Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ztraceni (Lost): Seriál s nejednou otázkou

Veronika Jílková

Veronika Jílková

14. 3. 2010

24047139Vítejte na ostrově, kde není normální vůbec nic, kde se jisté důvody a důsledky vymykají jakýmkoliv pravidlům logického uvažování. Nikdy nevíte, na koho se tady můžete spolehnout a komu můžete důvěřovat. Budete si přát, aby ta noční můra skončila…

Ztraceni (Lost)

Ztraceni (Lost)

O co jde?

Ztraceni je televizní seriál americké stanice ABC. Hlavním motivem je osud přeživších cestujících ze zříceného letadla společnosti Oceanic Airlines, které letělo ze Sydney do Los Angeles, na tajemném tropickém ostrově v jižním Pacifiku. Nejedná se ovšem o situaci, kde by se podle satelitů dalo letadlo nalézt podle souřadnic. Letadlo se při bouřce vychýlilo a trosečníkům nepřichází nikdo na pomoc.

Čím to je? Jakto, že na opuštěném ostrově jsou mysteriózní zvířata, stanice pro výzkum nebo další ztroskotanci, kteří tam přežívají již 16 let? Jak je možné, že tam před několika lety umřeli lidé na neznámou nemoc a všude kolem žijí lidé, kteří vraždí ostatní? Tento seriál je jedna velká otázka.

Ztraceni (Lost)

Ztraceni (Lost)

Zajímavosti

Pilotní epizoda byla poprvé uvedena 22. září 2004.

TV Nova zakoupila vysílací práva a první díl uvedla 3. září 2006. Od 6. dubna se pak na kanále AXN začala vysílat 4. řada.

Seriál je převážně natáčen na havajském ostrově Oahu.

Kvůli velkému množství herců, tvůrců a nákladům a kvůli točení na Havaji jsou Ztraceni jedním z nejdražších televizních seriálů, např. pilotní díl stál 10 miliónů dolarů.

V seriálu vzniká několik spojitostí, které se prostřednictvím flashbacků odhalují postupně v každých dílech a které popisují minulost jednotlivých osob formou vzpomínek. Od posledního dílu třetí řady nahrazují v některých dílech flashforwardy, jež ukazují budoucnost postav.

Avatar, Lost

Avatar, Lost

Původní stav před havárií letadla Oceanic 815: celkem 324 cestujících včetně posádky, 49 – počet přeživších kokpitu a první části letadla (29 zemřelo, 19 naživu (8 bezejmenných), 1 pohřešovaná), 22 – počet přeživších druhé části letadla (8 zemřelo, 1 naživu, 13 uneseno)

Celý seriál prostupuje několik opakujících se motivů. Jedním z nejčastějších je neustálé soupeření mezi postavami. A nemusejí být ani z opačných táborů, souboje se vedou všude

4 8 15 16 23 42: tajemná čísla, která se objevují v průběhu celého seriálu.

Oficiální název: Lost

USA, 2004 – ??, 45 min
Drama / Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller

Režie: Stephen Williams, J. J. Abrams

Scénář: Elizabeth Sarnoff, Brian K. Vaughan

Hudba: Michael Giacchino

Kamera: Cort Fey

Hlavní postavy: Josh Holloway – James ‚Sawyer‘ Ford, Michael Emerson – Ben Linus / Henry Gale, Emilie de Ravin – Claire Littletonová, Jorge Garcia – Hugo ‚Hurley‘ Reyes, Terry O’Quinn – John Locke, Naveen Andrews – Sayid Jarrah

Hostující hvězdy: Jeff Fahey – Frank Lapidus

Vedlejší postavy: Harold Perrineau – Michael Dawson, Henry Ian Cusick – Desmond Hume, Cynthia Watros – Libby, M.C. Gainey – Tom Friendly, Mira Furlan – Danielle Rousseauová, Tania Raymonde – Alex, Blake Bashoff – Karl, Marsha Thomason – Naomi Dorritová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ztraceni (Lost): Seriál s nejednou otázkou