Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Lidice, V lepší společnosti nebo Princ a pruďas

Jiří Hannich

Jiří Hannich

24. 10. 2011

Do distribuce vstupují dva hojně diskutované filmy: Lidice a Princ a pruďas. Z thrillerů neopomeňte V lepší společnosti. Také vychází Sunset Boulevard, legendární drama z filmařského zákulisí.

Lidice (ČR/Polsko, 2011)

Lidice ho zavrhly, což mu paradoxně zachránilo život... Zdroj: distributor filmu 

Výpravný a emocemi protkaný snímek dle scénáře Zdeňka Mahlera přibližuje tragédii obce Lidice skrze mezilidské vztahy, poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod světových dějin. Původně byla režisérkou Lidic Alice Nellis, kvůli nemoci však od projektu odstoupila a na její místo nastoupil Petr Nikolaev. Ten během natáčení nosil fotku svého děda, který se stal jednou z obětí heydrichiády.

Žánr: Romantický/Historický/Drama/Válečný
Režie:
Petr Nikolaev
Hrají:
Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Jan Budař aj.
Zvuk:
český (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Film o filmu, rozhovory s tvůrci a herci, fotogalerie, trailer, teaser, CD soundtrack

Princ a pruďas (USA, 2011)

Slavomír a Honimír – dva princové a bratři, každý ale úplně jiný – se vydávají na dobrodružnou misi, jejímž účelem je zachránit sličnou Belladonu před zlým čarodějem Leezarem. V jejich snažení jim pomáhá neohrožená lučištnice Isabel.

Netradičně pojatý pohádkový příběh, střídající trapné okamžiky s těmi opravdu humornými, si kromě slušného hereckého obsazení – prince si zahráli Dany McBride a James Franco, do ženských rolí byly obsazeny krásky Zooey Deschanel a Natalie Portman – zajistil pozornost i kauzou odvážné plavecké scény.

Žánr: Komedie/Dobrodružný/Fantasy
Režie:
David Gordon Green
Hrají:
James Franco, Zooey Deschanel, Natalaie Portman aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Zvrhlé představy, vynechané scény, nepovedené záběry

V lepší společnosti (USA, 2010)

Kam se poděla naše láska? 

David, člen zámožné a mocné dynastie obchodující v nemovitostech, se bláznivě zamiluje do Kate, která jeho city opětuje. Krátce na to se vezmou a oddávají se šťastným okamžikům. Postupem času se však začne David chovat divně a v jejich vztahu dochází k odcizení a násilí. Jednoho dne jeho manželka beze stopy zmizí…

V titulních rolích kanadský švihák Ryan Gosling a Kirsten Dunst, která svůj výkon v roli Kate označila za nejlepší ve své dosavadní kariéře. Pro našince může být zajímavé, že se na hudbě k tomuto thrilleru podílel Pražský filharmonický orchestr.

Žánr: Thriller/Mysteriózní
Režie:
Andrew Jarecki
Hrají:
Kirsten Dunst, Ryan Gosling, Diane Venora aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Mardi Gras: Jarní prázdniny (USA, 2010)

Jarní prázdniny nebyly lepší! 

Tři spolužáci studují poslední rok na vysoké škole, ale zábavy si během studií zatím příliš neužili. Jejich řešení: Výlet na Mardi Gras, kde krásné holky s radostí vyhrnují trička a lahve s alkoholem na veřejnosti – na rozdíl od zbytku celkem puritánských Spojených států – nikomu nevadí. Docela snesitelnou teenage komedii ještě vizuálně zpříjemňuje příležitostný výskyt sexy Carmen Electry.

Žánr: Komedie
Režie:
Phil Dornfeld
Hrají:
Arielle Kebbel, Carmen Electra, Josh Gad aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Sunset Boulevard (USA, 1950)

Byla hereckou královnou, avšak sama cítí, že stárne, a nejlepší roky její kariéry jsou již u konce. Realita hrozícího zapomnění však Normu Desmondovou, hvězdu němého filmu, natolik děsí, že propadá stavům šílenství. V touze po comebacku stahuje do hlubin psychického pekla neúspěšného scenáristu Gillise.

Počínaje nezapomenutelnou úvodní scénou po nevyhnutelném naplnění tragického osudu je drama Sunset Boulevard působivou výpovědí o temné stránce Hollywoodu. Na pažbě má tři Oscary.

Žánr: Drama/Romantický
Režie:
Billy Wilder
Hrají:
Gloria Swanson, William Holden, Nancy Olson aj.
Zvuk:
anglický (mono 1.0)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Jak se točil Sunset Boulevard, Mapa hollywoodských lokací, Scénář původního prologu v márnici, Edith Head: léta v Paramountu, komentář Eda Sikova, Hudba k filmu Sunset Boulevard, trailer, fotogalerie

Dále vychází: Mein Kampf, Nebezpečná posedlost, Tudorovci (seriál), Okresní přebor (seriál), Glee (seriál), Život je krásný aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Lidice, V lepší společnosti nebo Princ a pruďas