Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Quentin Tarantino chystá nový film. Bude rozstřelovat hlavy ve spaghetti westernu

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

3. 5. 2011

Samozvaný magor z videopůjčovny Quentin Tarantino se po komerčním úspěchu Hanebných panchartů přesouvá do zcela odlišných filmových zákoutí. Jeho dalším režijním počinem bude spaghetti western s tak trochu ujetým názvem Django Unchained.

A takhle se míchá kvalitní film, Zdroj: distributor filmu

Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Kill Bill) si už od prvních filmových zářezů dokázal vybudovat pověst kultovního tvůrce. Všechny své filmy vždy vystavěl na precizních scénářích, které byly zejména po stránce dialogů vyladěné do posledního detailu. Kritický úspěch a oblíbenost u úzkého okruhu fanoušků ale ve většině případů nestačily vytáhnout jeho filmy do špice žebříčků tržeb.

Spaghetti od Tarantina

Svým dosud posledním filmem naštěstí prorazil i tuto bariéru. Hanebný pancharti v kinosálech po celém světě posbírali téměř 200 milionů dolarů. Se zanedbatelným rozpočtem a kritickou chválou se tedy jednalo o úspěch na všech frontách. Nebyl by to ale Tarantino, kdyby ve svém následujícím filmu sázel na jistotu. Místo ní zvolil dnes již téměř vyhynulý žánr spaghetti westernu.

Django Unchained, jak se jeho nový film jmenuje, vypráví příběh otroka, který se s pomocí vyhlášeného lovce odměn vymaní z područí svých pánů. Neopomene při tom postřílet zástupy otrokářů a samozřejmě také zachrání svou milovanou ze spárů hlavního padoucha. Látka pro Tarantinovy vyhlášené hrátky se žánrovými pravidly jako stvořená.

Obrovskou jistotou je pak herecká účast Christopha Waltze (Zelený sršeň, Voda pro slony). Ten při předchozí spolupráci s Tarantinem předvedl coby nacistický pohlavár Hans Landa nezapomenutelný herecký výkon, za který si po právu odnesl Oscara.

Produkční práce na Django Unchained by měly započít v létě letošního roku. Po komerčním úspěchu Hanebných panchartů se může Quentin konečně soustředit výhradně na tvůrčí práci bez supího kroužení umělecky nemilosrdných producentů. V příštím roce se tedy můžeme s jistotou těšit na řádně originální a vypilovaný filmový kousek. Přesně takový, jaký umí jen mistr QT.

Django Unchained

Western/Akční
USA, 2012

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Franco Nero, Christoph Waltz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Quentin Tarantino chystá nový film. Bude rozstřelovat hlavy ve spaghetti westernu