Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejlepší filmy v září 2011. Do nového školního roku jděte akčně

Prázdniny právě skončily, to ale není důvod zůstat doma u svých nových či starých povinností – a na nejlepší cestě k podzimní depresi. Vezměte kamarády a partnery a běžte do kina! Vybrali jsme pro vás nejzajímavější zářijové filmové premiéry.

FOTO: Smrt je nezvratný osud

Smrt jim připravila nezvratný osud, Zdroj: distributor filmu

Tolik propagovaný

Super 8
Premiéra 8. září

Parta dětí se baví natáčením hororového filmu. Během natáčení se ale stanou svědky nehody. Z vykolejeného vlaku navíc něco uniklo. Začne se o to zajímat armáda a v městečku se najednou dějí divné věci.

Režisér J.J. Abrams (Ztraceni, Mission: Impossible III) na tomto filmu spolupracoval se Stevenem Spielbergem. Je tedy skoro jisté, že půjde o pěknou ufounovinu. Už trailer nám slibuje, že budeme napnutí jako kšandy. Vypadá tajemně, vypadá strašidelně, bude ale Super 8 opravdu super?

Více o filmu Super 8 si přečtěte zde

Dlouho očekávaný

Nezvratný osud 5
Premiéra 8. září

Před smrtí se nikdo neschová. To na vlastní kůži pocítí další partička lidí, která unikne neštěstí na mostě. A jak to bude dál, už všichni ví, začíná masakrování na sto různých způsobů.

Žádný originální příběh sice nemůžeme očekávat – prostě se bude umírat, ale pátý díl považují jisté internetové hlasy za mimořádně napínavý a vydařený. Posoudit to musíte sami.

Podzimně romantická

Bláznivá, zatracená láska
Premiéra 15. září

Když spokojeného čtyřicátníka opustí žena, zhroutí se mu jeho dokonalý život. Je na dně, je v baru. Naštěstí se ho ujme o deset let mladší pohledný sportovec a společně vyráží na lov roštěnek.

Přestože popis zápletky zní trochu poklesle – tak trochu jako hloupá romantická komedie, je potřeba se pozastavit u režisérské dvojice Glenn Ficarra a John Requa. Ti před dvěma lety stvořili úspěšný film I Love You Phillip Morris. Bláznivá, zatracená láska je jejich druhý snímek a trailer napovídá, že možná bude neméně úspěšný.

Rychlý a zběsilý

Drive
Premiéra 15. září

Živí se jako kaskadér a nájemný řidič. Jeho nejsilnější stránkou je umění dobře šlápnout na plyn. Neštítí se loupeží, policejní auta v zádech jsou jeho denním chlebem. Každá past ale jednou sklapne… A mimochodem, říkají mu Řidič.

Drive sice vypadá jako přejmenovaný další díl série Rychle a zběsile, ale tento snímek byl oceněn Zlatou palmou za režii na letošním festivalu v Cannes. Mělo by tedy jít o něco výjimečného a na úrovni. Zajímavé je i obsazení. V hlavní roli uvidíme nepříliš známého kanadského herce Ryana Goslinga (Zápisník jedné lásky), se kterým se zároveň můžeme setkat v jedné z hlavních rolí filmu Bláznivá, zatracená láska.

Sexy nájemná vražedkyně

Colombiana
Premiéra 15. září

Jako malé jí před očima zabili rodiče, a tak se Cataleya stala nájemnou vražedkyní. Stále touží po pomstě a je ochotná pro ni udělat cokoli.

V hlavní roli uvidíme snědou krásku jménem Zoe Saldana (Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly, Avatar). Opět nám přibyde jedna přísná roštěnka se zbraní. Otázkou je, nakolik bude snímek originální. Akce je akce, ale takových příběhů už jsme tu měli…

Podrobněji si o filmu Colombiana přečtete zde

Nový film Woodyho Allena

Půlnoc v Paříži
Premiéra 22. září

Gil a Inez jsou mladý pár, který před svatbou navštíví Paříž. Gil město miluje a chtěl by v něm žít. Jedna noční procházka odhalí spisovateli docela jiný pohled na milované město a ovlivní jeho další život.

Důvod proč jít na tento film se jmenuje Woody Allen. Jeho originální pojetí témat rozhodně stojí za pozornost a tento film nebude výjimkou. Další zajímavostí je sympatický blonďák Owen Wilson v hlavní roli. Také se těšíte, čím vás snímek překvapí?

Moderní pojetí lásky

Kamarád taky rád
Premiéra 29. září

Když dva lidé nevěří v lásku, dopadnou jako kamarádi s výhodami. Řeč je samozřejmě o sexu. A co je důležité? Musí být nezávazný. Samozřejmě se občas stává, že se z kamarádství stane něco víc.

Justin Timberlake a Mila Kunis v hlavních rolích jsou celkem sympatický pár. A režisér Will Gluck má za sebou vydařený film Panna nebo orel. Jako oddechovka by nám mohl tento snímek stačit.

Lahůdka pro fanoušky Stmívání

Bez dechu
Premiéra 29. září

Jednoho dne zjistí, že nežije u svých pravých rodičů. A to tehdy, když uvidí svoji fotografii mezi pohřešovanými. Jdou po něm tajní agenti, ale on chce jediné. Zjistit svou pravou identitu.

Taylor Lautner, hvězda ze stmívací série (ztvárnil postavu Jacoba), jistě přitáhne do kina spoustu svých fanoušků. Uvidíme, jak si povede v čisté akci. Režisér John Singleton má na svém kontě Rychle a zběsile 2, bude se konat další slušná jízda?

Adaptace českého komiksu

Alois Nebel
Premiéra 29. září

Alois Nebel je příběh tichého, samotářského výpravčího, kterému se v tajemné mlze hor občas někdo zjeví. Výpravčí ale přijde kvůli halucinacím o svou práci, a vydává se do Prahy, kde potkává životní lásku. Nakonec se vrací zpět do hor, aby se setkal s Němým, mužem, který jednoho dne překročil hranice, aby pomstil svou matku. Nebel se rozhodne už navždy vypořádat s temnými stíny minulosti.

Všechny české animované filmy, které jdou do kin, si jistě zaslouží velkou pozornost diváků. Zde jde dokonce o adaptaci komiksu Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. Vytvořen byl speciální animační metodou. Rozhodně se můžeme těšit na pořádnou porci originality.

Trailer i více o filmu Alois Nebel najdete zde

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejlepší filmy v září 2011. Do nového školního roku jděte akčně