×
TOPZINE.cz

Steve Carell bude vraždící schizofrenik. Útočí na Oscary?

Dnes už bývalé hlavní hvězdě americké verze seriálu Kancl, Stevu Carellovi, byla nabídnuta hlavní role v dramatu podle skutečných událostí – Foxcatcher.

Steve Carell je známý ze seriálu Kancl, Zdroj: distributor seriálu

Je tomu skoro dva týdny, co do amerických kin vtrhlo sportovní drama Moneyball v režii Benneta Millera a s Bradem Pittem v hlavní roli. S tržbami na tom není vůbec špatně, a to především díky příznivým reakcím jak obecenstva, tak kritiků. O filmu se začíná mluvit jako o jednom z kandidátů na Oscara.

Což samozřejmě rozpoutalo diskuze o příštím projektu režiséra Millera. A ten na jaře počítá s natáčením filmu Foxcatcher, připravovaném už téměř čtyři roky. Scénář napsali E. Max Frye a Dan Futterman, který je zodpovědný už za první Millerův hit, Capote.

Příběh podle skutečné události z roku 1996 sleduje Johna du Ponta, člena jedné z nejprominentnějších rodin ve Spojených státech, který si otevřel posilovnu a wrestlingové tréninkové centrum s názvem Team Foxcatcher. Tam se dostal do potyčky s Davidem Schultzem, držitelem zlaté olympijské medaile za freestyle wrestling.

Du Pont olympionika zastřelil a poté se zabarikádoval ve svém sídle, aby se po dvou dnech vyjednávání nakonec vzdal policii. Ta však nikdy neobjasnila motiv vraždy a multimilionář (bavíme se ale samozřejmě v dolarech!) putoval za vraždu třetího stupně do vězení, kde zemřel loni v prosinci.

Pokud vám Carell do vážné role psychopata nesedí, nebojte se, nejste v tom sami. Co však popřít nemůžeme, je fakt, že jakožto komik má bezesporu ideální předpoklady k tomu, aby paranoidního šílence zahrál.

Carell s Anne Hathaway ve filmu Dostaňte agenta smarta

A co víc, když se podíváme do nedávné historie, najdeme tam například Zlatý glóbus a nominaci na Oscara pro Eddieho Murphyho za roli ve filmu Dreamgirls, Zlatý glóbus pro Jima Carreyho za Truman Show, Oscara pro Robina Williamse za Dobrého Willa Huntinga a zapomenout bychom neměli ani na herecký koncert Adama Sandlera ve Volání o pomoc.

Jinými slovy, role je to pro Carella vskutku nezvyklá, ale neměli bychom předem nutně očekávat to nejhorší, protože už jsme v minulosti několikrát viděli zaryté komiky se soškou v ruce a děkovačkou na jazyku.

Foxcatcher

Drama
USA, 2012

Režie: Bennet Miller
Hrají: Steve Carell

Premiéra v USA: rok 2012Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..