Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray září 2012: Okresní přebor bojuje s Muži v černém

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 9. 2012

Zářijové Blu-ray premiéry představují nekonvenční hrdiny: rozmařilého diktátora, přísného fotbalového trenéra, potrhlého upíra či agenty zachraňující svět. V takové společnosti je o zábavu postaráno.

Pepik Hnátek: Fotbal je moje láska, Zdroj: Bonton

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka (recenze)

Josef Hnátek vlastní trenérskou licenci a svůj džob v okresním Slavoji Houslice bere zatraceně vážně. Téměř jako poslání. Hráčům dává pořádně do těla, zatímco sám cítí, že mu pomalu docházejí síly. O jeho zdravotní indispozici však před ním nesmí padnout ani slovo.

Snímek je prequelem (vůbec prvním v české kinematografii) populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jelikož v samotném seriálu se Hnátek vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i v živoucí podobě. Titulní role byla svěřena Miroslavu Krobotovi.

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Komedie, ČR, 2012, 104 minut, Režie: Jan Prušinovský, Hrají: Miroslav Krobot, Ondřej Vetchý, Luděk Sobota

Vychází: 7. září

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=ulxKxenCVBE[/youtube_660]

Diktátor (The Dictator, recenze, trailer)

Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si navlékl mužný plnovous, aby ze sebe udělal diktátora Aladína. Když je Aladín pozván do New Yorku na jednání OSN, stane se mu nepříjemná věc – skončí bez šatů a hlavně k nepoznání oholený na ulici, tudíž se může jen dívat, jak si všechny diktátorské výhody užívá jeho dvojník.

Cohenův politicky nekorektní humor se ostře střetává s realitou. Film byl stažen z kin v Kazachstánu, Tadžikistánu, Turkmenistánu a Bělorusku. Cohen chtěl rovněž natáčet v budově Spojených národů. Údajně byl ale odmítnut s tvrzením, že skutečným diktátorům, jejichž země jsou členy OSN, by se to nelíbilo.

Diktátor (The Dictator), Komedie, USA 2012, 83 minut, Režie: Larry Charles, Hrají: Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley, Megan Fox

Vychází: 19. září

video
play-sharp-fill

Útěk z MS-1 (MS One: Maximum Security, recenze)

Nejhorší zločinci planety Země jsou drženi uprostřed hlubokého vesmíru. Emilie, dcera prezidenta USA, navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS-1. Krvavá vzpoura trestanců však z Emilie učiní nejcennější rukojmí. Prezidentovi nezbývá než povolat do akce agenta Snowa, byť ten zrovna čelí obvinění ze spiknutí proti USA.

Snímek produkovaný Lucem Bessonem nabízí solidní akci a značné množství vtipných hlášek. V hlavních rolích se představují Guy Pearce a Maggie Grace.

Útěk z MS-1 (MS One: Maximum Security), Akční/Thriller/Sci-Fi, Francie/USA, 2012, 95 minut, Režie: James Mather, Stephen St. Leger, Hrají: Guy Pearce, Maggie Grace, Vincent Regan

Vychází: 26. září

video
play-sharp-fill

Temné stíny (Dark Shadows, recenze, trailer)

Barnabas Collins je bohatý pán, má moc a zbožňuje ženy. Poté, co zlomí srdce čarodějce Angelique, postihne jej strašlivý osud: stane se z něj upír a je upálen zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky, vrací se na své panství a zjišťuje, že z nej zbyly pouze ruiny. Potomci kdysi bohaté rodiny Collinsů strádají, každý z nich navíc skrývá své temné tajemství.

Jedná se o remake stejnojmenného seriálu z roku 1991. Tim Burton přilákal zajímavá herecká jména: jednotlivých postav se ujaly hvězdy jako Johnny Depp, Eva Green, Christopher Lee, Michelle Pfeiffer či Helena Bonham Carter.

Temné stíny (Dark Shadows), Komedie/Fantasy, USA, 2012, 113 minut, Režie: Tim Burton, Hrají: Johnny Depp, Eva Green, Michelle Pfeiffer

Vychází: 26. září

video
play-sharp-fill

Muži v černém 3 (Men in Black 3, recenze, trailer)

Muži v černém kontrolují mimozemskou aktivitu na Zemi. Agent J jednoho dne zjistí, že existují tajemství vesmíru, o kterých mu jeho parťák K nikdy neřekl. A ona tajemství budou odhalena, když se J vydá zpět do minulosti a spojí se s mladší verzí svého kolegy.

Vedle známé dvojky Will Smith a Tommy Lee Jones se v roli mladého agenta K objevuje Josh Brolin. Film vychází jako dvoudisk s 3D i 2D verzí a bonusy, jako limitovaná edice stejných disků ve speciálním balení Worm Guy, ve stejném balení vychází i 2D verze všech tří filmů této série.

Muži v černém 3 (Men in Black 3), Komedie/Sci-Fi/Akční, USA, 2012, 114 minut, Režie: Barry Sonnenfeld, Hrají: Will Smith, Josh Brolin, Tommy Lee Jones

Vychází: 26. září

video
play-sharp-fill

Dále vychází:

Tohle je ráj! (USA, 2012)
StreetDance 2 (Velká Británie, 2012)
Titanic 3D (USA, 1997)
Bond 50 – Kolekce 22 BD

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray září 2012: Okresní přebor bojuje s Muži v černém