Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Jennifer Lawrence a plešatý Gyllenhaal vládnou

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

24. 9. 2012

!Box Office!O přední příčky se sice ucházel vychvalovaný Dredd 3D a klasik Clint Eastwood, titul nejvýdělečnějších filmů uplynulého víkendu si ale vybojovala drsná Patrola a tuctový horor House at the End of the Street. Tržby ale opět zůstaly za očekáváním.

Navalte prachy, šmejdi. Patrola si vystřílela první místo v žebříčku tržeb. Zdroj: H.C.E.

První víkend v kinech přinesl vedoucí příčku policejnímu dramatu Patrola z dílny žánrového znalce Davida Ayera. Holá hlava Jakea Gyllenhaala z peněženek filmových fanoušků vytáhla lehce přes 13 milionů dolarů a překvapila tak jak experty přes tržby, tak filmové kritiky. S eRkovým cejchem a rozpočtem 7 milionů se jedná úspěch na všech frontách.

Před policajtskou rubanicí se musela sklonit i hvězda Hunger Games Jennifer Lawrence, která je hlavním tahákem tuctového PG-13 hororu House at the End of the Street. Ten si z kinosálů odnesl jen o pár stovek tisíc dolarů méně než Patrola a s rozpočtem 10 milionů tak může s klidem slavit úspěch.

Čtěte více: Minulý víkend se v žebříčku tržeb nejlépe dařilo novému dílu Resident Evilu

Bronzová příčka patří třetí novince v kinech, baseballovému dramatu Trouble with the Curve, ve kterém exceluje drsňák Clint Eastwood. V množství kopií sice předběhl všechny ostatní premiérové filmy, ani to mu ale nepomohlo k tržbám vyšším než 12,7 milionu dolarů. Na dálku tak prohrál bitvu s baseballovým bratříčkem Moneyball, kterého Brad Pitt dotlačil k téměř dvacetimilionovému otvíráku.

video
play-sharp-fill

Důvod k radosti mají také ve studiu Pixar. Slušný propad 43 % oproti minulému víkendu nasypal do kasičky animáku Hledá se Nemo 3D dalších 9 milionů. Recyklování starších hitů se tak opět osvědčilo.

Recyklování komiksových adaptací se ale vyplácí mnohem méně. To si mohou po uplynulém víkendu říkat producenti krváku Dredd 3D. Nadšené ohlasy z Comic-Conu a obecně pozitivní recenze bohužel drsnému strážci zákona nepomohly. Nuzných 6 milionů na tržbách odsuzují komiksový restart s rozpočtem 50 milionů na regulérní propadák.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=132 /]

Přijde o příštím víkendu skutečná bouře v tržbách? Zaděláno na ni máme, do kin totiž vstupuje animovaný snímek Hotel Transylvánie a hlavně našlapané sci-fi Looper v hlavních rolích s Brucem Willisem a Josephem Gordonem-Levittem. U dolarových sum zase za týden. Doufejme, že s nějakým tím trhákem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Jennifer Lawrence a plešatý Gyllenhaal vládnou