Návštěvnost kin v USA: Vulgární komedie předběhla otce Dannyho parťáků

Rooney Mara a Channing Tatum ve filmu Side Effects
Jaké vedlejší účinky bude mít nový lék?

Uplynulém víkendu zcela překvapivě vládla erková komedie Identity Thief, která své soupeře zašlapala do země. Nemrtví z komedie Warm Bodies tam sice patří, Steven Soderbergh by však raději větší úspěch.

Rooney Mara a Channing Tatum ve filmu Side Effects
Tak, mámo, a máme to, nevydělali jsme. Zdroj: Bontonfilm

První příčku v tržbách za uplynulý víkend si překvapivě vybojovala komedie z režijní dílny Setha Gordona Identity Thief. Za pár dní šaškování v kinosálech dokázala ze zámořských diváků vytáhnout úctyhodných 36,5 milionu dolarů. O regulérním úspěchu nemůže být pochyb, tvůrce podařených Šéfů na zabití si dolary v kasičce rozhodně zaslouží.

Na druhou příčku klesla romantická komedie Warm Bodies. Propady na úrovni 44 procent vynesly kladně hodnocenému snímku dalších 11,5 milionu dolarů a celkově si tak podařená zombie úlěťárna připsala na konto těměř 37 milionů.

Pro třetí místo si došel nováček v žebříčku Steven Soderbergh a jeho Vedlejší efekty. Deset milionů na kontě díru do světa neudělá, pomalý sběr dolarů ze světových kin by však mohl režisérskému sympaťákovi přece jen vyloudit úsměv na tváři.

[flowplayer src=’https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/10/identitythieftrailerhd.mp4′ width=460 height=265 splash=’https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/10/identity-thief-trailer.jpg’]

Malý nenápadný romantický film se zástupem oscarových nominací Terapie láskou se dále drží na předních pozicích žebříčků a směle míří k celkovým tržbám na hranici 100 milionů dolarů. Plíživý úspěch zaznamenávají také bijci čarodějnic Jeníček a Mařenka a horor Mama. Do nejlepší desítky se pak překvapivě vrátilo i Argo Bena Afflecka.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil.dol.)Celkem (mil.dol.)
1.Identity Thief36,636,6
2.Warm Bodies11,536,7
3.Vedlejší efekty10,010,0
4.Terapie láskou6,990,0
5.Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic5,843,8
6.Mama4,364,0
7.30 minut po půlnoci4,083,6
8.Argo2,5123,7
9.Nespoutaný Django2,3154,5
10.Bullet to the Head2,08,2

Příští víkend vstoupí do zámořských kin akční legenda John McClane v pátem dílu ze série Smrtonosných pastí a na zcela jiné publikum cílící drama Nádherné bytosti. Dokáže se Bruce Willis prostřílet do čela žebříčku tržeb? Nechme se překvapit.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*