Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Colombiana: Hrdinka z Avatara mstí smrt svých rodičů

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

9. 5. 2011

Zoe Saldana před dvěma lety definitivně prorazila do světa velkofilmů. Po úspěchu Avatara zazářila také v nové verzi Star Treku a v komiksových Parchantech pak dokázala, že nejvíce jí sluší poloha akční hvězdy. To potvrzuje i ve svém novém filmu, akčním výplachu Colombiana.

Dívka, která si hrála se samopalem, Zdroj: distributor filmu

Producentská stáj bývalého skvělého režiséra Luca Bessona se v posledních letech specializuje na chrlení akčních rychlovek. Stojí například za sérií Kurýr, na které si udělal jméno Jason Statham, nebo povedenou rubanicí 96 hodin. Úspěšný recept na komerční úspěch proto neopouští ani ve svém dalším producentském počinu, kterým je akční drama Colombiana.

Hlavní hrdinka v podání Zoe Saldany se v něm bude vyrovnávat s tragickou událostí z dětství. Jednoho dne neznámí mafiáni zabili její rodiče a ponechali ji na pospas osudu. O několik let později se z ní stane chladnokrevná nájemná vražedkyně, která ve svém volném čase na vlastní pěst pátrá po vrazích svých nejbližších.

Klasický scénář od Bessona dostal pod režijní vedení nepříliš známý Olivier Megaton, který má na svém kontě pouze třetí díl akčního Kurýra. Důvody k obavám tedy byly před vypuštěním ukázky na místě.

První trailer naštěstí ukazuje, že scénář měl tentokrát více než jeden a půl strany, a prostor tedy dostane také hlubší psychologie hlavní protagonistky. Řádně motivovaná hrdinka pak v trailerovém sestřihu stylově a s dunivým hudebním podkresem likviduje jednoho neřáda za druhým. Saldana ji navíc nabíjí neuvěřitelným sexy charismatem, kterému neodolá žádný divák, a troufám si tvrdit, že ani divačka. Jedna z nejlepších letošních ukázek tak láká na výsledný film více než obstojně.

Colombiana (Colombiana)

Akční/Dobrodružný/Drama/Thriller
USA/Francie, 2011

Režie: Olivier Megaton
Hrají: Zoe Saldana, Lennie James, Michael Vartan, Graham McTavish, Callum Blue, Jordi Mollà, Max Martini, Charles Maquignon, Beto Benites

Premiéra v ČR: 8. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Colombiana: Hrdinka z Avatara mstí smrt svých rodičů