Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tarantino si do spaghetti westernu obsadil i DiCapria. Oživí mrtvý žánr?

Redakce

Redakce

30. 10. 2011

Hanebný pancharti se zapsali do paměti diváků, potěšili kritiky a jejich výdělky zajistily Quentinu Tarantinovi také bezmeznou přízeň producentů a studií. A magor z videopůjčovny už pracuje na dalším filmu, přivpravte se na Django Unchained.

Magor z videopůjčovny Quentin Tarantino, Zdroj: distributor filmu

Už několik let mluví Quentin Tarantino o tom, že natočí vlastní spaghetti western. Žánr, který je zhruba od roku 1980 prakticky mrtvý, nám přinesl takové legendární kousky jako například Hodný, zlý a ošklivý a pod taktovkou Sergia Leoneho proslavil Clinta Eastwooda i s jeho typickým frajerským pohledem.

Čtěte více: O Django Unchained jsme psali už v květnu

A protože si po úspěchu Hanebných panchartů může Tarantino dovolit asi prakticky cokoli, pustí se do dalšího ze svých vysněných kousků. Film se bude jmenovat Django Unchained. A už v názvu se tak odkazuje na spaghetti western Sergia Corbucciho s Francem Nerem v titulní roli mlčenlivého střelce Djanga.

Tady však souvislost s filmem z roku 1966 končí. Chvíli se sice mluvilo o tom, že by si Nero střihnul malé cameo, ale podle všeho ani na to nedojde. Nový Django je afroamerický otrok s tváří Jamieho Foxxe a s plánem pomstít se svému bývalému majiteli, krutému otrokáři, a všem ostatním, kteří mu znepříjemňovali život.

Na to ale samozřejmě bude potřebovat pomoc. Tu mu poskytne německý lovec lidí v podání Christopha Waltze. Záporák z Panchartů se tak tentokrát staví na druhou stranu barikády, a to není zdaleka všechno. Hlavního záporáka, Calvina Candieho, si zahraje notorický představitel kladných hrdinů Leonardo DiCaprio.

Po jeho boku se navíc původně měla objevit tvář pro správňáky snad typičtější než Mirek Dušín, a to Kevin Costner. Ten ale musel z projektu nakonec vycouvat a jeho místo tak zaujal Kurt Russell, kterému nebudeme mít problém bezcitného poskoka uvěřit. Na jejich stranu se navíc ještě přidá stálice Tarantinových filmů Samuel L. Jackson.

Potkají se DiCaprio a Gordon-Levitt také v Django Unchained?

Na palubě tedy máme dva držitele Oscara a hromadu známých jmen. A aby toho nebylo dost, tak podle deníku Variety se také vyjednává s Josephem Gordon-Levittem. Natáčet se začně v únoru podle dalšího vymazleného scénáře přímo z Quentinova pera.

Django Unchained

Western
USA, 2012

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kurt Russel, Samuel L. Jackson, Don Johnson, Joseph Gordon-Levitt (zatím nepotvrzen)

Premiéra v ČR: 10. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tarantino si do spaghetti westernu obsadil i DiCapria. Oživí mrtvý žánr?