Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Vulgární komedie předběhla otce Dannyho parťáků

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

11. 2. 2013

Uplynulém víkendu zcela překvapivě vládla erková komedie Identity Thief, která své soupeře zašlapala do země. Nemrtví z komedie Warm Bodies tam sice patří, Steven Soderbergh by však raději větší úspěch.

Rooney Mara a Channing Tatum ve filmu Side Effects

Tak, mámo, a máme to, nevydělali jsme. Zdroj: Bontonfilm

První příčku v tržbách za uplynulý víkend si překvapivě vybojovala komedie z režijní dílny Setha Gordona Identity Thief. Za pár dní šaškování v kinosálech dokázala ze zámořských diváků vytáhnout úctyhodných 36,5 milionu dolarů. O regulérním úspěchu nemůže být pochyb, tvůrce podařených Šéfů na zabití si dolary v kasičce rozhodně zaslouží.

Na druhou příčku klesla romantická komedie Warm Bodies. Propady na úrovni 44 procent vynesly kladně hodnocenému snímku dalších 11,5 milionu dolarů a celkově si tak podařená zombie úlěťárna připsala na konto těměř 37 milionů.

Pro třetí místo si došel nováček v žebříčku Steven Soderbergh a jeho Vedlejší efekty. Deset milionů na kontě díru do světa neudělá, pomalý sběr dolarů ze světových kin by však mohl režisérskému sympaťákovi přece jen vyloudit úsměv na tváři.

video
play-sharp-fill

Malý nenápadný romantický film se zástupem oscarových nominací Terapie láskou se dále drží na předních pozicích žebříčků a směle míří k celkovým tržbám na hranici 100 milionů dolarů. Plíživý úspěch zaznamenávají také bijci čarodějnic Jeníček a Mařenka a horor Mama. Do nejlepší desítky se pak překvapivě vrátilo i Argo Bena Afflecka.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=159 /]

Příští víkend vstoupí do zámořských kin akční legenda John McClane v pátem dílu ze série Smrtonosných pastí a na zcela jiné publikum cílící drama Nádherné bytosti. Dokáže se Bruce Willis prostřílet do čela žebříčku tržeb? Nechme se překvapit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Vulgární komedie předběhla otce Dannyho parťáků