Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Maggie Grace: Životopis blondýnky ze Ztracených, která miluje Shakespeara

Redakce

Redakce

8. 5. 2012

FOTO: Nadějná herečka Maggie GraceNení pochyb o tom, že seriál Ztraceni sbíral mužské diváky i díky této krásné blondýnce. S nadsázkou lze říct: koho nebavilo sledovat děj, mohl koukat aspoň na Maggie Grace.

FOTO: Nadějná herečka Maggie Grace

Maggie Grace zatím sbírá větší role pozvolna. Kdy naplno prorazí? Zdroj: distributor filmu

Je trochu nevděčné, když počin, kvůli kterému si vás diváci zapamatují, je role rozmazlené blondýny. Přesně takovou ztvárnila Maggie Grace ve veleúspěšném seriálu Ztraceni. Ale sotva by se mohla zlobit – vždyť právě ten z ní udělal hvězdu. Životní osud Maggie Grace, celým jménem Margaret Grace Denig, nebyl hlavně v mládí úplně jednoduchý. Narodila se 21. září 1983 ve Worthingtonu, její rodiče tam provozovali zlatnictví. Jenže když bylo Maggie šestnáct, rodiče se rozvedli a ona se pak s matkou odstěhovala do Los Angeles. V Kalifornii ji však nečekala žádná idyla. „Často jsme se stěhovaly, braly krátkodobé nájmy a žily o sekané s rajčatovou omáčkou. To bylo všechno, co jsme si mohly dovolit,“ vzpomíná 28letá americká herečka. Ona sama obcházela jeden casting za druhým, ale bez většího úspěchu. „Hollywood mi akorát otevřel oči. Byla jsem holka z malého města a najednou jsem viděla jiný svět: drogy, večírky…“ řekla Grace. První roli dostala ve webovém seriálu Rachel’s Room, výrazněji však na sebe upozornila až filmem Vražda v Greenwich, kriminálním snímkem podle skutečné události. Následovaly i další, především seriálové role, ale pořád žádná větší.

[youtube_660]Zt2WlSBO-d0[/youtube_660]

Až v roce 2004, kdy Gracein agent poslal herečce scénář prvního dílu Ztracených. „Odjeli jsme pak točit na Havaj, kde jsem si představovala, že si budeme dávat koktejly na pláži,“ smála se Grace, která v seriálu hrála blondýnku Shannon. „Musela jsem se prodírat džunglí v bikinách, byla jsem všude odřená.“

Tenhle výlet do džungle se vyplatil

Mysteriózní seriál zaznamenal obrovský úspěch, přestože mu řada diváků spílá za množství nevyřešených záhad. Přesto vzniklo šest řad Ztracených a Grace patřila k těm neznámým tvářím, které seriál proslavil.

Herečka si navíc pochvalovala i drsnou zkušenost, kterou jí natáčení přineslo. Život na ostrově naučil Grace rybařit, zbavil ji běžných stresů, a navíc se sblížila se zbytkem štábu. „Ta přátelství vydrží na celý život,“ říká. S Ianem Somerhalderem, který hrál ve Ztracených jejího nevlastního bratra, dokonce nějakou dobu chodila.

FOTO: Maggie Grace, unesená dívka ve filmu 96 hodin

Maggie Grace nehrála vždy jen blondýny – ve filmu 96 hodin v roli unesené dcery barvu vlasů změnila.

O svých vztazích ale mluvit nechce. „To je totiž stoprocentní cesta, jak je proklít,“ tvrdí. V letech 2008 a 2009 byl jejím přítelem Blake Mycoskie, účastník druhé řady reality show Amazing Race. Ale zpět ke Ztraceným. Seriál ukázal Grace jako půvabnou dívku, ale i rozmazlenou potvoru. A herečka je za to vděčná: „Když mě lidi potkají, čekají, že budu hrozná kráva. Což je dobře, protože i když nemám den, tak nemůžu být taková kráva jako Shannon.“

Blondýna, co hltá Shakespeara

Přesto otevřeně přiznává jednu svou ne úplně pozitivní vlastnost: je nemotorná. „Nohy mi stojí celou dobu v cestě,“ říká s nadsázkou. Jeden z kolegů jí dal dokonce přezdívku Maggie Graceless, tedy Maggie Těžkopádná.

[youtube_660]CPjUcYtdmo4[/youtube_660]

Zřejmě však nenaplní stereotyp hloupé blondýny, neboť obdivuje Williama Shakespeara a mnoho dalších britských umělců. Sama sebe označila za anglofila, však už od osmi let si dopisovala s kamarádem z britských ostrovů. Od Ztracených však Grace mnoho velkých hitů nenatočila. Nejvýrazněji na sebe upozornila v dramatu 96 hodin, kde hrála unesenou dceru bývalého agenta tajné služby (Liam Neeson). Letos se chystá do kin pokračování s podtitulem Odplata. A kdybyste chtěli vidět Grace v kinech hned teď? Vyražte na sci-fi Útěk z MS-1. První hodnocení sice nejsou úplně pozitivní, herecký triumvirát Grace, Guy Pearce a Peter Stormare však slibuje alespoň solidní podívanou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maggie Grace: Životopis blondýnky ze Ztracených, která miluje Shakespeara