Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Will Smith: Životopis herce, pro kterého je rodina na prvním místě

FOTO: Will Smith ve filmu Já robotNěkomu stačí málo, někdo chce příliš a někdo svou práci prostě miluje. A přesně takový Will Smith je, nadaný rapper a vynikající herec milující svou práci a rodinu.

FOTO: Will Smith ve filmu Já robot

Will ve filmu Já robot nenávidí roboty, přesto sám jedním z nich částečně je. Zdroj: distributor filmu

Willard Christopher Smith, Jr., známý jako Will Smith nebo pod pseudonymen i jako The Fresh Prince, se narodil 25. září 1968 v americké Pensylvánii. Vyrůstal s matkou, která pracovala pro školní radu západní Philadelphie, s otcem, jenž byl technikem chladících zařízení, a třemi dalšími sourozenci.

Dětství bylo pro Willa pravděpodobně hezkým obdobím, vzhledem k tomu, že o svém otci mluví jako o muži, jenž dokázal nakrmit, obléct a dát domov čtyřem dětem a ženě, a ještě si vždy našel i čas na trávení chvil společně s rodinou. Když bylo Willovi třináct let, jeho rodiče se rozešli, nicméně se oficiálně rozvedli až v roce 2000.

Ve dvaceti letech milionářem

Přestože se v médiích často probíralo Willovo odmítnutí stipendia na prestižní MIT, on sám prohlásil, že to není pravda. O vysoké škole prý nikdy neuvažoval, i když by byla velká pravděpodobnost jeho přijetí. Jeho skóre SAT testů bylo vysoké a navíc jeho matka měla na MIT konexe. A aby toho nebylo málo, MIT potřebovala černé studenty, takže Will byl skvělým kandidátem na přijetí.

FOTO: Will Smith ve filmu Já, legenda

Robert Neville se nevzdává naděje, že nezůstal poslední přeživší.

Jako dvanáctiletý mladík se Will našel v rapování a samozřejmě skládání veršů. Jenže záliba a talent samozřejmě nestačí. Zapotřebí je i velká dávka osobního kouzla a schopnost umět se prodat, s čímž Smith neměl žádný problém. Časem si ho proto všimnul Jeff Townes, známý jako DJ Jazzy Jeff a společně vytvořili skvělou dvojku, která vypustila do světa spoustu chytlavých skladeb. Některé byly velice oblíbené a často hrané v rádiích, za píseň Parents just don’t understand dokonce dostali cenu Grammy.

V roce 1988, spolu s Jeffem, vydali své první album He’s the DJ, I’m the Rapper, díky kterému se stal Will milionářem. Naštěstí mu tento obrovský úspěch nestačil a Smith se rozhodl prodrat i do světa filmu. Z menších rolí se stávaly větší, nicméně u nás se proslavil hlavně akční komedií z roku 1995 Mizerové, kde spolu s Martinem Lawrencem vytvoří nezapomenutelnou policejní dvojku.

A další role na sebe nenechaly dlouho čekat. V roce 1996 jsme mohli Willa vidět ve filmu Den nezávislosti a v následujícím roce ve skvělé komedii Muži v černém. Rok 1998 přinesl Smithovi roli Roberta Deana, který se z pozice úspěšného právníka stane takřka veřejným nepřítelem. Jak se z této šlamastiky dostane a jestli si zachrání život, můžete vidět ve filmu Nepřítel státu, který ze Smithových snímků rozhodně patří do kategorie must see.

[youtube_660]JNuGC6c02Pc[/youtube_660]

Následovaly další pecky jako Já robot (2004) a o tři roky později sci-fi thriller Já, legenda, natočený podle knižní předlohy, ke které Warner Bros. vlastní práva už od 70. let. Naši zemi zasáhnul nebezpečný virus, vymyšlený původně pro dobro věci samotným člověkem. Nakonec se ze všeho živého stávají zombie, ale Robert Neville, shodou okolností špičkový vědec, je vůči viru imunní, a tak přežívá ve své pevnosti v New Yorku, kde se snaží vyrobit protilátku. Neví, zda zůstal na světě úplně sám, přesto se nevzdává. Zůstal naživu ještě někdo a podaří se nakonec protilátku vyrobit?

