Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Patrola: Policejní filmy umí být moderní a stylové

Nový trailer filmu Patrola přináší více než pouhé záběry z policejních hlídek.  Hlavní hvězdy Jake Gyllenhaal a Michael Peña představují policejní práci z trochu jiného úhlu.

video
play-sharp-fill

Na začátku listopadu se do našich kin dostane snímek s názvem Patrola. Akční filmy stále plní plátna kin. Spojení akční kriminálky s reality show by proto mohlo přinést nové ovoce. A David Ayer opět stojí nejen za scénářem, ale i režií.

Snímek kombinuje policejní drama s kvazi-dokumentárním stylem. Dočkáme se tak velmi sugestivního filmu, který zaujme svou netradiční vizuální stránkou. Přestože snímek nestaví zrovna na hvězdném obsazení, v roli hlavních postav se objeví dvojice herců Michael Peña a Jake Gyllenhaal. „Pět měsíců jsem trénoval taktiku, bojový trénink jsem měl skoro každý den,“ popisuje hvězda Dnu poté nebo Zdrojového kódu.

Čtěte více: Michaela Peñu můžete znát třeba ze sci-fi Světová invaze

David Ayer má na svém kontě velkou řádku akčních filmů. Jako scenárista pracoval na S.W.A.T.: Jednotka rychlého nasazení, Training Day nebo Rychle a zběsile. Role režiséra se však ujal až v roce 2005, kdy vznikly Drsný časy a později i snímek Street Kings, ke kterému jedinému nenapsal sám scénář.

FOTO: End of Watch

Ve filmu se objeví i Anna Kendrick. Zdroj: H.C.E.

I když v poslední době nejsou policejní filmy zrovna v oblibě, David Ayer o svůj žánr stále tvrdě bojuje. Nejnovější akcí nabitý trailer ukazuje řadu roztřesených záběrů z ruční kamery, pouličních honiček aut a drsných přestřelek. Také jsou všechny záběry rytmicky slazené do jakési zvukové střelby a spolu s dokumentárním stylem působí trailer velmi působivě.

Přestože snímek místy vypadá jako filmová verze seriálu Cops, pravděpodobně se dá očekávat mnohem více než jen záznam každodenního života americké policie.

Patrola (End of Watch)

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012

Režie: David Ayer
Hrají: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, America Ferrera, Cody Horn, Frank Grillo, David Harbour, Kristy Wu

Premiéra v ČR: 1. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Patrola: Policejní filmy umí být moderní a stylové