostat Leonardo DiCaprio. Dále byl navrhován Mark Wahlberg. Po zvolení režiséra Denise Villeneuva se k roli Kellera Dovera dostal jako úplně první navrhovaný Hugh Jackman.

FOTO: Prisoners

Najde Hugh Jackman svou dceru?
Zdroj: reprofoto www.youtube.com

O únosech dětí už bylo natočeno mnoho filmů. Z traileru Prisoners je ale poznat, že nepůjde o film, kde by se rodiče jen hroutili pod náporem vlastní bezmocnosti. U obou hlavních hrdinů je vidět veliký vnitřní boj. Herci zahráli role s velkou dávkou lidskosti a chovali se tak, jak by se pravděpodobně každý rodič v afektu zachoval. Pro záchranu svého dítěte by šel i přes mrtvoly.

S hledáním můžete Hughovi Jackmanovi a Jaku Gyllenhaalovi pomoci v kinech od 24. října 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Prisoners: Hugh Jackman jde tvrdě po únosci své dcery