Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

12 nejpřísnějších roštěnek se zbraněmi: Pořádná bouchačka je lepší než nejlepší kamarádka

Nebezpečné holky se zbraněmi nejsou ve světě filmu rozhodně nic nového. Časy, kdy měla žena povoleno vystřelit z pistole jen v sebeobraně, jsou již dávno pryč. Chlapi už nepotřebují tak pádný důvod k útěku. Stačí, aby jim probleskla hlavou jediná myšlenka: Zachraň si kůži dřív, než tě ta zatracená ženská zaměří.

Helen Mirren a její vnímání slova „zbraň“…, Zdroj: distributor filmu

Helen MirrenRed (2010)

Red je adaptace komixu o ex-nájemném vrahovi, kterého se pokouší sejmout jeho předchozí zaměstnavatelé. Jednoho z těchto vysloužilých zabijáků, kteří pomáhají Franku Mosesovi (Bruce Willis) v boji se CIA, hraje Helen Mirren. Smích vás přejde, až ji uvidíte lehce odrážet drsné hochy nebo obsluhovat gigantický kulomet. Na první pohled vypadá velmi mile, ale provozuje svou vlastní soukromou zbrojnici.

Angelina Jolie a James McAvoy ve filmu Wanted, Zdroj: distributor filmu

Angelina Jolie, Wanted (2008)

Angelina se za poslední dobu změnila v největší ženu-střelkyni Hollywoodu. V tomto filmu, v Mr. & Mrs. Smith i v Salt ukazuje své kvality jako pravá hvězda akčňáků. Nikdo nemá chuť se ocitnout v jejím hledáčku. Nebo snad ano? Přiznejme si, že nejméně polovina úspěchu zmíněných snímků je zapříčiněna právě její hezkou tvářičkou.

Kate Beckinsale jako upírka Selene, Zdroj: youtube.com

Kate Beckinsale, Underworld (2003)

Věčný souboj mezi upíry a lycany (neboli vlkodlaky), to je denní realita bledé upíří bojovnice Selene. Svádí se tu různé boje. Za rodinu, pomstu, ale hlavně za lásku. Tam přece nemůžeme stříbrnými kulkami jen tak šetřit. Zvláště, když se chtějí příbuzní zbavit co nejrychleji vašeho miláčka. Ohrožené druhy by se měly přece chránit, ne? Nebojte, upírka vytáhne bouchačku, vycení na nás bílé špičaté zoubky a postaví se za svého křížence Michaela.

FOTO:Milla Jovovich v Resident Evil: Afterlife

Milla Jovovich z Resident Evil, Zdroj: distributor filmu

Milla Jovovich, Resident Evil (2002)

V tomto děsivém snímku vede blonďatá, nevinně vypadající Alice elitní komando. Má za úkol zastavit virus, který ohrožuje celé lidstvo. Vydává se tedy se svojí partou do velké krvavé bitky proti mimořádně agresivním zombíkům. Upřímně řečeno je Alice na pohled to nejhezčí, s čím se ve filmu (a jeho dalších pokračováních) setkáte.

Sandra Bullock je Slečna Drsňák, Zdroj: youtube.com

Sandra Bullock, Slečna drsňák (2000)

Nekompromisní a trochu chlapská policistka Gracie Hartová se musí zničehonic stát královnou krásy. Zbraň a svoji ostražitost ale neodloží ani na chvilku. Přiznejme si to, její lekce sebeobrany jsou opravdu okouzlující.

Trinity z Matrixu, Zdroj: youtube.com

Carrie-Anne Moss, Matrix (1999)

Půvabná černá Trinity v lesklém přiléhavém oblečku a černých brýlích. Tak si ji především pamatujeme. Na její kamenné tváři se zřídkakdy objevil náznak emoce. Ale koho by to vlastně zajímalo. Stačí ladný skok, otočka, salto, vyhnout se kulkám a nakonec stejně musíte přiznat, že na ní můžete oči nechat. Je trochu tajemná, což jí vždy přinese body navíc.