Profackujte si svého novináře

V současnosti se i k nám do kin dostalo dlouho očekáváné třetí pokračování filmu Muži v černém. Agenty K (Tommy Lee Jones) a J (Will Smith), kteří chrání Zemi před před mimozemskými narušiteli a kteří vám v případě potřeby jediným blesknutím vymažou z hlavy, co potřebují, není nutné blíže představovat.

Naši planetu zachránili už dvakrát, ale tentokrát není v ohrožení pouze ona, nýbrž i život agenta K. Jediná možnost pro agenta J je vrátit se do minulosti, kde se potká se svým kolegou, jen o pár let mladším. A na povrch vyplouvají tajemství vesmíru, které si do té doby nechával K pro sebe. Doufat budeme nejen ve šťastný konec, ale hlavně v to, že třetí díl nepůjde ve stopách svého předchůdce.

FOTO: Will Smith - Muži v černém - agent J a agent K

Nezapomenutelní agenti J a K v akci

K menšímu incidentu došlo nedávno na premiéře filmu Muži v černém 3 v Moskvě. Ukrajinský novinář a bavič Vitalij Seďuk se chtěl totiž s Willem přivítat více, než bylo herci milé. Po dvou pusách na tvář si chtěl vynutit totiž i polibek na ústa, a tak herci, o kterém se povídá, že patří k nejmilejším v Hollywoodu, ruply nervy a vtíravému novináři uštědřil kamarádskou facku. Ostatní novináři reagovali zabučením a Smith rozladěný odkráčel.

Všechny tato reakce zaskočila a většina přihlížejících tuto reakci odsoudila jako přehnanou s tím, že hvězda jako Will Smith by měl být už dávno zvyklý na takové situace a měl by je zvládat o něco lépe. Herec to později okomentoval slovy: „Chtěl mi dát pusu na rty, měl štěstí, že jsem ho pořádně nezmlátil.“

Na natáčení postelových scén jedině s manželkou

Smithovi fanoušci jistě ví, že po dotočení filmu Sedm životů v roce 2008 si dával v herectví pauzu. Jako správný taťka se rozhodl soustředit se na své děti, které také začínají pomalu pronikat do světa Hollywoodu. A také si chtěl, jak řekl v jednom z rozhovorů, užít trochu zábavy. Není proto divu, že přes veškeré nabídky si na návrat do světa filmu vybral právě MIB 3. Na place si prý užijí spoustu srandy, a navíc to chtěl udělat pro své děti, kterým je 11 a 13 let. Ale ještě zpět k Willovým ratolestem. Jak již bylo řečeno, jak starší syn Jaden, tak i dcera Willow už k herectví přičichli.

[youtube_660]7kpK1fKzoDs[/youtube_660]

Spousta celebrit se snaží své děti od světa showbyznysu držet co nejdál, zatímco Will to přijímá velice dobře. S každým ze svých dětí si dokonce zahrál. Willow ztvárnila jeho dceru ve filmu Já, legenda a Jaden jeho syna v dramatu Štěstí na dosah. Jadenovi prý dokonce i radil, jak nejlépe zahrát líbací scénu, která pro Jadena byla to nejnepříjemnější, co prozatím zažil, a své matce se na to zakázal dívat. Will dává rady synovi a sám si pro změnu bere na natáčení žhavých postelových scén na pomoc manželku.

Tím jednou zaskočil celý štáb, který se podílel na vytváření filmu Sedm životů. Babička mu prý vždy vtloukala do hlavy, že k ženám je třeba chovat se s úctou a sex nesmí být bez lásky. Byl dokonce tak nervózní, že si musel dát dva panáky na kuráž a pak jen pobaveně prohlásil, že mu tenkrát jeho žena řekla, ať se neupejpá a ukáže, jaký je v posteli dravec.

Co dodat na závěr. Will je opravdu všestranný člověk, který o své práci říká, že nejlepší na tom všem je, že nadevše miluje svou rodinu. Budeme proto doufat, že ikona nejen ve světě hudby, ale i filmu, se svých vášní jen tak nevzdá a my budeme moci ocenit ještě spoustu Willových výkonů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Will Smith: Životopis herce, pro kterého je rodina na prvním místě