Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržby amerických kin rozstřílel Resident Evil, o ploutve přišel i Nemo

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

17. 9. 2012

!Box Office! Smutné vzpomínky na minulý víkend, který se může pyšnit nejhoršími tržbami za poslední čtyři roky, jsou pryč. Nový zářez do filmové série Resident Evil si s klidem došel pro první místo, v žebříčku tržeb ho pak těsně stíhá oploutvený Nemo ve 3D.

Milla Jovovich

Milla Jovovich si ze zámořských kin vystřílela slušné tržby. Zdroj: Falcon

Už dopředu bylo jasné, že nejvýdělečnějším filmem uplynulého víkendu bude Resident Evil: Odplata. Prognózy se potvrdily a další opus Paula W. S. Andersona si došel pro obstojných 21 milionů dolarů. Žádný velký zázrak se nekoná, tváří v tvář diváckému úprku z kin v týdnu minulém mohou být producenti ale přesto celkem spokojení. Série Resident Evil navíc vždy bodovala zejména v zahraničních tržbách.

Pro druhou příčku si doplaval pixarovský snímek Hledá se Nemo, který si novou pouť po kinosálech ospravedlňuje doplňkem 3D. Téměř 18 milionů na kontě je pro znovu uvedený snímek slušným zářezem, starší bratříček Lví král se ale před rokem přeci jen činil lépe, když si z kin odnesl rovných 30 milionů.

Čtěte více: Minulý víkend čelila zámořská kina pohromě, tržby byly nejnižší za poslední čtyři roky

Levný horor Kletba z temnot se i při třetím víkendu v kinech drží na medailových pozicích, přísun dolarů se ale smrskl na nuzných 6 milionů a téměř 40% propad oproti minulému víkendu. Po relativně velkém úspěchu v týdnech předcházejících si ale na sebe snímek už dávno vydělal a opět tak potvrdil rozpočtovou efektivitu malých nenápadných hororů po vzoru vyvražďovací série Saw. Celkově má snímek na kontě už 41 milionů.

video
play-sharp-fill

Mafiáni ze Země bez zákona, kterým by se určitě líbila současná situace v Česku, opanují místo čtvrté a na své konto si připsali další 4 miliony dolarů a celkově se zastavili na skromných 30 milionech. Obchodování s alkoholem jim jde očividně o poznání lépe než výdělky v kinech.

K padesátimilionové hranici pomalu, ale jistě směřuje také animák Norman a duchové, který si na páté pozici připsal 3 miliony s propadem 28 procent. Slova uznání pak zaslouží počínání dramatu The Master z dílny Paula Thomase Andersona. Z pouhých pěti kin si totiž odnesl úctyhodných 730 tisíc dolarů, což ho řadí na deváté místo v průměrných tržbách na jedno kino v historii.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=131 /]

O nadcházejícím víkendu se do kin podívá podle recenzí nadějná komiksová adaptace Dredd 3D a baseballové drama Trouble with the Curve s Clintem Eastwoodem v jedné z hlavních rolí. Dokáže úderné dvojkombo přestřílet zabíječku upírů Millu Jovovich?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržby amerických kin rozstřílel Resident Evil, o ploutve přišel i Nemo