Linda Hamilton jako Sarah Connor, Zdroj: youtube.com

Linda Hamilton, Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Matka budoucího vůdce přeživšího zbytku lidstva Sarah Connor se v druhém díle opravdu pochlapila. Jako drsná žena se pokouší vyhodit do vzduchu výzkumné pracoviště, kde byl vyvinut superpočítač, který si jednoho dne uvědomí sám sebe a postaví stroje proti lidem. I když Sarah zrovna na nikoho nestřílí, ani na okamžik se nevzdává  své útočné pózy. Je přece ve válce.

Cate Blanchett proti Indiana Jonesovi, Zdroj: distributor filmu

Cate Blanchett, Indiana Jones a království křišťálové lebky (2008)

Cílevědomou ruskou agentku Dr. Irinu Spalko hraje Cate přímo brilantně. Pilně dbá na svou image a místo pořádné bouchačky se vybavila vkusným kordem. Je tedy pravda, že občas také sáhne po těžším kalibru. Kdo by do této něžné herečky řekl, že ve vás dokáže vyvolat svým chladem i strach a respekt?

Piráti z Karibiku

Keira Knightley a Johnny Depp v Pirátech z Karibiku, Zdroj: distributor filmu

Keira Knightley, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Ze začátku bychom do Elizabeth Swannové vůbec neřekli, že umí zacházet s mečem. Jakmile je ale nenáviděný korzet pryč, navlékne na sebe nohavice, na hlavu nasadí klobouk a už je slyšet řinčení zkřížených kordů. Není ale třeba velkých zkušeností v souboji. Stačí se pohodlně nechat někým zachránit a občas si trochu vypomoct nějakou tou bambitkou.

Miranda Otto, Bílá paní z Rohanu, Zdroj: youtube.com

Miranda Otto, Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Krásná světlovlasá dívka Éowyn, Bílá paní z Rohanu, také umí dobře používat meč. Svoji odvahu nám dokázala v bitvě u Helmova žlebu, kdy se převlékla za muže a zabila Pána nazgûlů, kterého nemohl zabít žádný muž. Jediné, co bychom jí mohli vytknout, byl její přílišný a průhledný zájem o mužného Aragorna. Jeho srdce už ale patřilo půvabné elfce Liv Tyler, která také zacházela s mečem velice zručně.

Uma Thurman – Pomsta bude sladká!, Zdroj: youtube.com

Uma Thurman, Kill Bill (2003)

Není pochyb o tom, že Černá Mamba vládne svým smrtonosným uměním s mečem nejlépe ze všech filmových hrdinek. Má k tomu ovšem celkem dobrou motivaci. Místo poklidného svatebního dne krvavý masakr, několik let v limbu, ukradenou dceru nepočítaje. To si přímo říká o pořádnou pomstu. Blonďatá Nevěsta s chladným modrým pohledem dovede rozpoutat prvotřídní černobílé peklo.

Neohrožená Xena Lucy Lawless, Zdroj: youtube.com

Lucy Lawless, Xena (1995)

Dávným idolem nejednoho dívčího a chlapeckého srdce se stala legendární hrdinka Xena. Černovlasá bojovnice s uhrančivým pohledem, oblečená v drsném válečnickém kompletu, vybavena ostrým mečem, bičem a oblíbeným ostrým kotoučem chakramem. Nesmíme zapomenout ani na druhou významnou postavu seriálu. Něžnou a sympatickou Gabrielu (Renée O’Connor).

Tím by byla přehlídka krásných drsných žen ukončena. Pokud vám ale nezáleží tolik na vzhledu jako na co největší drsnosti, nemůžete si nevzpomenout na nekompromisní Lisbeth Salanderovou (Noomi Rapace) ze snímku Muži, kteří nenávidí ženy. I když s malou brutální Hit Girl (Chloe Moretz) z Kick-Ass, byste si taky rozhodně nechtěli nic začít.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

12 nejpřísnějších roštěnek se zbraněmi: Pořádná bouchačka je lepší než nejlepší kamarádka