Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Green Lantern nebo Bláznivá, zatracená láska

Jiří Hannich

Jiří Hannich

12. 12. 2011

Vzhůru do vesmíru! Tento týden zajišťuje meziplanetární styk Green Lantern či Vesmírná odysea. Kromě toho je konečně na DVD a BD Markéta Lazarová. Milou romancí zase osvěží Bláznivá, zatracená láska.

Green Lantern (USA, 2011)

Zelená je prý v módě, Zdroj: distributor filmu 

Spolek Green Lantern udržuje pořádek mezi galaxiemi. Jeho členové nosí prsten, který jim přináší speciální schopnosti. Když se však objeví nepřítel jménem Parallax, leží osud planety Země na bedrech Hala Jordana, prvního lidského člena Green Lantern. Snímek vychází v několika baleních: klasicky na jednom disku, navíc s bonusovým DVD, a na Blu-ray ještě ve 3D verzi.

Žánr: Akční/Sci-Fi/Dobrodružný
Režie:
Martin Campbell
Hrají:
Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 na DVD), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Ryan Reynolds a Green Lantern, Umění v Green Lantern, Bitva v oblacích, Vytváření obleku pro superhrdinu, Prstenoklání 101, Sbor Lanternů, Jak se hraje s 5 kily silikonu, Strážci odhaleni, Když Parallax útočí, vynechané scény, První pohled na Green Lantern: Animovaný seriál (vše pouze na bonusovém DVD), Maximum Movie Mode, Světlo Green Lantern (Obsahuje komentář, osm bonusů, biografie postav, galerie, storyboardy atd.), Justice League (vše pouze na bonusovém Blu-ray), Vesmír ve stylu Green Lantern (DVD a Blu-ray bonus)

Ošetřovatel (USA, 2011)

Na večeři s gorilou (to je ta nalevo)

Griffin Keyes pracuje jako ošetřovatel v zoo. Zvířata ho zbožňují, on sám však marně hledá lásku. Ve chvíli, kdy usoudí, že je potřeba najít si lukrativnější zaměstnání, jímž by okouzlil svou potenciální přítelkyni, zvířata přijdou s šokující novinou – ukáže se, že dokážou mluvit lidskou řečí. Aby Griffina přiměla zůstat, udělí mu lekci seznamování a dvoření. Dvoření ve zvířecím stylu.

Žánr: Komedie/Rodinný/Romantický
Režie:
Frank Coraci
Hrají:
Kevin James, Adam Sandler, Sylvester Stallone aj.
Zvuk:
český (Dolby Surround 2.1 na DVD), anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Smích je nakažlivý: Nepovedené záběry, nepovedené záběry; Gorila Bernie; Chlupáči ve vedlejších rolích; Tvorba vizuálních efektů – Zvířata (na DVD), hratelná demo hra PlayStation 3: Ratchet & Clank, Herci a obsazení ve filmu, Jak se točily akční záběry, Být medvědem (navíc na Blu-ray)

Bláznivá, zatracená láska (USA, 2011)

Ve čtyřiceti letech stojí Cal Weaver na prahu nové etapy svého života. Manželka ho opustila a on je teď opět k mání. Jenomže neví, co s tím. Calovi pomůže až svalnatý sportovec a protřelý svůdník Jacob Palmer. Díky němu se před Calem otevře brána do jiného světa, obývaného flirtujícími ženami a vyplněného bujarým nočním životem. V tomto oddychovém slaďáku sice najdete řadu žánrových klišé, na druhé straně potěší řadou vtipných scén a příjemnými hereckými výkony.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický
Režie:
Glenn Ficarra, John Requa
Hrají:
Steve Carell, Ryan Gosling, Julliane Moore aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 na DVD), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Vynechané scény (na DVD), Steve a Ryan v baru (rozhovor s herci), Sukničkář potkává svůj protějšek (rozhovor s Ryanem Goslingem a Emmou Stone) (navíc na Blu-ray)

Markéta Lazarová (Československo, 1967)

Markéta Lazarová - křehká duše 

Měla být zaslíbena Bohu a strávit život v bezpečí kláštera, místo toho ji odvlečou k chátře, aby se stala milenkou násilnického mladíka s jizvami na duši a nejistou budoucností. Uprostřed nelítostné sebranky loupežníků a chudáků však Markéta nenachází jen ponížení, ale i lásku, pokoru a pokřivený, leč upřímný smysl pro čest.

Markéta Lazarová – temné středověké drama, natočené podle literární předlohy Vladislava Vančury – byla vyhlášena vůbec nejlepším československým filmem všech dob. Režisér František Vláčil dokázal v tomto díle snoubit vizuální podmanivost, mrazivou atmosféru, náboženské otázky a kruté výjevy morálního úpadku lidstva s upřímným příběhem o čisté lásce a bezbřehé vášni.

Žánr: Drama
Režie:
František Vláčil
Hrají:
Naďa Hejná, Josef Kemr, Václav Sloup aj.
Zvuk:
český
Titulky:
české pro neslyšící, anglické
Bonusy:
V síti času (dokument Františka Ullricha), biografie a filmografie, fotogalerie, rozhovory o digitální restauraci Markéty Lazarové (vše na samostatném bonusovém disku)

2001: Vesmírná odysea (Velká Británie/USA, 1968)

Úvod filmu se nejprve odehrává v prehistorické minulosti, aby byl následně divák jediným střihem – jenž je mimochodem považován za nejgeniálnější střih v historii kinematografie – přenesen do roku 2001, kdy technologicky vyspělé lidstvo okupuje vesmír.

Snímek natočila režisérská legenda Stanley Kubrick na motivy povídky The Sentinel od mistra žánru sci-fi Arthura C. Clarka (kniha, nesoucí stejný název jako film, byla vydána až týden po jeho premiéře). Ve své době způsobila Vesmírná odysea neskutečný poprask, diváci byli ohromeni především její vizuální stránkou. Snímek však předkládá i mnohé znepokojivé otázky ohledně vztahu lidí a strojů.

Žánr: Sci-Fi/Dobrodružný/Mysteriózní/Thriller
Režie: Stanley Kubrick
Hrají:
Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester aj.
Zvuk:
anglický, španělský (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Mechanik zabiják, Univerzální voják, Tenkrát na Západě, Mlha, Chaplin, Dorian Gray, Čekej do tmy aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Green Lantern nebo Bláznivá, zatracená láska