Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Steve Carell bude vraždící schizofrenik. Útočí na Oscary?

Redakce

Redakce

9. 10. 2011

Dnes už bývalé hlavní hvězdě americké verze seriálu Kancl, Stevu Carellovi, byla nabídnuta hlavní role v dramatu podle skutečných událostí – Foxcatcher.

Je tomu skoro dva týdny, co do amerických kin vtrhlo sportovní drama Moneyball v režii Benneta Millera a s Bradem Pittem v hlavní roli. S tržbami na tom není vůbec špatně, a to především díky příznivým reakcím jak obecenstva, tak kritiků. O filmu se začíná mluvit jako o jednom z kandidátů na Oscara.

Což samozřejmě rozpoutalo diskuze o příštím projektu režiséra Millera. A ten na jaře počítá s natáčením filmu Foxcatcher, připravovaném už téměř čtyři roky. Scénář napsali E. Max Frye a Dan Futterman, který je zodpovědný už za první Millerův hit, Capote.

Příběh podle skutečné události z roku 1996 sleduje Johna du Ponta, člena jedné z nejprominentnějších rodin ve Spojených státech, který si otevřel posilovnu a wrestlingové tréninkové centrum s názvem Team Foxcatcher. Tam se dostal do potyčky s Davidem Schultzem, držitelem zlaté olympijské medaile za freestyle wrestling.

Du Pont olympionika zastřelil a poté se zabarikádoval ve svém sídle, aby se po dvou dnech vyjednávání nakonec vzdal policii. Ta však nikdy neobjasnila motiv vraždy a multimilionář (bavíme se ale samozřejmě v dolarech!) putoval za vraždu třetího stupně do vězení, kde zemřel loni v prosinci.

Pokud vám Carell do vážné role psychopata nesedí, nebojte se, nejste v tom sami. Co však popřít nemůžeme, je fakt, že jakožto komik má bezesporu ideální předpoklady k tomu, aby paranoidního šílence zahrál.

Carell s Anne Hathaway ve filmu Dostaňte agenta smarta

A co víc, když se podíváme do nedávné historie, najdeme tam například Zlatý glóbus a nominaci na Oscara pro Eddieho Murphyho za roli ve filmu Dreamgirls, Zlatý glóbus pro Jima Carreyho za Truman Show, Oscara pro Robina Williamse za Dobrého Willa Huntinga a zapomenout bychom neměli ani na herecký koncert Adama Sandlera ve Volání o pomoc.

Jinými slovy, role je to pro Carella vskutku nezvyklá, ale neměli bychom předem nutně očekávat to nejhorší, protože už jsme v minulosti několikrát viděli zaryté komiky se soškou v ruce a děkovačkou na jazyku.

Foxcatcher

Drama
USA, 2012

Režie: Bennet Miller
Hrají: Steve Carell

Premiéra v USA: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Carell bude vraždící schizofrenik. Útočí na Oscary?