Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Escape plan: Stallone a Schwarzenegger spolu plánují útěk z vězení

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

30. 6. 2013

Jste dobře placený architekt těch největších vězení v zemi, odkud ještě nikdy nikdo neutekl. A teď si představte, že sami skončíte v jedné ze svých budov, z nichž není návratu.

play-rounded-fill

Přesně to se stalo i Sylvesteru Stallonovi, který v roli Raye Breslina ukazuje, jak zvrácený smysl pro humor může mít sám osud. Ray je uznávaným architektem a staví vězení po celém světě. Mají to být nepropustné pevnosti, odkud je nemožné utéct. Podle přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“, ale nakonec Ray skončí ve svém vlastnoručně navrženém vězení poté, co je křivě obviněn ze zločinu.

Díky zkušenostem a znalostem ze stavby vězení se snaží dostat zpátky na svobodu, ale plány mu hatí nepříjemní dozorci a nebezpeční spoluvězni. Dva z nich se však rozhodnou Rayovi při útěku pomáhat, a jak už to ve filmech bývá, vytvoří dokonalou trojici, která se vzájemně doplňuje natolik, že je vlastně geniálně neporazitelná.

FOTO: Escape plan - Arnold Schwarzenegger - Sylvestr Stallone Summit Entertainment

Dva tvrdí hoši, ti se na první pohled s ničím nepářou. Zdroj: Summit Entertainment

Ray přispívá detailními znalostmi vězeňské stavby, Swan Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) se rvačkami s ostatními vězni snaží udržet naživu jejich lidskost a sílu bojovat a Hush (50 Cent) je odborníkem v oblasti počítačů, což mu očividně umožňuje pracovat v jakémkoli systému a nabourat se do všech počítačů na světě.

Pokud máte zálibu ve filmech z drsného vězeňského prostředí nebo jste alespoň zvědaví na spojení dvojice Stallone-Schwarzenegger, rozhodně 17. října nepropásněte českou premiéru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Escape plan: Stallone a Schwarzenegger spolu plánují útěk z vězení