Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Nádherné bytosti: Přichází další romance s trochou magie

Redakce

Redakce

23. 11. 2012

Plakát Beautiful creatures, Nádherné bytostiHarry Potter i Twilight sága skončili a začínáme pociťovat, že nám něco chybí. Nějaká nová magie nebo bytosti, se kterými by se část populace ztotožňovala. A proto přicházejí Nádherné bytosti, na jejichž český trailer se můžete podívat exkluzivně na TOPZINE.cz.

video
play-sharp-fill

Ethan (Alden Ehrenreich) žije v malém městečku v Jižní Karolíně už odmala. Tráví tu nudný stereotypní život do té doby, než se sem přestěhuje zvláštní dívka Lena (Alice Englert). Ethan se do ní zamiluje, a jak už to tak bývá, ona jeho city opětuje. Vše ale není takto jednoduché. Lena je totiž něco jako čarodějka a její moc se má naplno projevit v den jejích 16. narozenin, kdy se také rozhodne, jakou cestou se vydá. Bude to cesta temnoty, nebo světla?

Přečtete si také něco o knize Nádherné bytosti

Režisér Richard LaGravenesedo hlavních rolí neobsadil žádné hvězdy. Naopak obsadil herce, kteří nejsou známí ani nemají zkušenosti s takovými filmy. Zdánlivě by si člověk myslel, že je to chyba, ale vůbec. Byl to záměr. „Bylo pro mě důležité najít dva herce, kteří nemají zájem se stát celebritami, stát se hvězdou nového Stmívání nebo něco takového,“ uvádí režisér.

Film je natočen podle stejnojmenné knihy, která poprvé vyšla v roce 2009 a jejími autorkami jsou Kami Garcia a Margaret Stohl. Popularita knihy je zjevná už z toho, že vyšly již čtyři díly, takže pokud bude film dobrý alespoň jako předloha, možná můžeme v následujících letech čekat jeho pokračování.

Plakát Beautiful creatures, Nádherné bytosti

Nádherné bytosti přijdou již v únoru příštího roku. Zdroj: Bontonfilm

Už teď někomu může trailer připomínat komerční upíří ságu. A má pravdu, protože hlavní motivy tu jsou: nadpřirozeno, láska, možná trochu moderního teenagerovského pojetí.  Přesně ale tomuhle srovnání se chtěl režisér vyhnout. Doufejme tedy, že Nádherné bytosti mají na víc. Magie pasující do moderního světa s trochou gotického nádechu může překvapit.

Nádherné bytosti  (Beautiful Creatures)

Drama
USA, 2013

Režie: Richard LaGravenese
Hrají: Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson, Viola Davis, Zoe Deutch, Margo Martindale, Alden Ehrenreich, Ada Michelle Loridans, Jackie Tuttle, Andrea Frankle, Thomas Mann

Premiéra v ČR: 14. února 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Nádherné bytosti: Přichází další romance s trochou magie